Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

svetlo55
29. mar 2013

@pipka aj bez nich je super 😀

petka28
29. mar 2013

@jakelina ahááá děkuji to jsem nevedela že se nevymazávají boky moc děkuji

bambula1307
29. mar 2013

dievcence tak ja mam konecne napecene.
Torta odflaknuta pre nas..uz tradicne, hehe..poliata ganasom, plnka puding maslo kakao a lieskove oriesky 😉 😀
slana torta pre nas 😉
bomboniky. Vrch cokolada milka z tesca v akcii 😉 plnka zvysok ganasu plus troska rumu..ze delikatesaaaa..
Nakoniec triorezy pre manzela vylepsene varenym snehom 😀

lawli
29. mar 2013

Moje dnešné tortičky...a všetkým prajem požehnané Veľkonočné sviatky 🙂

svetlo55
29. mar 2013

@zuzzy12 určite by som nedávala do mrazáku, lebo keď vyberieš, tak to bude také ťahavé, také blé. Vyskúšaj dať maličko a uvidíš.

zuzinka1982
29. mar 2013

@jakelina mozem sa prosim spytat, ako sa robi takyto smolko? to su nejake sablony, ktore sa plnia hmotou a potom sa to vyfarbi, ci ako prosim, dakujem pekne za odpoved, torticka je nadherna... 🙂

svetlo55
29. mar 2013

@jakelina práve som sa chcela na to spýtať 😉

svetlo55
29. mar 2013

Žienky, keď robíte pribináčkový krém, dávate mrazené ovocie - nerozmrazené? Ďakujem za odpovede.

aduskatt
29. mar 2013

@svetlo55 ano, nerozmrazujem

jakelina
29. mar 2013

Holky něco zajímavého o horečce. Není to o dortech, ale třeba to některá ráda přečtete.
http://zdravi-vitalita.blog.cz/1111/dulezitost-...

svetlo55
29. mar 2013
jakelina
29. mar 2013

@zuzinka1982 to si vytiskneš obrázek, rozstříháš podle barev, vykrájíš z marcipánu a složíš zase dohromady a položíš na dort. Ty obrysy se udělají tak, že dám černý marcipán do injekční stříkačky, ale bez jehly, na chvilinku do mikrovlnky a udělám si takové tenké čárky a těmi to obtahuji. Nic na tom není, vyzkoušej.

jakelina
29. mar 2013

@svetlo55 😉 už jsem napsala
@zuzinka1982

jakelina
29. mar 2013

@lawli krásné a ta kačenková je moje top 😉

jakelina
29. mar 2013

@bambula1307 ty jo, teda já bych si něco dala hned. Dnes půst, tak mě honí mlsná, ale odolávám. 😀 😀

svetlo55
29. mar 2013

Joj, skleróza moja, do čokoládového korpusu dávate vriacu vodu?

pristela
29. mar 2013

@bambula1307 dakujeeeem , urcite skusim 😵 😵 viem , ze za "mlada" som tak slahala vzdy s krystalom , nuz ale skazila som sa 😀 😀 😀 praskovym 😀 😀

bambula1307
29. mar 2013

@jakelina jojo sak dnes pust aj u nas 🙂 mm doniesol zraloka, tak ja priserky nejem..tak ani ryba nebola

florentina
29. mar 2013

@jakelina tý jo, tak teď tu čumím jak vyvoraná myška....forma se nemá vymazávat, tedy jen spodek ano? Já už jsem nad tím párkrát přemýšlela, že když obmazávám a zarovnávám dort na točně, tak musím vždy zřezávat trochu korpus a že je mi vlastně k ničemu, že mám pěkně kulatou formu, neb to mám vždy prostě někde užší ....teda jestli to srozumitelně popisuji...a chtěla jsem se na to zeptat, ale pak jsem si říkala, že asi budu za blázna, že to přece jinak upéct nejde a samozřejmě boky vymazávám...nikdy jsem to nezkoušela jinak. Takže je v tom rozdíl? Ale pak to nejde vyklopit ne? Koukám, že mám silné mezery ve "vzdělání" 😅 😀

jakelina
29. mar 2013

@florentina on se pak obřeže nožem kolem dokola a spodek je papír. Jinak je ten dort trochu užší nahoře, jak se to od těch boků odlepí.

jakelina
29. mar 2013

@florentina co ty se tu nedozvíš, že 😀 😀 😀 Já to tak dělám dvacet let, mně se moc nelíbí, když má ten dort nahoře takové kulaté ty hrany.

reruna
29. mar 2013

@florentina já taky vymazávám a vysypávám celou formu, i boky - tak to je novinka i pro mě

reruna
29. mar 2013

@jakelina no vidíš, tak příště zkusím nevymazat

florentina
29. mar 2013

@jakelina velmi zajímavé...já s tím naprosto souhlasím. A myslím si, že se to netýká jen léků na horečku, ale všech na takové ty kašle, rýmy aj...já už léta neberu nic, vůbec nic, mimo medu, ovoce aj...a vždy jsem nemocná stejně dlouho jako všichni ostatní z rodiny, jen mnohem méně často...akorát se bojím u dcerky, tak když šplhá k těm 39 tak srážím, doktorka mě dost strašila s těma febrilníma křečema a známá je měla u děcka, tak vyprávěla...tak z tohoto důvodu, ale taky se mi to nelíbí. Tak to je pro mě těžké rozhodování.

reruna
29. mar 2013

@vecernicci tak to je dobře, že jsi tu značku stáhla, snad to tímto končí, já bych na ten mail ani nijak nereagovala už

florentina
29. mar 2013

@jakelina no mě spíš překvapuje, že se to dozvídám až teď, po té co jsem poctivě načetla několik tisíc stran této diskuze 😠 😎 ...jasně, občas jsem něco vynechala pro nestíhání, ale tohle fakt slyším poprvé! No já právě vždy musela seřezávat, protože jak rozkrájím korpus, tak jsem to né vždy poskládala ve stejném pořadí, spodek dávám nahoru, aby to bylo rovné a pak jsem to nejužší místo měla většinou dole, tak jsem pracně seřezávala, hroznej opruz, tak jsem opravdu velmi zvědavá na další pečení! Možná i toto trochu zmírňuje sopečný efekt, páč já mám sopku i při 150, né teda takovou, ale rovné to nemám nikdy....tak určitě pak poreferuji a děkuji🙂

zuzinka1982
29. mar 2013

@jakelina dakujem

florentina
29. mar 2013

@reruna to jsou novinky, co 😀

aduskatt
29. mar 2013

@florentina
@reruna
@jakelina ja tiez boky formy nevymazavam, len dam na spodok papier na pecenie🙂

zuzinka1982
29. mar 2013

@jakelina prosim ako ze vytisken obrazek, na papier?