Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
21. jan 2013

@florentina och dakujeeeem 😅 ale bobky som vtedy mala , pamatam na to, bo toto bol obor masinka a total som nevedela ci sa tak clenity "terén" 😀 hranaty dá potiahnuť ☹ prvy krat som vtedy potahovala smartflexom 😝 som sa potila ako slon a ked som to potiahla sadla som si vedla a vydychavala sa ako po porode 😀 😀 😀 😀

@lilliaan jeej ty si miláááá , dakujem 😵 😵 😵 musim to dat precitat mojim deckam , bo ja mam doma desnych direktorov a nic im nieje dobre 😝 😀 😀
obmazane pod potahom je maslo +cukor+veeela korpusu /tu bola aj cokolada v tom ale to nemusi byt/ , potahovany bol smartflexom / kupis v uplne kazdom e shope s cukrarskymi pomockami / a receptiky od vymyslu sveta su tu : https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/ staci si vybrat, uplne kazdy tam je odskusany a tie co ho tam pridali si za nimi v chuti aj stoja 😀 dalej je to uz len na tom co komu chuti 😀 snad som odpovedala na vsetko 😅

dadka212
21. jan 2013

a inak ja som si na niektorých ludoch všimla, že je im úplne jedno ako torta chutí, čo je vnútri atď....hlavne aby VYZERALA SUPER, takže keby som to urobila ako v amerike samými burizonami tak by to bolo ok, hlavne, že je to výzorovo také aké chceli 😝

pristela
21. jan 2013

@dadka212 juuj doboska 😝 tu tiez uz odmietam ☹

@blcha tak na cislo pridaj do uz zarobenej mmf viac cukru a neboj bude ako skala , mmf ma teda nikdy nesklamala , smartflex uz velakrat ale mmf nie 😅 a pri jednotke mas vyhodu ze mozes spajdlu dat az uplne do vrchu, priiipadne mozes sparatko zapichnut aj do jej vrchnej sikmej jednotkovej palicky-chapes ma , že ? 😀 😀
som ani nepamatala , ale mam aj jednotky : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4189101... a tuto https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3127426...

blcha
21. jan 2013

@pristela dik tak to vyskusam mne sa naposeldy ta jednotka proste splaskla ta kratsia cast sa splaskla na tu dlhsiu tak som potom dala jednotku tak ze bola na boku torty prilepena ale teda skusim viac cukru a supnem tam spajlde aj ked stale neviem ci sa to hodi dat tam tak to cislo idem robit podla tejto taku chcu jahodkovu ale bez masle dolu a aj s menom a cislom to este neviem ako vymyslim je to pre 10rocne dievcatko prehovarala som ju na neaku ceruzkovu lebo rada kresli ale nepodarilo sa tak budem maturovat pri robeni kvietkov

florentina
21. jan 2013

@pristela děkuji, děkuji mooooc!...a chápu 😉
a můžu ještě otravovat 😅 😲 ? Zdá se mi to, ale mám takový pocit, že ten 3D Blesk MC Queen by nemusel být až tak složitý na výrobu? Tedy prosím, neber to tak, že machruji, umím kulové a nevím jak bych se s tím trápila, ale ty už jsi ho párkrát dělala, tak by mě zajímalo jak to vidíš. Jde o to, že mám poptávku na dort na neděli, ale měla bych minimum času na výrobu....do soboty nemůžu, tak bych to musela v sobotu večer zvládnout. Tak nechci žádné modelovačky, nemám možnost je udělat předem. A téma jsou buď cars a nebo kungfu panda. Tak přemýšlím, co a zda vůbec by bylo reálné. Navíc vím, že budu po týdnu úplně grogy z práce, tak nevím zda to vzít. Ale zase je to pro ženušku co hraje na svatbách a bylo by reálné se tak dostat k nějakým zakázkám, tak bych to ráda využila. Tak mě napadl ten Blesk a nebo potom zvažuji kulatý dortík a na něm vyřezat nějaký obrázek toho pandy podle obrázku, ale to jsem zatím nedělala a bojím se, že to bude složitější než to vypadá....

