Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

elienka
22. jan 2013

@muffinka8 aj ja som rozmýšlala o tej neoriginálnej, ale keď si predstavím, že za 7 je neoriginál neoverenej kvality, a originál stojí do 10 eur, tak by som išla do originálu. To by musela tá formička stáť 5 eur aby som to riskla. Mám tak kúpené to bábätko - originál stojí 10,50 plus poštovné a viac a ja som kúpila za 5 eur z ebay aj s poštovným a je super, našla som tam nejaké 3 mikrochybičky, ktoré vidím len ja, lebo to vytlačené bábätko som skúmala skoro lupou. A splnila som si sen, tak som o tom bábätku snívala. Len ja do vysokých súmm nechcem ísť, lebo peňazí nemáme nazvyš a ja som zatial piekla len 3 poťahované torty pre nás na doma.

vlada111
22. jan 2013

@mizulienka fuj, ja by som to nechcela robiť 😝

elienka
22. jan 2013

@muffinka8 ešte tu som ti našla z ebay, vyjde to nejakých 6,5 nemalo by tam byť poštovné
to je cena z ktorú by som to riskla, dala si mi chrobáka do hlavy
http://www.ebay.com/itm/Silicone-Mould-FONDANT-...

mamina1978
22. jan 2013

@anibas super napad 😀 😀 😀 😀

muffinka8
22. jan 2013

Chcem vás ešte poprosiť. Mám robiť v apríli tortu na 80 tku pre ženu. Ešte neviem pre koľko ľudí, ale predpokladám, že asi spravím 2 poschodia. Chcem to potiahnuť bielou poťahovkou, ale nemám ani tušenia aké farby zvoliť na ozdobu 😕 nemáte nejaké inšpirácie ako farebne a decentne ozdobiť bielu tortu na takéto výročie?

pipka
22. jan 2013

jaaaaj dievcata...taku mam radost...odovzdala som prave tu poslednu torticku , dostala som 5€ tringelt a este plnu tasku darcekov od firmy 😵 😵 😵 normalne z tych darcekov mam vacsiu radost ako z tych penazi 😅 😀 mam novucicku sadu uterakov a osusiek, nerezovu termosku, pera a fixky pre deti a reflexne vesty a pasky na ruky 😀 😀 😀
no krpci sa tu vytesuju...druhe Vianoce 😅 😎

pipka
22. jan 2013

@muffinka8 ja by som asi kombinovala bud s marhulkovou, bezovou alebo fialkovou 😕 😉

muffinka8
22. jan 2013

@pipka 🙂 🙂 🙂 😀 vidíš aká si šikovnica 😵

pipka
22. jan 2013

mna caka tiez poschodka na marec, pre pani co bude mat 70, musia tam byt ruze, lebo ze miluje ruze...tak tiez rozmyslam v akych farbach to spravim, bo nechali na mne. 😕 🙂

muffinka8
22. jan 2013

@pipka presne na tieto som aj ja myslela 😀 ale rada by som aj niečo také videla na obrázku, uvidím čo nájdem.
Toto je pre manželovu babku, a asi je jedno ako bude ozdobená.

janula.h
22. jan 2013

NA 70 TKU 🙂

jakelina
22. jan 2013

@pipka to je fajn, moc ti to přeju. Já jsem odevzdávala dort v sobotu. Cena 880,- korun a to mě paní překecala na nižší cenu, jinak měl stát přesně 1000,- a kolik myslíš že byl tringelt ???? 0,- 😀 😀 😀 . Tak já jsem asi nemožná nebo co 😀 😀 😀 😀

jakelina
22. jan 2013

@muffinka8 s nějakou vínově červenou, rudou??? 😲 😲 A nebo i bílo žluté dorty jsou krásné

1zaza
22. jan 2013
alexandrakocikova
22. jan 2013

babule nemáte nejaký dobrý recept na karamelovú plnku? ja robievam jednu, ale chcela som niečo nové vyskúšať

zsuzsu
22. jan 2013

Ahoky 🙂 Chorym detickam prajem , aby sa velmiiiiiii rychlo uzdravili 🙂 Nic nie je horsie ako ked je male dieta chore, to cloveku az srdce puka ☹
Baby mam prosbu. Tu UK nedostanem ziadne normalne vykrajovacky s velkonocnym motivom. Moje domceky co som robila na vianoce mali tu velky uspech co som velmi rada, tak vas chcem poprosit, ci sa da robit nieco podobne na velku noc? Myslim neco velke alebo vacsie tak na darovanie (zatial). Keby ste boli take zlate a pomohli mi nieco najst, alebo sem hodit vase fotky co ste spravili , budem vdacna. Podla toho mi uz muz niaku formu spravi 😀 Bude musiet. 😅 Dakujem 😵 😵 😵

alexandrakocikova
22. jan 2013

@muffinka8 ja by som išla do žltej a červenej...alebo hnedo-červená...je to velmi elegantná a decentná kombinácia(alebo taká staroružová s hnedou.ja som robila takúto kombináciu,ale to bolo pre 60tničku...

