Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
26. mar 2013

ahojte, moja vcerajsia - taka jednoducha, dobre sa mi robila na to,ze som ju zacala o deviatej vecer 😅 nechcelo sa mi skor.. a potom som cez den KO 😝
@broucek2 krasna mila torticka a aj dcerku mas krasnu 😵
@bambula1307 joj, mnam.. ja som mala v kalendari v gazdinke nedavno cele 2 tyzdne recept na kavove zrna a som si povedala,ze musim urobit a aj tak som sa nedokopala.. 🙄

dada2007
26. mar 2013

@jakelina 😀 😀 😀 😀 opravujem.......pre formičku bábätka 😀 😀 😀 😀

wera.g
26. mar 2013

20 miska? to je tá stredná? ak hej, tak ja v tej robím futbalku, mala do 2,5kg, musela som jeden plát vybrať aby vyzerala ako futbalka nie ako krtinec 😀 a plnku som robila z jednej smotany na šľahanie, vyšlo mi akurát 🙂 @dada2007

dada2007
26. mar 2013

@pipka a korpus si robila z kolkých vajec?

broucek2
26. mar 2013

@mrka2 děkuji, je to můj rošťák

pipka
26. mar 2013

@dada2007 zo styroch 😉 ... alebo zo siestich ...a vies ze uz neviem? 😖

pipka
26. mar 2013

@dada2007 ved ak by bola mala vaha, tak mozes dopiect este v klasickej forme z polovicnej davky a nadstavis to dole 😉

dada2007
26. mar 2013

@pipka 😉

lussy23
26. mar 2013

@timotejkabrejkova krásna kniha. Fuha tak to vyzeráte naozaj mlado. podľa mňa je to výhoda. @salonka1981 nádherné @tamianati nádherné kvietky @twetinka.co krásna @sisix krásne princezné
@svetlo55 krásny @timotejkabrejkova krásnučké
@broucek2 nádherné @mrka2 krásne

pristela
26. mar 2013

@daducha no po mne uz viacej ludi tak chcelo , milion postaviciek a malicku torticku , tak niekedy odhovorim normalne logicky a ked sa mi nechce napisem ze minimalna hmotnost torty 3kg jedna postavicka v cene a ostatne -rozpravkove kazda zvlášť 5-7€ a realne 10€ - a po tomto nik nechce 😀 😀 / jasne ze take postavicky najmenej 15cm a viac

vlada111
26. mar 2013

@jakelina @pristela ale Žanetkine slečny majú aj klúčne kosti 😀

vlada111
26. mar 2013

@svetlo55 ten je chutný

mimcak
26. mar 2013

@daducha aj mne sa to už stalo chceli na výročie babku a dedka na lavičke.Tak klasika dedka som urobila sivého trošku plešinky. A ked boli pre tortu tak hovorí no ,ale ich dedko má tmavé a husté vlasy. 😠 . No ale ani ma nehlo prerábať ich. potom dalšiu tortu chceli zase tý istý kuchárku s mužom a ich dcrou a to mi už doniesli aj fotku,aby som ich urobila už dobre,aby sa spozneli. 😝 . Vraj to vyšlo,spokojný boli,ale ako som si pritom ponadávala 😠

vlada111
26. mar 2013

pridávam už pomaly mesačnú tortu. Robila som ju tesne pred tým, ako sme išli do nemocnice. Putovala v kamióne z TT do BA cez Maďarsko a nakoniec do KE. Prežila 😉 Zadanie bolo Mio Mao a guličky 🙂

mariann2
26. mar 2013

@vlada111 nádherná tortička, prosím ťa tuším ty si minule písala, že máš nejaký netradičný recept na punčák, bola si ta ty?

vlada111
26. mar 2013

@mariann2 ani nie netradičný, len robím trošku iný rozvar. Dávam do neho okrem tej klasiky ešte kocku masla a citr. a pomarančovú šťavu. Tu je recept na komplet - http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=35740

mariann2
26. mar 2013

@vlada111 presne toto som myslela, ďakujem

florentina
26. mar 2013

@vlada111 nádherně se ti povedli! S dovolením ukládám...jak se ti dělali? Dcerka je miluje, tak jsem jí je tuhle u toho chtěla jen tak splácat z modelíny a nějak se mi ten jejich ksychtík nedařil 😅 ...

aduskatt
26. mar 2013

@vlada111 Micka, secko naaaaaaj 🙂 a dobre oslav

pristela
27. mar 2013

@vlada111 počkaj, ti vyplazím jazyk na najbližšom stretku a budem sedieť vždy čo najďalej 😝 😀 😀 😀 😀 😀
Tortuska naadherná 😵

1zaza
27. mar 2013

@bambula1307 mňáám, to sú manželove obľúbené erotické zákusky 😀

katkak23
27. mar 2013

@jakelina a napises cely receptik 😀 ja totiz mam z 10vajec je vyyyborny a taky vlacny ale ani za nic nenarastie....neviem ci mu dam este raz sancu ale uz som skusala 3krat aj zmenit teplotu aj vselico a nic furt tak potrebujem nejaky pekny vysoky vlacny no proste overeny k parizaku 😉

jakelina
27. mar 2013

@katkak23 dělám tento. Do šlehače dáme 6 vajíček, špetku soli a 250 g cukru krupice, necháme vyšlehat do tuhé pěny, ručně metličkou tam zašlehám dvě lžíce oleje a 110 gramů hladké a 110 gramů polohrubé mouky a v mouce rozmíchám 1/3 prášku do pečiva. Peču na 150 stupňů a pouštím ventilátor.
Na kakao odeberu mouku, na ořechovou verzi nechávám mouky stejně a přidám trochu ořechů, nevážila jsem, jenom tak odhadem.

sticker
27. mar 2013

Robíte niektorá aj s touto hmotou? Nemajú u nás Smartflex 😒
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/white-ici...

jakelina
27. mar 2013

@daducha chtěla jsem napsat bez těch holubů a napsala jsem ořechů, už jsem myslela na něco jiného nebo co 😀 😀 😀

katkak23
27. mar 2013

@pristela tak sa mi to paci....fakt ludia teraz neskutcne vymyslaju a nie su ochotni zaplatit za tortu a tuuuup prácu...a za tu tortu potom pytate podla kila teda tych 1-12 eur / kg? ja neviem niekomu sa to zda vela a niekto je prekvapeny ze aka super cena....

katkak23
27. mar 2013

@jakelina dakujem krasne....tak zajtra vyskusam orechovu verziu 😉 tam ten moj je podla mna cudesny lebo do neho na 10vajec pisu len 5 PL muky ☹

timotejkabrejkova
27. mar 2013

@lussy23 Nevykaj my, všetky si tu tykáme 🙂 No zatiaľ som žiadnu výhodu nenašla, lekári po mne ziapu, učiteľky na mňa ziapu 😀 ale výhoda je keď idem autobusom s ním tak dajú aj mne vždy študenský 😀 , len raz príde revízor a bude 😉

aduskatt
27. mar 2013

@sticker Micka, dnes naskladnim Smartflex, o hodinku pride🙂)

timotejkabrejkova
27. mar 2013

@lussy23 Knihu som nerobila ja to len jedna kočka chcela fotopostup na knihu tak som jej ho tu dala 😉