pristela
21. jan 2013

@blcha https://www.google.sk/search?num=10&hl=en&site=...
z poschodaciek jasne ze len jedno poschodie si vyberies 😅 teda ale kruhovych mam malo ☹

blcha
21. jan 2013

@pristela ja robil len s mmf smartflex som neskusala a ani zatial nemam preco asi tazko by som to minula pri mojom peceni ja som napsledy piekla trrtu zaciatkom decembra a mne sa dobre robi s mmf 😉 😉

florentina
21. jan 2013

@pristela no já vím, že to vypadá ve finále /a myslím nejen tu mašinku/ hrozně jednoduše...zvlášť ty tvoje postupy...pár fotek a je hotovo 😀 , ale je zatím kupa práce a nervů...ale obvzvlášť u tebe stojí ty výsledky za to!

smisek24
21. jan 2013

prosím prosím o radu : jakou nejlepší hnědou nápln do dortu? díky mooc

blcha
21. jan 2013

@pristela dik za inspiracie no chcem robit kruhovy nech to sa s tym nemusim vela piplat lebo sa bude sustredit viac na tu jahodkovu a kedze ja moc nepecem a zrazu budem mat dve naraz a k tomu este nieco na oslavu pripravit tak budem mat toho viac tak to chcem pre seba nieco jednoduche ta krabica bude pre mna 🙂 ta kremovej farby je krasna len to neviem ci by som nieco take dokazala z tej bielkovej polevy spravit na to treba aj trocha praxe 😉

florentina
21. jan 2013

@smisek24 jukni sem https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/ ....já mám ráda mascarpone náplň s hnědou čokoládou, najdeš také tam i spoustu jiných

sisix
21. jan 2013

@florentina ahoj, tak udelej kulaty, na to silnic, udelej auto a dej na to par kaktusu a je to. Vymodelovane auto mas hned.

pristela
21. jan 2013

@florentina no vyrezat 2D obrazok budes mat lahsie si myslim , ale tak da sa aj auto zjednodusene mrk na obrazok tento je jednoduchy, nestoji na podvozku len na podlozke .
a tu je ako som ho robila ja : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3380465... s tym ze na podvozok nemusis davat a kolesa tiez nemusis vyrezavat, nalep len koliecka ploche a hotovo !

florentina
21. jan 2013

@sisix jj, to by také šlo, děkuji za tip. Ale možná jsem trošku vedle, ale pořád si myslím, že udělat 3D Bleska by bylo časově míň náročnější...Jako vím, že silnice a kaktusy moc detailů nepotřebuji, ale to autíčko na to jo a jestli mám vyříznout oči v malém či velkém, namalovat a tak...no nevím a prostě soustředíš se tak na jednu věc a né na x...asi jsem úplně mimo, co 😅 ....no já se bojím jen těch poměrů....vyřezat tvar, aby bylo podobné.

pralinka25
21. jan 2013

@pristela prosim ta ako robievas kolesa na toho mcqueena? z coho su vo vnutri ked to mas ako 3D?

pralinka25
21. jan 2013

Dakujem vam vsetkym mooooooc za paci sa 😵 je to taaaak povzbudzujuce.

florentina
21. jan 2013

@pristela jé já si říkala, že máš někde postup, ale už jsem nechtěla otravovat, koukala jsem na FB a tam jsem ho nenašla...takže moc děkuji! A ano, určitě bych dělala bez podvozku a kola bych jen nalepila. Tu fotku co jsi přidala pro inspiraci, ta je super, není to tak pěkně vymalované jako to tvoje, ale je to krásně udělané, moc milé a myslím i reálné. Jen mi prosím prozraď jak na tu pusinu? To mi nějak stále uniká? Potáhneš a pak rozřízneš a dáš dovnitř bílou hmotu? No to asi ne?

pristela
21. jan 2013

@pralinka25 vždy z hmoty , a vzdy som ich robila inak, take vseliake vymysli aby som nemusela davat vela hmoty , ale tu Martin uz vymysla kolesa formicky tak isto toto od neho budem objednavat !!!! : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5132232...

vlada111
21. jan 2013

@mamina1978 ty si číslo, veď máš krásne torty. Len do toho!!!