ajka82
22. jan 2013

@muffinka8 sak prave o nej som hovorila...mala zruseny profil tam, ze ho sama pozastavila na nejaky cas... 😕

aduskatt
22. jan 2013

@alexandrakocikova smotanu vyslahat s mascarpone a do toho karamelove salko

alexandrakocikova
22. jan 2013

@jakelina to sa ti oplatí vôbec piecť? aj si na tom niečo zarobila? asi aj nie...

mimcak
22. jan 2013

@muffinka8 ano tam na terase. 😉

pralinka25
22. jan 2013

@rapunzel1 ☹ tiez ste si ako vidim uzili svoje. drzte sa

jakelina
22. jan 2013

@alexandrakocikova no moc ne. 😒 😒 Ale já se vždycky nechám ukecat, jsem už takový vůl. 😝 😝 😝

dada2007
22. jan 2013

@rapunzel1 držím palce!!!!!!! mne sa malý už 3x dusil v noci na laryngitídu......prvý krát sme nemali doma lieky(nečakali sme to).....bol namodralý, skoro sa zadusil...........pud sebazáchovy....či pud dieťaťozáchovy bol obrovský.............. 😖 3 hodiny na balkone na konci novembra zabrali .....odvtedy sme ju mali dalšie 2 razy a už viem, čo nás čaká ked ho počujem cez den dýchať.....či zakašlať navečer.......

alexandrakocikova
22. jan 2013

@jakelina ale to poznám....ale ludia sú takí, že chcú vela muziky za málo penez

fraufrt
22. jan 2013

@pipka supis, toto som potrebovala pocut (takze mi bude stacit tenka), aj ja to tak chcem urobit, ale este jednu otazocku, ked si objednam ten gel 100g, na kolko oplatok A4 mi to vyjde? niekde pisu, ze na 1 a kdesi som zachytila, ze aj na 4. Tak aku mate skusenost vy...? D

muffinka8
22. jan 2013

@1zaza krásna je
@jakelina len ja bojím tých červených farieb, neviem to pekne namiešať
@alexandrakocikova asi sa budem skôr točiť okolo tej oranžovej či žltej
... hmm musím veľa hľadať, lebo to čo som pozerala včera ma zatiaľ neoslovilo.

No a kúpila som si také menšie vypichovačky na ľaliu, tak aj s nimi niečo by sa mi páčilo.

pristela
22. jan 2013

@alexandrakocikova s tym zarabanim na peceni tort je to take diskutabilne , na to su asi cukrarky v kamennech cukrarnach , ktore urobia krasnu tortu a ty ju doma potom celu vyhodis do kosa co je nechutna bo tam je trebars len margarin s cukrom abo maslo s cukrom , po pravde mne by nik neobjednal tortu keby robim stale len jednu maslovu plnku je jedno ze v kakaovej, vanilkovej abo akej uprave , to moja známa stale objednavala od jednej co tiez doma piekla ako na vyzor pekna taka klasika cokoladova a ruzicky -pekne , ale vzdy to chutilo nechutilo/ tak isto a ked nam nabalila domov sme to hadzali psom , horsie ze neskor to uz ani psy nechceli 😝 tak si pak dala povedat že nikomu to nechuti nech to neobjednava . ja peciem skor pre to ze ma to bavi , bo zarobok 5-10€ mi teda velmi nepomoze nikdy, a ani sa nejak nezeniem za objednavkami tort , neinzerujem ani nic , bo mi nestoji za to nahanat sa odkladat vsetko kvoli statiu v kuchyni 😝 ja milujem slahackove/tvarohove/jogurtove plnky inu be som veru nekupila ani keby zalta je 😀

pipka
22. jan 2013

@fraufrt podla toho aku vrstvu natries...ci aj zvrchu ci len zo spodu..ale urcite ti vyjde na viac ako jednu 😉

smisek24
22. jan 2013

mám dotaz, z čeho vyrobit křídla u víly?