Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
7. mar 2013
lucula73
7. mar 2013

@sticker ja to robím šľahačom na najnižšom stupni.skús to ešte prešľahať chvílu,či sa to nespojí.....ono to niekedy vyzerá akoby to bolo zgrcnuté,ale po chvílke je to už ok 😉

sticker
7. mar 2013

@lucula73 no veď som si najprv šľahačku na najnižšom, potom som pridala tvaroh a šľahala a potom cukor smotanu a ole ☹ A také ako maslovité, ako keď dlho šľaháš šľahačku.... podľa mňa sa to dá použiť aj v takomto stave keď to ešte napr. ručne premiešam...ale teda neviem, lebo pribináčkový robím prvýkrát...

pristela
7. mar 2013

@katkak23 malujem práškovými farbami tie vyschnu riedim ich vodou , moze sa aj bielym alkoholom . Gelovkami sa dá tiez malovať ale tie nevyschnu takže ich na to nepouzivam

reruna
7. mar 2013

@sticker pribináčkový se mi nikdy ještě nezdrcrl, podle mě se tam ani nemá co zdrcnout - já to nahážu vše do mísy a chvilku prošlehám elektrickým šlehačem - krém je hodně hustý, ale takové to má být. Někdo dává ještě zakysanou smetanu, aby to nebylo tak husté.

jakelina
7. mar 2013

@pristela a jakou máš tu černou práškovou barvu?? Musím si koupit, mám jenom gelovku. Děkuji

tinamk
7. mar 2013

jejda dievcata aku objednavku som na zajtra dostala..🙂)najprv to mala byt polovnicka torta.. a vcera vecer mi pisali, ze torta ma byt vojenskej zelenej farby.. na jednu stranu cervene srdce a na to 2 nemov ale v maskačovej farbe🙂 a vedla toho dat vojenske lietadlo.. ja tomu nerozumiem.. nemov som si este v noci stihla spravit len neviem ci aj nakreslit tie biele pruhy ... azasa sa mi nedari zafarbit mmf na vojensku farbu.. a uz vobec neviem ako na to vojenske lietadlo.. to idem piect 24cmformu tak neviem ako to tam nasukam.. vsak to lietadlo bude musiet byt prdolate... nemate nejake voj.lietadla ulozene? dakujem za kazdu pomoc... ako by ste miesali vojensku zelenu? ja som dala trosku ciernej ale je taka bleda stale.. pouzivam MMF..

lamps
7. mar 2013

@tinamk ja by som zmiešala hnedú a zelenú, aby bola taká vojenská, ale MMF na tmavú, sýtu farbu nezafarbíš. Ak dáš veľa farby začne sa ti hmotu rozsýpať

zuzana92101
7. mar 2013

@dada2007
@dadka212
ja som stiekacku neroztavila, ale zato mi hmota vytiekla zo striekacky v mikrovlnke a ako som sa to snazila "upratať", tak ma hmota tak fajnovo popalila, ze odvtedy uz hmotu do mikrovlnky nedavam...mala som pocit, ze mi zerave zelezo niekto prilozil na prst 😖

tinamk
7. mar 2013

@lamps no vsak totok🙂))) mam pre istotu kupenu aj smarflex tak to mozno skusim s tou..ja ju mam taku svetlo zelenu muz sice povedal, ze je viacej odtienov vojenskej a kebyze skusim este ju celu potriet farbou? este som to nerobila tak sa bojim aby som tak nemala čmuhy.. nemas nejaky grif?

artepf
7. mar 2013

@katkak23 díky, ta hlava Kitty je dělaná samostatně, vyřezaná z bílého marcipánu a obtažená tenkým páskem černého ze stříkačky 😉

pristela
7. mar 2013

@jakelina pouzivam iba tu praskovu z drogerie 😉 je uuuplne uuuzasna a aj keby s nou chcem zafarbit hmotu tak to ide ooovela lepsie /ale nikdy sa mi nechce ju rozrabat aby nemala krystaliky tak hmoty farbim gelovkou 😝 /

jakelina
7. mar 2013

@pristela no právě tady jsem ji nikdy nenašla, různé barvy ano, ale černou ne. 😝

doniinterier
7. mar 2013

Už dlhšiu dobu si pozerám tie prekrásne torty . Všetky by ste mohli nahradiť tie americké torty. Sem tam aj ja nejakú vytvorim, ale len pre svojich najmilších. Po väčšine len také oblievané čokoládou, ale odhodlala som sa aj na poťahovanú a podľa vašich rád a šablón som aj jednu vytvorila pre môjho prasynovčeka. Je to druhá poťahovaná , tú prvú som trochu domrvila.

