Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
15. feb 2013

@jakelina nevadí, budem robiť len tým, ktorí si to zaslúžia 😀

muffinka8
15. feb 2013

@zuzana92101 ja mám robiť dvojposchodovú ...

1katuska73
15. feb 2013

moja dnesna.

dada2007
15. feb 2013

@dadka212 ježiš to je strašnéééééééé 😔 😔 😔 😔
...........a výhovorku že babka pečie, tiež poznááááááám 😝

dadka212
15. feb 2013

@dada2007 no úplne ma to dostalo, a pritom som toho chalana ani nepoznala, nejako tragicky zahynul, ale tak nevypytovala som sa ☹
to je tuším oblúbená výhovorka, buď pečie niekto z rodiny, alebo niekto iný už objednal, vtedy mám chuť sa opýtať tak prečo nezrušia tú druhú objednanú tortu 😅

anibas
15. feb 2013

@dadka212 ja teraz robím pre dievčatko - najprv mala byť 4kg - poschodová a potom zmenili na " stačí aj maličká - pečie babka" tak do 25 € a presne dodržať vzhľad podľa fotky 😝 😝 no radosť robiť

lucianas
15. feb 2013

zdravím a jen vkládám svoji dnešní, která čeká na vyzvednutí.

pristela
15. feb 2013

@dadka212 moje nervy až teplo mi zostalo ☹ ☹ ☹ ja som tak jednej pani kreslila dva portrety syna , ktory tiez umrel , tak ze ho chce na pamiatku ☹ ☹ no hrozne tazko sa mi to robilo ☹

@lucianas je , ja robim dnes tiez krtka, este neviem sice akeho ale bude 😅

pipka
15. feb 2013

@dadka212 no tak to uz je dovod 😔 chudak ☹

mne dnes tiez zrusili..a poschodku 😅 detsku..ale ja som sa tiez potesila...teraz som toho mala dost, tak aspon si oddychnem 😉 ale zase...zaplatili mi aspon suroviny...a pritom si vzali len dve slahacky a jeden tvaroh..a nechali mi 10€ 😎 a ostatne vydrzi, bud v mrazaku..lebo ked mala vyzdravie, tak torta bude...lebo to chce do skolky 😉

pristela
15. feb 2013

cha baby a ja zas dnes zrusila zakaznicku s tortou 😀 som jej volala dve hodiny pred odovzdaním 😀 , som si myslela ze po nu dojdu zajtra a ono to dnes , este ze som kukla 😀 😀 a ja nic , len korpus upeceny 😀 😀 😀 tak som jej volala ze kedy maju oslavu , stastie az zajtra tak som jej ponukla ze im ju zajtra doveziem 😵 posrandovali sme este trosku- sice ju nepoznám , ale no musela som trosku odlahčiť svoju blbosť 😝
aach jooo, kedy ja budem za solídnu vážnu ženu ? 😕 😀 😀 😀 😀

pipka
15. feb 2013

@pristela nikdyyyyyyyy 😀 😀 😀

lamps
15. feb 2013

Dievčence čítam tu vaše super zážitky s objednávkami, prispejem aj ja jednou dnešnou. Zastavila ma jedna pani v škôlke s maximálne nepríjemným tónom v hlase a vraj: - vy pečiete aj také šľahačkové torty, ale také bez piškóty? hovorím jej: - áno robím aj šľahačkové plnky, ale korpus tam musí nejaký byť, veď ako by držala tá torta pokope. A ona sa hlboko zamyslela a hovorí: - no, ale ja by som takú šľahačkovú tortu bez piškóty chcela. Hovorím jej, že nejaký korpus tam musí byť a ku nemu šľahačková plnka, na to mi už nič nepovedala ani búú, ani ďakujem a išla si ďalej svojou cestou 😕 😕
a tento týždeň ma vytočili dve osoby, ktoré si myslia, že zarábam na tortách veľké prachy. Jedna mi hovorí: - a ty máš nové čižmy, odpovedám áno, mám nové čižmy po 6-tich rokoch 😝, potom sa debata trochu iným smerom uberala a zrazu zaperlila, že tebe je fajn, aj keď nerobíš, veď máš aspoň tie torty 😠 😠 😠 😠 , stretla som ďalšiu a tá mi hovorí: - no čo objednávky porobené? hovorím jej: - nie na celý február nemám nič, žiadnu objednávku, tak stíchla a pratala sa svojou cestou. Pritom sú to osoby, ktoré majú autá chodia po výletoch, dovolenkách každý rok. My sme na žiadnej dovolenke, ako máme deti neboli, auto nemáme lebo naň nie je. Mačkáme sa v 2-izbovom byte šiesti a oni mi závidia aj blbé čižmy a to, že robím torty. Nechápem, ľudia sú divní a nevidia si ani na špičku nosa ☹ ☹ ☹

dadka212
15. feb 2013

@anibas no to aj ja mávam také 😝
@pristela
@pipka no to je veru dôvod poriadny.....to aj keby som mala celú tortu hotovú tak je to ok 😝

