Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

elamaslakova
5. mar 2013

@dagmarmustafa Nádherné tortičky

elamaslakova
5. mar 2013

@dadka212 Krásne tortičky

janula.h
5. mar 2013

@dadka212 kalap dolu 😀 😵

daducha
5. mar 2013

@blcha aj my nemôzeme mlieko,ale torticka sa da urobit 😉 .Miesto masla pouzivame Alsan,kupujem v bio predajniach.Takze ak kupis napr. sojove mlieko ( detom velmi chuti bud zn.Joya,to kupujem vo Freshi,alebo potom tie DM ka tam kupujem ryzove alebo ovsene.Ale puding sa mi podaril zatial iba z toho sojoveho,aj lepsie chuti,tak to môzes urobit klasika pudingovo maslovy alebo robim zo sojovej smotany traseny a ten detom chuti este viac.alebo môzes urobit slahany nad parou a miesto masla das ten Alsan.Neboj, da sa to skombinovat,aj ked je pravda, ze nikdy to nechuti tak ako ked je tam klasika slahacka a tvaroh a kysla smotana 😉

daducha
5. mar 2013

lucula73@ od oka si vyrezem oval, nechavam ho hrubsi a necham chvilu preschnut, potom dva pasiky alebo jeden ako sa mi podari vyrezem a oblepim spodok.Hore je klasika dva hadiky stocene a nalepene a dole je patchwork nalepeny.No a vnutro su opät dva ale mensie ovaly a len po bokoch zvlenene kostocou.A tot vsjo 😉

rapunzel1
5. mar 2013

@blcha to nie je katastrofa, moja malá ju mala od narodenia, a postupne jej to prešlo, chvalabohu, ale je dostať v tescu mlieko lacto free, to je bez laktózy aj smotana sa dá kúpiť rastlinná, aj lakto free, je to ťažšie, ale dá sa, len si ešte ujasni presne na čo je alergická, či len na kravské mlieko, alebo aj na mliečne bielkoviny, lebo v tom je tuším rozdiel, my sme nemohli len čisto kravské mlieko a mliečne výrobky.

rachel36a
5. mar 2013

jedna pre môjho malého bračeka.. nemá rád torty, tak len nepečená tvarohová, bez korpusu, len s oplátkou...

reruna
5. mar 2013

@efci postup mám stejný jako ty - akorát ozdoby si klidně můžeš připravit i dopředu, nevím, co chceš přesně dělat, ale kvítečky nebo postavičky si udělej dopředu, abych ti vyschly na vzduchu, třeba už dnes, když se ti bude péct hodinu korpus, tak si mezitím připrav ozdobičky. Když budeš mít potáhlý dort moc dlouho vytažený z ledničky, může začít měknout, takže doporučuju mít v ledničce a vytáhnout na zdobení - a zdobit rychle. Já jak mm většinou ozdoby už předpřipravené, tak potáhnu a pak už jen lepím ozdoby a dolaďuju detaily, řekla bych, že do hodiny to je vždy už pak hotové - ale teď je to ještě dobré, horší je to v létě, když je horko, my míváme v kuchyni třeba i 36 stupňů, to se pak nedá nechat dort vytažený moc dlouho, to pak musí být šup šup.

reruna
5. mar 2013

@lilliaan tu hmotu ani to lepidlo neznám, tak nevím, kde mohla být chyba, ale pokud ti můžu poradit - s hmotou Smartflex velvet nebo smartflex flower bys problémy s praskáním mít neměla, hmota je velmi elastická, nelepí se při modelování a pěkně drží tvar, dobře se barví a jednotlivé části stačí lepit jen vodou případně piping gelem

reruna
5. mar 2013

@1zaza krásné dorty, a ten tank je promakaný, takové minidetaily, super

meloa
5. mar 2013

ahojte maminky, prosím vás o radu - mám robiť auto -vw tuareq - viete mi poradiť akoby som to mohla spraviť, aby stalo na kolesách???

dm1
5. mar 2013

jeeeejo holky aha nova krajecka na obzore na sugarveil krasna vyzera byt a su tam az 3 pasy za super cenu http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/sablona-m...

