Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
28. feb 2013

@lubi22 fuuu asi 1hod 20min v mojej rure na 140° ...ale viac menej odoka a pichnem do neho po hodine a stvrt spajdlu, ci sa uz nelepi ..a dakujem za dinov...asi to bude nieco ako ten verny podobe, co chceli, nie detsky...este mi maju napisat blizsie a co by chceli dnu

dm1
28. feb 2013

@pristela ja si ale zababrem uplny minimum tiez myslim ze potahujem na tenko tak 2-3mm ako sa zadari vyhadzujem minimum ozaj iba tam pri tom spodku torty ked to oriezam inak je vsetko ciste tak mozem pouzit znova

tweetinka.co
28. feb 2013

pomooooooooooc Kočky... otvorila som si marcipánovú hmotu.. ale je to tvrdé ako kameň... Je to v poriadku? .. ako sa s takým niečim dá pracovať?..
ide o túto hmotu:
http://www.cukrarskepomocky.sk/produkt/potahove...

jakelina
28. feb 2013

@tweetinka.co uřež nožem a dej na pár vteřin do mikrovlnky a rukama zpracuj, rychle to změkne

tweetinka.co
28. feb 2013

@jakelina môže byť aj do trúby?.. mikrovlnku nemáme 😎

jakelina
28. feb 2013

@tweetinka.co tak to raději ne, nakrájej na menší kousky a rukama to promačkej jako těsto, to máš za chvilku.

tweetinka.co
28. feb 2013

@jakelina idem vyskúšať.. ďakujem

aduskatt
28. feb 2013

@tweetinka.co pritlac to len trosku na hrane tu potahovku, ona rychlo zmakne pod teplom ruky

luciahromadkova
28. feb 2013

@timotejkabrejkova nie je zaco, zabudla som napisat, ze k sacherke sa serviruje slahacka 😉

tweetinka.co
28. feb 2013

@aduskatt 😀 😀 😀 Len aby som si zajtra u Teba neobjednala torticku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Idem s tým "bojovať" 😀 😀 😀

timotejkabrejkova
28. feb 2013

@luciahromadkova Ďakujem ja som si vždy myslela že tam je aj niejaká plnka a veľa plnky ale asi tam žiadna nejde či ? 😒

timotejkabrejkova
28. feb 2013

@tweetinka.co len ju rozpracúvaj ona hneď zmäkne.

lubi22
28. feb 2013

@ajka82 - dakujem, veru ten korpus sa pecie strasne dlhoooo, ja uz musim pre deti do skolky a on sa este stale pecie 😅 Uz to vidim, dostanem sprda hned vo dverach skolky od oboch, ze kolko je hodin 😅 Veru dnes to na prvu maminku zdaleka nebude 😅

mariann2
28. feb 2013

kočky, robíte niektorá ten rafaelo krém? keď mám požiadavku na kokosový krém, možem dať aj tento??????????

jakelina
28. feb 2013

@mariann2 mamina ho dělá, já myslím že můžeš a nebo pribiňák s kokosovým Ole, to by nechtěli??

florentina
28. feb 2013

@mariann2 já ho dělám a pro milovníky kokosu ideální, všem opravdu mooooc chutná!

aduskatt
28. feb 2013

@mariann2 pokojne mozes, je to kokosove

aduskatt
28. feb 2013

@tweetinka.co no bojuj, zajtra sa pochvalis🙂

aduskatt
28. feb 2013

baby, tak ze aka dilema...mlady ma dnes narodky a konstatuje, ze preco sa nenarodil skor, mu hovorim, ze bud rad, tak ci tak si samal narodit az koncom marca............. hlboké zamyslenie a vyletelo z neho: A ako to, ze som v poriadku?🙂)) hovorim bud rad..a on ze: a to si bola aj v novinach? 😀 no kde na to chodi?

dadka212
28. feb 2013

@mariann2 ja teda milujem kokos a všetko kokosové ale tento krém ee nechutí mi ale že vôbec 😅

jakelina
28. feb 2013

@aduskatt jak mu to v té hlavě šrotuje co?? 😀 😀

jakelina
28. feb 2013

@aduskatt náš třetí, Matyáš mi asi před týdnem říká. Mami a chtěli jste mě??? 😲 😲 Nechápu kde na to přišel

aduskatt
28. feb 2013

@jakelina sak to, ale kde dosiel na to, ze nemal byt normalny?🙂) je fakt, ze sa narodil v 35 + nieco, ale pohodicka, mal cez 3 kg🙂)

pralinka25
28. feb 2013

dievcata vydrzi torta s pribinakom do nedele ked ju urobim dnes? su tam jahody a mandarinky. a pridu si pre nu uz zajtra. tak ju musim dokoncit dnes lebo zajtra doobeda behame po zapisoch do skolky a potom uz pridu pre nu. ale zaruky slahaciek je do 9.3 tvarohu do 17.3 a smotana do 13.3.

pristela
28. feb 2013

@dadka212 @mariann2 ani nám absolut nechutí 😝 sme to s Dankou preberali, že asi sme len dve 😀 /ked neratam moju rodinku /

ajka82
28. feb 2013

@lubi22 ja som teraz piekla posledny mramorovy, tiez som isla o pol hodku neskor do skolky pre malu 😅 a to este nebol dopeceny, mozno este tak na 10 min. tak som vypla ruru, a nechala ho tam, nech sa dopece a utekala 😝 🤐

lokalistin
28. feb 2013

@pristela @mariann2 mne tiez nechuti to radsej kokosovy ole ja som raz robila jeden ale bol mi moc zelatinovy a malo kokosovy dam to nemecky ak nevies tak prelozim,ale ja plnky so zelatinou moc nemusim 😝

600ml (2 Fläschchen) Rama Cremefine zum schlagen
250gr. Raffaelo
ein Schuss Kokossirup von Riemerschmied
eine Handvoll Kokosfocken
ca 200gr. Himbeeren
6 Blatt Gelatine

Die Raffaelos mit der Gabel zermatschen, die Mandeln rauspicksen vorher. Kokosflocken und Sirup dazu, gut vermischen. Gelatine einweichen, Cremefine fest schlagen, Gelatine ausdrücken, erwärmen, mit 2 EL Cremefine angleichen und zu dem Rest unter ständigen schlagen reingiessen. Raffaelo-Mischung unterheben-fertig ist die Füllung!
Einen Tortenring um den Boden stellen, ein Viertel der Füllung glatt draufstreichen, Himbeeren reindrücken, der nächste Boden, wieder Füllung und Himbeeren. Als letzte der Boden . Mein 8cm hohe Tortenring war zu niedrig, ich hab mir mit Alufolie nachgeholfen. Das Törtchen war somit 12!!! cm hoch.

luciahromadkova
28. feb 2013

@timotejkabrejkova no v originale nie je tiez plnke len ten dzem a poliate cokoladou, ale to je nejaka speci poleva coko so slahackou, ma to nejaky speci nazov, ale u nas ide aj ta co som pisala recept, tak robim tuto, inak da sa aj zamrazit 😉

mizulienka
28. feb 2013

@mariann2 raz tu@lusil2005 dala kokosovy krem a vravela ze je vynikajuci, ale nemam to ulozene, bol z mimibazaru a bola to torta zubu pre zubarku...nemas to aj ty ulozene?

mizulienka
28. feb 2013

@mariann2 mam to, ale teraz pozerma, ze to je tvarohovo kokosovy, tak neviem, ci sa ti vobec bude hodit.

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=28061