Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
29. jan 2013

@jakelina tak to je vtipne

dadka212
29. jan 2013

@tinamk ten vrch som si dala do sáčku čokoládu (ja som robila s čistou čokoládou nič som nepridávala) odstrihla som konček, tak ako ked zdobím medovníky a robila som také haky baky hore....

sisix
29. jan 2013

holky, prosim o vytapetovani .... dortik k vysvedceni - pro kluka a ne pastelky, ty uz mel. Diky

dadka212
29. jan 2013

@jakelina ja odpadnem krava 😀 😀 ja proste nechápem ako 20ludom stačí takáto torta? ja som robila húsenicu 4kopčeky a vraj sa z toho najedli 20ludia a ešte im aj zostali na druhý deň 2 kopčeky! že nabudúce budú chcieť ešte menšiu...no to isto urobím....roboty jak na kostole s nejakou kilovou tortou....už ma vidia ako sa s tým piplem 😀

jakelina
29. jan 2013

@dadka212 taky nechápu, ona je jinak strašně hodná paní, mám ji ráda, ale toto mě dorazilo. A ti lidi si asi vůbec neuvědomí, že s tím je taky spousta práce, musíš péct takového drobka a šlehat krém a prostě všechno jak u velkého dortu. ☹ Nádobí máš stejně a nějakou dobu u toho taky strávíš 😝 😝

jakelina
29. jan 2013

@dadka212 ona ta paní je jinak strašně hodná, ale nechápu, tak jim to mohlo stačit a kdo nepeče, tak asi vůbec nepochopí, kolik je s tím práce. 😝

dadka212
29. jan 2013

@jakelina šak to....na takej torte nie že si niečo privyrobím ešte prerobím a takú ešte nehrali aby som ja zadarmo rozdávala torty pripadne im ešte dala tringelt 😀 😀 ja z vlastnej vôle torty rozdávam, aj niektoré robím väčšie ak mi zostane korpus, krém, nechce sa mi tortu obrezať, lebo obrezky by som aj tak vyhodila....ale to takým, ktorí viem, že berú pravidelne, alebo mi dávajú velké tringelty atď...

zuzana92101
29. jan 2013

@pristela Vyriesila som to...urobila som krem zo zlateho klasu a s maslom a do 1/2 som dala roztopenu cokoladu. Nebudem pol hodinu slahat nad parou krem do takej mini torty. Uz je naplnena, vysla mi nakoniec nejaka moc vysoka, ale aspon sa napapaju. Vecer, ked decka zaspia potiahnem a hotovka.
No a s tym kremom...mala si im povedat, ze ani im by sa nepacilo, kebyze si zaplatia za tortu a mali by tam povodne zamrazeny krem, z nejakej torty, co si robila predtym. 😉 Mne zvycajne aj tak nic nezostane (aj kebyze mam akukolvek volu mrazit), lebo pridu moje pirane a vsetko je fuc 😀.
@jakelina Torticka je chutnucka. Len nechapem, ako sa z toho ponuklo 20 ludi...hehe, niekomu sa mozno len pismenko uslo 😝 . A ze to zamrazila, odpadnem...nejako zabudla objednat ten velky dort. 😉
Ja som doteraz bola rada, ze som piekla, ved nepeciem dlho, tak som brala, co prislo. Nechcela som odmietat ludi, aby prisli zase. No ale uz to pomalicky ide, tak uz mozem aj ja povedat, ze ee, toto nerobim 😉.

ladydia
29. jan 2013

ahojte zienky pridavam svoje posledne torticky, od narodenia dcerky mam toho casu malicko, ale sem-tam sa najde 😉

gabina275s
29. jan 2013

@lifinka ja potrebujem aspoň 20kg 😝 začala som 90 dňovú dietu, ale mám toho plné zuby a to som ešte len na začiatku držím ju už skoro 2 týždne 🙄

zuzana92101
29. jan 2013

@jakelina presne tak, mala ci velka torta, roboty je s tym rovnako, rovnako elektriny minies atd.

ladydia
29. jan 2013

este foto 🙂

dadka212
29. jan 2013

kočky prosíííím neviete mi poradiť podrobne ako urobiť ten podvozok na auto? aby stálo vo "vzduchu"? a ako pre debila prosíím, ja som nejaká nechápavá asi ja tomu postupu nechápem....ako to dávate na podložku? to tam prilepíte?