lamps
5. mar 2013

@meloa ja som také ešte nerobila, ale mám pocit, že dievčence robia niečo takéto http://tortyodmamy.sme.sk/node/141837

lamps
5. mar 2013

@dm1 Danka, to vyzerá nádherne

abriela
5. mar 2013

@meloa Ja som podlozila auto horalkami, tak ako je to v linku co ti dala @lamps

dm1
5. mar 2013

@lamps zeee? a ani cena v porovnani s ostatnymi nie je nejaka brutal. Inak maju tam aj tu moju uz rozdelenu iba za 12 jeden pas ale to by sa mi nechcelo robit na 2x to je myslim hovadina lebo aj 2x krajka he dookola okolo torty len malej na vacsiu by nestacilo tie 3 su akurat. Pojdem to tusim zajtra obzriet nazivo

lamps
5. mar 2013

@dm1 len ja celkom nechápem to čo píšu v návode, že je ju možné použiť v kombinácii s poť. a model. hmotami, to akože urobím krajku s tej origoš hmoty a potom ju môžem capnúť na potiahnutú tortu? Dobre som to pochopila?

dm1
5. mar 2013

@lamps ano dobre si to pochopila tak robia napr. rozne masle a tak napr. biela krajka na to hmota farebna a tak. da sa vselijako s tym. som sa tusim zalubila do nej 😵 . Aj ked podla toho foto torty je ich viac druhov rozne a tu je lne jedna mozno este vyckam chvilku kym ich bude viac lebo tato je dost siroka castejsie vyuzijem uzsie vzory.

lamps
5. mar 2013

@dm1 mne sa to veľmi páči, keď je biela torta a na nej biela "čipka" vyzerá to úžasne. A oni tam píšu, že 30 x 40 cm, to je asi rozmer tej formy nie?

lamps
5. mar 2013

@dm1 a ešte ma tak napadá, nedala by sa tá šablóna rozdeliť na tri časti pre tri osoby?

dm1
5. mar 2013

@lamps ano je to rozmer tej formy ale ako som pisala je to na kazdom ale ja by som to nedelila. lebo ked to chces dat okolo formy tak ti to krasne na vacsiu tortu vyjde z 2 krajok neviem si predstavit cakat na uschnutie niekolko hodin a na 3x to robit 😝

lamps
5. mar 2013

@dm1 aha to ma nenapadlo, ja som také ešte nerobila, som nevzdelaná 😀 😀 😀 ale nikde som nenašla tú hmotu, čo je na tom obrázku pri šablóne, môže sa použiť aj iná hmota na takéto krajky? Asi dávam blbé otázky, ale nemám s tým žiadne skúsenosti

janula.h
5. mar 2013

žienkyyyyyyyy prosím vás neviete kde zoženiem taký veľký bal fólie?

dm1
5. mar 2013

@lamps podla mna isto ano aj pri tej druhej co mam ja je napisane magic decor hmota a ja robim sugarveilom to je zajedno proste to chce nieco co bude pruzne

lamps
5. mar 2013

@janula.h v Kauflande mávajú, taký na rolke

lamps
5. mar 2013

@dm1 no ďakujem za poučenie, si mi dala chrobáka do hlavy, potrebujem hmotu a sprey tak... neviem, či odolám, rada by som to vyskúšala. Len či budem mať na to nervy?

dm1
5. mar 2013

@lamps aaaaaaaaaaaaaaaa tu su vacsie obrazky a kazdy vzor 😵 http://www.italiancakeart.com/default.asp?conte...

pristela
5. mar 2013

Holky čo som dnes urobila 😀 😀 aby ste vedeli aka som šikovná čiže uplne bežny tvor - som si utopila mobil v plnej miske vody po šlahaní korpusu 😝 a nie 1x ale tři krát milost pane 😀 😀 z toho šoku, že mi tam padol som ho pri vytahovani pustila späť ešte 2x 🙄 dufam, ze sa mi aj s tortickou bude tak darit 😅 😵 😵 😵 😵

dm1
5. mar 2013

@pristela 😀 ty si pripad 😀 este dobre ze si ho nezapiekla do korpusu by bola sranda pri krajani 😀

meloa
5. mar 2013

@lamps @abriela...kočky ďakujem vám veľmi pekne 😉 😉 🙂