Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
11. feb 2013

jasneeee sprav šaša, to mas sup sup a decka budu nadseneee 😉
ja som ju uz dala na fb a samozrejme moje kolegynky zo skolky ju uz videli a uz mi vsetky volali, ze sa nevedia dockat zajtrajska 😅 😅 😅 pazravky 😀 dufam, ze sa tym detom vobec ujde 😅 😀 😀

lucula73
11. feb 2013

@pipka vy sa máte v tej Blave,u nás zrušili komplet všetko,čo sa nosilo do školky,všetko pečené na akcie,ani perníky,ani mafiny,ani tortu a dokonca zrušili aj ovocie,čo sme ako rodičia deťom kupovali.....a bolo nám povedané,že to na celom SK platí,ale vidím,že nás oklamali

pipka
11. feb 2013

@lucula73 no ako kde...ale v zasade aj u nas plati, ze sa nesmie nosit nic...ale ja v tej skolke robim a ak sa ja dohodnem s rodicmi v mojej triede a daju mi suhlas, ze to detom mozeme dat, tak mozeme 😉
inak od cudzich ludi detom davat nemozeme 😉 ale teda ovocie a balene veci ano, s tym nie je problem 😉

ved ja som sa akurat rozculovala, ze tak balene tesco zakusky, plne E-cok a sajrajtov to nevadi, hlavne ked to ma TRI mesiace trvanlivost...no aka to nadhera 😠 🙄 ale ked rodic upecie babovku, tak mega probleeeem, chore 😠 😠 🙄

ale tak za vsetko si mozu rodicia...su taki, co sa stale a na svetko stazuju a preto je to tak ako to je 😠 🙄 🙄 a potom sa kvoli par jedincom zrusi vsetko celoplosne 🙄

jakelina
11. feb 2013

Holky prosím máte uložený nějaký hezký dort s krtečkem. Ne nic složitého, jenom tam má být postavička krtka, nechci modelovat i ostatní kamarády. Vždycky když tu byl nějaký krásný, tak jsem si neuložila a teď nevím jak bych to vymyslela.

pipka
11. feb 2013

@jakelina ved sprav ten, co teraz robila pristelka 😅 😉 taky uuuplne jednoduchy 😀 😀 😀 😅

len sto postaviciek a milion hribikov, stromov a kvietkov 😀 😀 😀

jakelina
11. feb 2013

@pipka 😀 😀 no to ano, já už mám dva jiné dorty a paní mě přemluvila, že stačí něco jednoduchého a já teď nevím co vymyslet. 😝 Nechci jenom dát doprostřed dortu krtka a napsat jméno. 😀 😀 😀

pristela
11. feb 2013

@pipka že ťa jazyk nebolííííí !!!!!! 😝
@jakelina len nech posielaju aj ja potrebujem na tento vikend zas a buduci asi tiež 😀

muffinka8
11. feb 2013

@zuzana92101 nabudúce už budem múdrejšia 🙂 ale čo sme pozerali všelijaké obrázky, tak to prasa má fakt takú ploskú hlavu 😅 😀 😀 macka som mala v lyžici tak je celkom ok, tak hádam to druhé prežijú. A to si stihla naraz všetky 4 zvery? 😕 Mne týždeň trvali tieto dve. Jeden večer bruško, druhý hlava, nechávala som to schnúť a radšej som robila po častiach aby mi to k sebe pasovalo. Ale toho tigra a somára sa bojím. Nemáš svoje odfotené?

mizulienka
11. feb 2013

@jakelina tak daj doprostred krtka na krtinci a okolo toho motylikov, lienky, kvetinky 😉

levandulka3
11. feb 2013

dievčatká veľmi pekne prosím postup na draka nie 3D iba figúrku na tortu, ale toho červeného s krídlami ☹ neviem nič vhodné nájsť už vopred veľmi pekne dakujem 😉

pipka
11. feb 2013
pristela
11. feb 2013

@jakelina isto ich mam ulozenych viac , len neviem kde 😀

pipka
11. feb 2013

@jakelina aj ja mam na sobotu krtka...s tymi lentilkovymi kvetmi 😅 😎 takze mam pozbierane a musim z tychto aj ja nieco pozliepat 😝 😉

@pristela ...ale boliiii boliiiii, ale ja sa kvoli tebe nejako premozem a vydrziiiim 😀 😎

vlada111
11. feb 2013

@reruna ďakujem pekne. Za fotky pochválim mužíka 😉

pristela
11. feb 2013

@ajka82 😀 som nasla šášula iného u seba v inšpiračkách

vlada111
11. feb 2013

@mia1111 tak sa držte, už sa teším

wera.g
11. feb 2013

ahojte babule 🙂 mám na vás takú otázočku... neviete mi poradiť ako to je so živnosťou na pečenie tortičiek, naozaj potrebujem buď prax alebo školu vyštudovanú? a musím mať asi aj priestor, doma sa nedá, však? Veľmi ma to chytilo a nechcem to robiť leen tak, bojím sa aby ma niekto neudal, a keďže v septembri ma volajú späť do práce (kam sa mi vôbec nechce), rozmýšľam, že by som sa začala tortičkám venovať naplno, byť sama sebe šéfkou... Ale neviem, ste tu také, ktoré máte na to živnosť? Ďakujem vám moc baby 😉