dadka212
7. mar 2013

@sticker to neexistuje aby sa ti zgrcol....pridaj mlieko alebo šlahačku alebo smotanu a miešaj...ja to creme ole prisypávam podla toho kolko ho treba

nika1985
7. mar 2013

babule kde kupujete tenulinke stetce ja som presla cele Topolcany Piestany a nic iba v dm-ke som si kupila taky na nechty ale teda moc tenky nieje. 😠

lamps
7. mar 2013

@tinamk celú tortu som ešte nemaľovala, práve kvôli tomu, že tiež sa bojím, aby som nemala po nej machule. Ja by som asi zarobila smartflex, tam sa nemusíš dať viac farby

lamps
7. mar 2013

@nika1985 Veronika ja mám z dráčika a z papierníctva, normálne štetce na maľovanie

nika1985
7. mar 2013

@lamps dakujem pekne ja som vzdy pytala iba stetce na nechty musim skusit aj takto
@tinamk ja som celu tortu malovala normalne hubkou lebo stetcom mi ostavali cmuhy napr lienku som tak skusala bola iba pre nas ze kolko to bude schnut a tak.

lamps
7. mar 2013

@nika1985 v papiernictvách mávajú aj celkom tenučké štetce 😅

nika1985
7. mar 2013

@lamps dneska s malou prevetravame vsetky mesta v okoli tak skusim niekde v TO behnut to papiernictva budem na to salko tortu asi dost pisat jaj mne sa tak strasu ruky porazi ma.To zas dopadne ale dakujem za super tip

pristela
7. mar 2013

@nika1985 dole na poliklinike je taky číňanko a tam by mali predavat sadu stetcov na nechty a v nej je aj uuplne tenulinky , ja ale kupujem normalne v papiernictve na namesti tam ale tenunke nemaju skor v papierku za kinom 😉 a ja mam kopec štetcov obstrihaných normál nožničkami 😀 😀

celine
7. mar 2013

Dievcata, idem piect tortu polievanu cokoladou? Aky krem mam dat pod polevu? Mam ju natiret kremom, s ktorym plnim(mascarpone slahackovy krem) alebo musi byt torta potrerta maslovym kremom? Prosim poradte. Doteraz som robila len fondanom potiahnute torty a toto je moj prvy coko pokus? Dakujem.

lamps
7. mar 2013

@nika1985 neboj, dobre to dopadne 😅

Ozaj, ja som sa nechala nalomiť na samostatnú figúrku na tortu, teda neviem, či je to figúrka. Pani ma ukecala, že potrebuje kapra na tortu a potom mi hovorí, že kapor má mať 30 cm a má byť ako živý 😀 😀 😀

pristela
7. mar 2013

@nika1985 no ja ted malujem motorkára postavicku co som modelovala sice nie na tortu 😀 ale to je to iste a ma tam take tenke vseliake blbiny na kombinéze , že už mam ruky roztrasene ako 100 ročna ☹
@lamps modelovala som ho z tej hmoty rychloschnucej co si nedavno spominala 😉 pri nej treba tiez hodne davat pozor bo praska ako schne , robi sa s nou tazsie ako zo smart abo mmf , nie je taka natahovacia, elasticka nieje absolut ale da sa vyhladit kosticou 😀

nika1985
7. mar 2013

@pristela presne za kino sa chystam to mam blizsko od parkoviska 😉 si zlata dik moc

aduskatt
7. mar 2013

@lamps sa teda nudit nebudes, ze ako zivy🙂)) aj ziabrami ma hybat?🙂 mas pekne " figurky", to das🙂

lamps
7. mar 2013

@pristela Žanetka, asi si sedím na vedení 😀 😀 😀 a koho si modelovala? Myslíš tu SatinIce hmotu?

nika1985
7. mar 2013

a ked vas tu tak mam aka farba sa hodi k smotanovej pani ze chcem iba taku jednoduchu krstinovu iba tak ze do prace ze a kolko to bude a jaj jej ze u mna nieje cena za narocnost ale za kg jaj aha tak potom smotanovu s babom hore a niejako popisat. Len teraz aby to nebolo smutne ruzovu ani slabulinko pomarancovu nechce tak to neviem zkombinovat.

lamps
7. mar 2013

@nika1985 taká svieža jarná zelená by mi ku nej pasovala