Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
4. jan 2013

@jakelina to víš, chlap daleko, dvě děti na krku, pár dortů a samé stresy, co bych tak mohla mít...masivní krvácení, 8.1. bude hystolka, ještěže mám mladší dítko, které nosí pleny, tak si to představ...hned mě brali na sál....dnes je to týden a už mám konečně pokoj, myslela jsem,že to bude hned z krku psali dva dny špinění a já až do dneška krv.....no nic, už je to za mnou....

dadka212
4. jan 2013

@pristela nooo už si zvykli, že si dokonalá tak chcú mať tortu takú dokonalú 😉 ale aj moje deti a to sú ešte soploši a vždy ma pekne krásne zdeptajú 😝

dadka212
4. jan 2013

@lifinka uf to je sila, musíš sa šetriť, hádam sa to už nikdy nezopakuje 😉

lifinka
4. jan 2013

@dadka212 no bylo to hnusný, tolik kr., malý plakal v postýlce starší ho utišoval a já jen na wc, musel ajsem volat sestře a hned do nemocnice....nejhorší je, co to bylo..... 🤐

jakelina
4. jan 2013

@lifinka tak to mě mrzí, snad to nebylo nic vážného a bude dobře. Máš to holka těžké, pořád na vše sama. Trochu zvolni. 😉

lifinka
4. jan 2013

@jakelina ha, každý týden po 1x ks dortu, já prostě nechápu, jak někdo může vše stíhat i s dětmi, já jsem za ty dva dny vždy hotová a to tu mám na hlídání raubířů mamku, která odmítá už jezdit, už je starší a děti prostě jsou, jak z divokých vajec...jáeden den jen peču korpusy popř. něco, na schnutí, co musí být a krém a potahování a zdobení další den...Jak to ty zvládáš? Asi máš kidnější dítka? Musím jít moupat tak zítra dočtu, paaaaaaaaaaaaa

jakelina
4. jan 2013

@lifinka já nevím jak to dělám, ale zvládám. Manžel chodí z práce kolem 17 hodiny večer. Já už nemám rodiče a tchýni je 71 a už spíš potřebuje sama s něčím pomoct. Ale zase mi pomůžou ti starší, umí vykoupat a i s úklidem pomůžou. Nějak to lepím po nocích, od září chodím do práce a malý ještě nemá školku, tak ho vozím sebou. Ale nedělám plný úvazek.

vecernicci
4. jan 2013

@jakelina já jsem dělala ten recept s podmáslím, ale místo octa a sody jsem dala normoš prdopeč 😉 jsem si to upravila k obrazu svému, jinak si spočítej přibližně kolik váží suroviny a podle toho dej počet vajec, tak bych to asi dělala já 😝 taky záleží, jaký budeš dělat krém, jak bude těžký, jedině fakt spočítat 😉

vecernicci
4. jan 2013

@lifinka hlavně se šetři, vykašli se na dorty, nestojí to za to, ale já tak mám co říkat, záda už mě pomalu přestávají bolet, tak mám roupy, v pondělí mi přijdou ty nový vykrajovačky, tak už si asi v neděli zadělám těsto na velikonoční perníčky 😝 jsme prostě bláznivý ženský 😀
prosím tě a z čeho jsi to měla, to musel být mazec 😒

jakelina
4. jan 2013

@vecernicci a je v receptech nebo kde ho najdu??? Krém bude pribiňák, tak ten váží dost.

aduskatt
4. jan 2013

synator mi dnes hovori...maminka, ty upečieš tortu a my ti ju s ocinom dame ako darček🙂))

vecernicci
4. jan 2013

@jakelina jj měl by být v receptech 😉

bzucinka2
4. jan 2013

@aduskatt ako lacno by k darceku prisli, este by som suhlasila, ze ty upecies, ale oni ozdobia 🙂

aduskatt
4. jan 2013

@bzucinka2 🙂 ja si ozdobim, potrebujem si vyskusat nieco🙂) ale teda kreativny je ten krpec🙂)predpokldam, ze od mopjich chlapov sa mozem tesit na kvety🙂 a dve masaze cokoladovym olejom mam zaplatene🙂

bzucinka2
4. jan 2013

ale dobry napad mali, nie 🙂

@aduskatt

aduskatt
4. jan 2013

@bzucinka2 no uplne skvely, to napadlo maleho🙂

bzucinka2
4. jan 2013

@aduskatt no vsak euracov je malo, tak preco by este aj minal tie svoje usetrene 😀

aduskatt
4. jan 2013

@bzucinka2 no veru🙂 si uvedomuje chlapec, ze to teraz mame tazke🙂

jakelina
4. jan 2013

@vecernicci našla jsem ho tam a je to ze dvou vajec, tak vůbec netuším na jak velkou formu to je.

Zlatíčka kdo jste ten red velvet dělaly, jakou dávku mám udělat do formy 28 cm???V receptech jsem našla na první straně, ale nevím kolik toho nakonec je, když se to upeče. Děkuji.

vecernicci
4. jan 2013

@jakelina já dávám vajec víc, prostě si ten recept upravím jak mi vyhovuje 😉 on totiž tolik nevyskočí, jak je ze dvou vajec a je takový tužší, tak jsem začala dávat víc vajec 😝

jakelina
4. jan 2013

@vecernicci no to mám radost, jak se znám, tak mi to nevyskočí a budu péct ještě další dva. 😒

lawli
4. jan 2013

@anibas 😀 😀 😀 😀 😀 jedine ak tak no.... 😀 😀 😀 😀 😀 jaj ale si ma rozosmiala.... 😵

pristela
4. jan 2013

@jakelina napis @rapunzel , tá robi casto red velvet 😉

jakelina
4. jan 2013

@pristela děkuji

mizulienka
4. jan 2013

ahojte dievcata, chcem sa spytat, ked robite tortu, kde mate viacero postaviciek, napr jedna pani by chcela nejako spojit viacero rozpravkovych postaviciek ako krtko, pat a mat a tucniakov...uctujete si aj viac penazi, alebo normalka od kg torty...dakujem

aduskatt
4. jan 2013

@mizulienka za postavicky navyse, obvykle davam jednu v cene torty

dm1
4. jan 2013

@mizulienka ja si neuctujem viac ale zase ked chce niekto 3kg tortu tak poviem ze nebude tam mat x postaviciek.

jakelina
4. jan 2013

@rapunzel zlatko máš prosím recept na red velvet?? Poraď mi do formy 28 cm kolik těsta?? Děkuji krásně.

mizulienka
4. jan 2013

@dm1 no ved to, uz sa mi stalo aj, ze chceli 2,5kg tortu, ae aspon 10 zvieratiek, to by som musela dat suchy korpus a na to postavicky, vtedy by to vyslo.

@aduskatt prosim ta a kolko si uctujes za jednu postavicku? ci je to rozne podla zlozitosti?
ja som to robila tak, ze vsetko co bolo na torte, bolo v cene torty, brala som vzdy od toho, kolko mala kg.

dm1
4. jan 2013

@mizulienka ako ono zalezi ake su to postavicky. uz som robial aj 3kg pinguho a bola tam cela rodinka aj s iglu a normalka na vahu to su nenarocne postavicky. ale zlozitejsie uz by bol problem. Ono takto poviem ked som robila tu 3poschodovu s kopou zvieratiek detsku tak keby si mam uctovat za kazde zvieratko tak by to ti ludia nikdy nekupili a popravde aj mne by sa to zdalo uz neskutocne prehnane proste. A kedze som to straaaasne chcela robit nevadilo mi to aj bez priplatku 😝