@pristela och ja som tiež taká, nikdy nezapíšem a potom len hladám, či som na niekoho nezabudla 😝 raz som zabudla som si poznačila iný víkend a už to bolo, našťastie volali deň vopred, že kedy možu zajtra prísť po tortu 😅

mrka2
15. feb 2013

@1katuska73 krasna ruza! aj cela torticka 🙂

dajna11
15. feb 2013

@1katuska73 nádherné farbičky 😀 😀 😀

dajna11
15. feb 2013

kočeny nejaké tortičky pre babu na krstiny?mám nejaké uložene ale tak viacej inšpirácii nikdy neuškodí 😀 😀

dadka212
15. feb 2013

@lamps och to je ludská sprostosť 😝 ako ma takí vedia vytočiť, potom mám celý deň o čom hovoriť doma 😅

mrka2
15. feb 2013

@lamps mne sa tiez niekedy zastavuje rozum nad niektorymi ludmi... 😝

lamps
15. feb 2013

@dadka212 podobne, som taká nasr...., mám veľkú chuť napísať veľmi ostrý status na fb, ale obávam sa, že sú tak obmedzení, že im už nepomôže nič 😠 😠 😠

pipka
15. feb 2013

@lamps moja...ja mam dnes zo skolky preesne detto zazitok..a to moja kolegyna 😠 🙄 ze co sa stazujes, ze nemate peniaze..sak pecies 😠 😠 😠 no ty kokos...tak som jej spustila a vyviedla ju z hlbokeeeho omylu, kolko ja asi tak zarobim ak mam dve torty za tyzden..a kolko na tom makam 😠 😠 😠 🙄

kokos, ludia dnes vedia zavidiet aj nos medzi ocami 😠 😠 😠 a to mi povie baba, ktora je tak stara ako ja, dodnes byva u rodicov,kde ma vsetko zaplatene, ona si plati len stravu pre seba a pre dceru..chodi si po dovolenkach, ma auto, a na co si zmysli..a ze ja ratam centy od materskej k materskej...to nevidi nikto 😠 😠 😠 🙄

mrka2
15. feb 2013

@lamps napis, dam zdielat 😀

dadka212
15. feb 2013

@lamps och moja určite ti to nepomôže... @pipka presne ludia závidia asi všetko 😝

mrka2
15. feb 2013

@lamps ja napr. nemam zaplatenu este jednu tortu (tu kadu s macikmi pre sestricky). ze ci mi treba hned peniaze,alebo staci aj v pondelok? tak hovorim,ze staci aj v pondelok. no a dnes piatok a stale nic?! 😕 presne to sa mi stalo s tou osobou aj minuly rok,ale napokon dala,tak som zvedava,kedy da teraz... 😅 🙄 nechapem,naco objednavaju,ked nemaju peniaze??? ved nech im tam upecie nepecenu piskotovu a basta 😝

lamps
15. feb 2013

@pipka no Janka, presne. Ja sa nesťažujem, čo máme, máme, čo nemáme, nemáme musíme sa bez toho zaobísť. Ja nemám šancu sa zamestnať, lebo starých rodičov, ktorí by nám s deťmi pomohli nemáme. MM robí na v 12-hodinovej dvojsmennej prevádzke, robí soboty, nedele, sviatky.... takže to musíme riešiť takto, že je som doma. Ale som spokojná, veď deti nebudú stále malé (hlavne babule), ale z takýchto ľudí nechápem ☹

lamps
15. feb 2013

@mrka2 to je sila, oni nemajú a ty peniaze mať musíš 😠

mrka2
15. feb 2013

@lamps no ved to.. tiez mam 2 deti, tiez sa musim o ne starat a mam take iste vydavky... a skoda reci... 😝 my vieme, o com rec, trubky to aj tak nepochopia.. 🙄

lamps
15. feb 2013

@mrka2 to veru nepochopia, to je nad ich sily a možnosti. Ale ja sa stále utvrdzujem v tom, že hoc komu tortu neupečiem. Nemám chuť zožierať sa so sprostými ľuďmi.

nika1985
15. feb 2013

@lamps moja nic si z toho nerob ludia su obmedzeni mne tak moja mama zaperlila ze co som taka draha a pytam tak vela za torty ja na nu pozeram a ze moja ty kde zijes skus si to zratat dam ti na papiery presne vsetko co na tortu treba a chod do obchodu a strav pri tom cas tak zmlkla to iste svokra ked zacala temu peniaze takze u nas doma sa tema tortuse neotvara a taka som od nich nastartovana len nech skusi niekto hovorit o cene torty a este teraz ten panelak a pani Janka ta to zabija na plnej ciare 😠
ale treba sa usmievat nas to bavi a ked vidim deti ako sa tesia ked zbadaju tortu zabudnem na vsetky stupidne reci 😉

pipka
15. feb 2013

@lamps si mala povedat, ze tie cizmy mas z bazaru 😝 😀 😀 🙄 sak to je hnus...este aby nam zavideli, ze si nove spodne gatky kupim raz za dva roky 😠 🙄 🙄

na dovolenky nechodime, lebo na to nemame, sedim doma na riti, v jednych riflach beham cely rok, ku kadernicke nechodim, lebo na to nemam, o manikurach, pedikurach, masazach a kozmetikach mozem len snivat...okolo sporaku stepujem cely tyzden, striedam so s handrou a vysavacom...a niekto ti bude zavidiet...ooooch boze, ludska tupost nema hranic 😠 🙄 🙄 🙄

jakelina
15. feb 2013

@pipka no však lidská hloupost nezná mezí. Někteří lidé ti budou záviděti i větší ho...