eliska22
29. jan 2013

@vlada111 alebo @jakelina kočky ten bešamelový krém som si opísala, ale na akú veľkú tortu mi to vystačí? idem robiť obdĺžnik 20 x 30 cm, bude mi stačiť z jednej dávky? dík

samantham
29. jan 2013

Ahojte, nerada sa Vám pchám do témy keďže ja sama piecť neviem a jediné čo sa mi podarí je asi bábovka🙂) Tak tu len ticho obdivujem fotky čo sem dávate a slintám nad nimi 🙂
Ale hľadám niekoho z BA alebo jej okolia, kto by mi vedel upiecť pre manžela tortu pravdepodobne v tvare auta (ešte som sa na 100% nerozhodla) 🙂 tak keby ste o niekom vedeli prípadne by sa vám chcelo do toho tak mi prosím napíšte 🙂 Ďakujem

ladydia
29. jan 2013

este tieto som zabudla, neviem ci som ich uz davala 🙂

aduskatt
29. jan 2013

@dadka212 ja som robila tak, ze som si vystrihla z kartonu 2 obdlzniky, ale tak, aby boli mensie ako auto. Tie som zlepila dokopy, nech je podlozka vyssia, obalila som to alobalom, prilepila na tu zakladnu podlozku ozdobnym papierom obalenu a na to som dala auto.............

eliska22
29. jan 2013

@ladydia krásne tortičky a ten koník je prenádherný 😵 😵 😵

aduskatt
29. jan 2013

@dadka212 neviem, ako velku ides robit, ale daju sa ako podvozok pouzit aj horalky🙂

jakelina
29. jan 2013

@eliska22 já bych asi udělala z jedné a půl dávky. Záleží kolik chceš dát krému.

jakelina
29. jan 2013

@dadka212 ten podvozek jsem si podle papírové šablony co jsem si vytikla na auto vyřezala, do toho zářezy na kola a dospodu pod ty kola, jak má auto jakoby tu osu nalepíš kartony do té výšky, jako je půlka kola. Já jsem pak pod to dala kousek oboustranné lepící pásky a přilepila ke kartonu. Na to už pak dáváš normálně korpus krém a jak potahuješ, tak ty kraje asi půl cm zahneš i na ten papír. Nezapomeň ty výřezy na kola i v korpusu. Potom je vlasně půl kola na dortu a půl stojí jakoby ve vzduchu.
Jestli to auto bude veliké, tak bych asi vyztužila i uprostřed ne jenom mezi předními a zadními koly. 😉

eliska22
29. jan 2013

@jakelina tak ja dávam tak viacej vždy, tak urobím tak, radšej nech mi ostane aspoň ochutnám 🙂

eriska
29. jan 2013

Aho holky, šikulky, nezlobte se, že Vám sem "lezu"..okukuju Vaše dortíky a nemají chybu..kéž bych něco takového dokázala jen z poloviny 😅

Chtěla jsem Vás poprosit, babinka bude mít za 14 dní 70.narozky, chtěla bych jí k nim udělat dortík, ale je diabetik, lze takový dort vůbec zvládnout? ona nám všem k narozkám dělá dorty, klasika, piškot + krém tak bych jí to chtěla "oplatit" poradíte, kde seženu nějaký ozkoušený receptík? moc vám děkuju

dadka212
29. jan 2013

@aduskatt
@jakelina dík no hádam sa mi podarí....konečne to chcem skúsiť aj na podvozku....raz som skúšala a dopadlo to zle...

aduskatt
29. jan 2013

@dadka212 zly zaciatok, dobry koniec🙂

dadka212
29. jan 2013

@samantham uf držím palce aby si niekoho našla....autá nie sú velmi oblúbená téma 😅

pristela
29. jan 2013

@dadka212 ja aj ked je auto tazke do stredu nevypodkladam , vystrihnem podvozok z kartonu tak aby sa dnu don dali nastrkat po dlzke špajdle, to auto pre mojho maleho malo 5kg a podlozka so spajdlami v pohode drzala ako kovova 😉 drzim palce 😀

dadka212
29. jan 2013

@pristela no dík 😅 ja idem robiť také 4kg volvo....to švagor vymýšla, by som ho nakopala 😅 ešte jogurtové 😝

aduskatt
29. jan 2013

@dadka212 som si povedala, ked som dokoncila auto, ze dufam, ze uz dlllllho nic take nebude🙂 mas uplnu pravdu

dadka212
29. jan 2013

@aduskatt ja som robila už viac aut....ale na tomto si chcem dať záležať....mcqueena nikdy nebudem robiť na podvozku, pre deti stačí aj na podložke 😀