pristela
21. jan 2013

@florentina jo 😀 😀 😀 😀 presne ako si napisala 😀 😀 potiahnem , rozrežem , vlozim ciernu , pak biele zuby /pasik/ a pak tie rozrezane kraje len podoberiem a zasuniem , prilepim na kraj , tym padom sa ti urobi ta obla vypuklinka /pusinka/
Že jooo , tato inšpiracka je krasne urobena a jednoducho!!! ja som ju nasla a posielala tatinovi co objednaval pri mojom prvom mcqueenovi a on mi nan napisal ze chce realnejsieho ☹ že tento sa mu nepaci , som bola vtedy nestastna ☹ ludia absolut nevedia ake je to tazke ☹

pralinka25
21. jan 2013

@pristela 🙂 dakujem myslis ze by do tych kolies mohla ist trebars ta burizovnova hmota aby som na to neminula tonu hmoty? lebo mne to mmf nejde a smartflex je drahy na tak velke kolesa by ho ai islo kopec. ten link mi neotvorilo ☹

florentina
21. jan 2013

@pralinka25 jasně, že burizonová hmota by šla...ale budeš se s ní dělat jen kvůli kolečkám? Nedávno tu někdo psal, že do koleček dává sojový suk, je i tvarovatelný...tak nevím jak budeš potřebovat velká. Na větší auto by šlo i slepit nějaké kulaté sušenky...

pralinka25
21. jan 2013

@florentina to je pravda 😀 je s tym robota. vlastne ano sojove suky. musim to pozriet v obchode a skusit

romy01
21. jan 2013

Ahojte, moju tretiu tortu som skúsila s fondánom ( tie prvé dve boli marcipánové ) a musím si ten fondán pochváliť. Výborne sa s ním pracovalo, malo to presne tú konzistenciu ako som očakávala a aj dobre to nakoniec vypadalo. Všetkým to chutilo ( aj keď mne osobne viac chutí mandľový marcipám ) Chcem ešte na tom marcipáne popracovať , chceka by som dosiahnuť tú hladkosť. Neviete niektorá či by sa dalo do marcipánu primiešať trocha tých cukríkov aby bol viac gumový? Neskúsila ste to niektorá ?

pristela
21. jan 2013

@pralinka25 mne by sa nechcelo s burizonkou piplat 😝 bo to musis zarobit , vytvarovat , obmazat, zatuhnut, a obaliť 😝 kooopec roboty pre mna ☹ ☹ ☹
odkaz ti neotvorilo asi nemas pridanu skupinu , ale odporucat pridat sa , chlap vyraba formicky silikonove doma 😉
a este kolesa , ja napr. na tomto aute: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3515122... vyrezala len plochy kruh prilepila a zospodu na podvozok len dolepila kusky potahu aby vypadalo ze je to koleso hrube 😝 😝 😝 na tom obrazku zo zadu to je vidieť

pralinka25
21. jan 2013

to s tou burizonkou je veru pravda. tiez sa mi s tym nechce piplat.
tie tvoje kolesa vyzeraju paradne 😵 tak diiik skusim to tak ako pises 🙂

florentina
21. jan 2013

@pristela no to bych toho chlapa si poslala někam...ne vím, to se nemůže, ale tak je to přece pohádkové auto a on ho chce reálnější...ty lidi jsou praštěný. Ale samozřejmě se ti skvěle podařilo, lépe než originál 😉
Ještě jedna věci, jak jsi je dělala velké? Já mám požadavek na dort pro cca 8-10lidí. Jako nemyslím váhu, spíš rozměry....

florentina
21. jan 2013

@romy01 ahoj, já dělám s pravým marcipánem, ale na nějaké ozdoby a tak mám smartflex. A dá se i míchat a bez problémů použít, je to pak více plastické, ale samo to změní chuť. Nevím jak by jsi chtěla do toho dostat ty cukříky...ale hotové MMF by myslím také šlo přidat.

jakelina
21. jan 2013

@pralinka25 já jsem dělala kola tak, že jsem roztopila v mikrovlnce čokoládu, nalila do nějakého kulatého tvaru, třeba od nějaké bomboniery, vyloupla a obalila černou hmotou. Někdo peče z perníku nebo dělá z nějakých oplatek.

romy01
21. jan 2013

@florentina - no myslela som že do marcipánu pridám tie rozpustené cukríky harribo- teda neviem, či je to dobrý nápad. Ide o to, že dva krát som skúšala ten marcipán. Prvý bol fajn na poťahovanie ale mi nechutl a druhý bol výborný chuťovo, no zas sa mi trhal, nebol dosť pevný a nakoniec na povrchu nechával malé mikro hrčky. Pridávala som kopu cukru až bol dosť presladený, no nepomohlo to.V idno to aj na mojich fotkách v albume. tak ma napadlo že pridám tie cukríky. Zrejme ale nemám dobré recepty na ten marcipán.