Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
30. mar 2013

Babuľky prajem pokojnú a požehnanú Veľkú noc a pridávam moju tortušu, zas so slečnou vo fotelke

jakelina
30. mar 2013

@lamps Andrejko nádherná 😀

zuzana92101
30. mar 2013

@lamps ta je kraaaaaasna, aj slecna, aj macko aj fotelka aj cela tortusa. 🙂 🙂 🙂 🙂

79zuzana
30. mar 2013

@lamps prekrasna ;)

mamina1978
30. mar 2013

@lamps jedinecnaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 skvostnaaaa🙂

macamac
30. mar 2013

ahojte dievčatá 🙂
prosím vás, poradíte mi nejaký recept na cesto na roládu?
ja mám taký, že to cesto je také tenšie 😒
by som chcela niečo, čo keď sa zroluje, tak to cesto je hrubšie,...
Ďakujem 🙂

a prajem krásne sviatky 🙂

nika1985
30. mar 2013

Babule pekne sviatky 😉 🙂

aduskatt
30. mar 2013

pekne sviatky vsetkym zelam🙂

nika1985
30. mar 2013

Nejako vas nestiham ale dneska vecer to hadam uz napravim ak mi zas nebude zle 😒

Prosim ked robite pingu tortu tak to iglu robite dute alebo s puncoviny ?

nika1985
30. mar 2013

@macamac ja som neskusala ale uz neviem kto sem daval ze ma zaruceny tak som si ho skopla paci sa:
upečeš, nemusíš rolovat, jenom necháš vychladnout. Dělám ji dvacet let a nikdy mi nepraskla.
5 vajíček
5 lžic cukru krupice
5 lžic polohrubé mouky
2 lžíce kakaa nebo ořechů
když chceš světlou verzi, tak dáš 7 lžic polohrubé mouky
špetka soli do bílků

Ušlehat bílky, žloutky ušlehat s cukrem a postupně po lžičích zašlehat mouku a když děláš kakaovou nebo ořechovou ty ořechy. Nalít na pečící papír.Peče se do růžova při 170 stupních, nepřesušit, ještě dojde na plechu. Nemotat

pristela
30. mar 2013

@lamps ach , jas i ju dam asi ako tapetu na pc 😵 😵 😵 to je tak krasna jemna a pozitívna tortuška , veselááá 😵 😵 😵 si úžasná Andrejka 😉

jakelina
30. mar 2013

@macamac recept na roládu je ode mě a je super, stokrát vyzkoušený a nepraská. Nemusí se motat. 😉

macamac
30. mar 2013

@nika1985
@jakelina ďakujem babule 😵 ste super 😉 🙂

lamps
30. mar 2013

@pristela oooooooooooo Žanetka, moje srdce tu tancujeeeeeeeeee od radosti ako si ma vychválila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 júúúj hneď mám krajší deň 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅
Pečiem roládu od @jakelina, roládu som v živote nerobila, uvidím, čo s tým dorobím

jakelina
30. mar 2013

@lamps určitě se povede, mně vždycky, tak taková šikulka jako ty to zvládne levou zadní 😉

kvietocek7
30. mar 2013

ahojte, pecie tu niekto VELKONOCNEHO BARANKA? ak mate nejaky osvedceny dobry recept co sa nepolepi a nerozpadne poradte vdaka... 🙂

tinamk
30. mar 2013

ahojte dievcata pridavam moje vikendove🙂)) ta pikachu je dobosova.. no horor nikdy viac.. vobec som ju nemala rovnu neviem ci som dala vela kremu☹(( snad sa im bude pacit ta prva je na33 vyrocie sobasa..to bola taka rychlovka v stredu volala kamoska, ze na piatok by ju potrebovala...

2evi0
30. mar 2013

🙂

zklimekova
30. mar 2013

@lamps slečna je prekrásna 🙂

zklimekova
30. mar 2013

ták tortičky odovzdané , idem sa dať na šalát :D...doteraz som ho odkladala, aby nerozvoniaval namiesto tortiet v chladničke 😉...príjemné prežitie sviatkov prajem kočky 🙂...

maya30
30. mar 2013

ahojte, pridavam par mojich a bezim aspon trochu poriadit, kvoli peceniu som sa k tomu este nedostala 😝 a vecer vas pridem pozriet...

zuzka7512
30. mar 2013

@lamps nádherná tortička

lamps
30. mar 2013

@jakelina Majka, podarila sa 😅 😅 😅 😅 😅 😅 vonia mi celá kuchyňa a robila sa super, úplne bez problémov. Jednu som naplnila džemom a parížskym krémom, ktorý mi ostal z torty a druhá je naplnená s džemom a šľahačkou. Tu je ešte teplé foto 😀

jenie123
30. mar 2013

Baby, moc moc potrebujem pomoc.. prave sa mi prvy krat zrazila parizska slahacka.. da sa to este nejako zachranit.. nemam uz druhu slahacku.. :((((

aduskatt
30. mar 2013

@lamps luxusne🙂

livia76
30. mar 2013

moja včerajšia 🙂

mysiatkoo
30. mar 2013

@sticker jeej, vidiet svoju tortu medzi inspirackami sa mi stalo prvy krat a potesilo 😉

mysiatkoo
30. mar 2013

@lokalistin paradny tomas... vobec sa nezhoduje s tvojim popisom pri priprave ;)

mysiatkoo
30. mar 2013

a moja 13tka .. presne rok po prvom potahovanom pokuse mojmu mensiemu certovi - motivacne s anjelom 😀

jakelina
30. mar 2013

@lamps to jsem ráda, že se recept osvědčil i u tebe. Já ji dělám často, je to rychlovka a kolikrát jenom natřu ještě teplé marmeládou a smotám a kluci to zbaští za pár minut.