vlada111
11. feb 2013

@zuzana92101 juj vďaka

aduskatt
11. feb 2013

@wera.g presne ako hovoris, bud skolu, alebo zodpovedneho veduceho s prislusnym vzdelanim, remeselnu zivnost, priestory atdatdatd

ajka82
11. feb 2013

@lucula73 u as sme mali jedneho takeho otecka, co hlasal, ze chce aby bol svet lepsim a on u nas rozputal"vojnu" volal hygienu, inspekciu a podobne veci...chalana uz v skolke nema, ale nariadenia zostali, co sa mohlo nosit ovocie, tak sa nemoze, tak deti nemaju, ked, tak mala donesie jedno jablcko za 2 tyzdne, ze dostali a v skoke orbili prievan a prevratili ju pomaly hore nohami aby este nieco nasli :-s...ale karneval je ze pssst
inak ja som malej robila aj muffiny do skolky, ale kazda zvlast zabalena a deti si ich dali do skrinky, vacsina ju zjedna cestu domov alebo potom az doma co viem

micmo
11. feb 2013

Ahoj holky, tak vam pidavam svoje sobotni dilo..Korpus mramorak, plnka parizsky dort a mel jenom 1,5 kg Byl pro svagrovou k narozeninam a vyrazne mi rekla, ze tam nechce vek a to je ji teprv 29 let.. 😝 Ale 3D dort uz nechci videt, fakt nevim jak na to a moc se s tim trapim ☹ Ale dortik potesil,tak mam radost 😎

vlada111
11. feb 2013

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 kočky veľmi pekne vám ďakujem za pozitívne ohlasy a páčitka. Veľmi mi na tej tortičke záležalo, keďže som pri prvej dcére ešte nepiekla a toto je zrejme jediná krstinová pre moje deti 😵

wera.g
11. feb 2013

@aduskatt ono zatiaľ je to len v úvahách, neviem sa rozhodnúť, čo ďalej a s tortičkami by mi bolo veľmi ľúto skončiť, lebo popri práci budem rada, keď sa budem venovať malému a mužovi, na iné mi čas nezostane... taká som nejaká dnes z toh nanič, rozmýšľam a fakt neviem čo robiť 🙂) tak si píšem plusy a mínusy, ďakujem moc 😉

wera.g
11. feb 2013

@vlada111 je úúúúžasnáá 😉

lucula73
11. feb 2013

@pipka je to tak,choré celé.........ale tie koláče chápem celkom,no ovocie?takmer všetci sme nosili ovocie zo záhrad,celú jeseň,určite bolo zdravšie ako to kupované a dovážané 😝

pristela
11. feb 2013

@wera.g niekolko stranok dozadu sme tu o tom straaaaaasne vela popísali - odporucam zalistovat si , pohladat a precitat /su tam aj dobre rady/ , bo bolo tam toho fakt vela a neviem ci sa to niekomu bude chciet zas opakovat , nieje to snad ani mesiac co sme to pisali 😕
Inak v Inchebe bola pani co maju na vychode prevádzku cukrarne a teda vravela, ze neskutocne peniaze ich to stalo, a co si hygiena vsetko navymyslala ze neskutocneee , že este aj presne nakážu aky stol, umyvadlo a kde musi byt , že aj na vajicka ked vyberie z chladnicky musi mat presne miesto určene 😝
ta pani tam mala aj take tie zakusky take rohliky neviem ako sa to vola 😕 no mala ich neskutocne božskeeee !!!! fakt ako doma a krehučkeee , mnam

lucula73
11. feb 2013

@wera.g asi nejaké tri týždne dozadu sa to tu vo veľkom rozoberalo..............fakt dosť o tom popísali,ak by sa ti chcelo hľadať,určite to bolo v januári..........že koľko asi si by musela urobiť tort mesačne,aby ti po zaplatení tuším 180 eur??,čo sú odvody...neviem presne,ostalo čo to na živobytie?viac tu boli kočky proti ako za........ 😒 😒
A hlavne samostatné priestory,vhodne vybavené.........

rapunzel1
11. feb 2013

@mamina1978 ďakujem naozaj veľmi.... ja som taká rada, že sa páči, keď som tam šla, tak ani zastrúhaný vlas by sa mi niekam nevosiešiel 🙂

wera.g
11. feb 2013

@pristela ďakujem moc, idem hľadať, nevedela som, nestíham to tu dočítavať, tak som si to ani nevšimla 🙂 jejda no des, tak to potom nič moc, takže to vyzerá skôr tak, že sa budem musieť do práce vrátiť a skončiť s tortami od septembra. ☹

wera.g
11. feb 2013

@lucula73 ďakujem moc, idem hľadaťť, počítať.. 🙂 joj no je to des...

wera.g
11. feb 2013

a že aké chúúúúťky mi tu robíš, hneď by som si aj ja dala 🙂)) @pristela