Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
4. apr 2013

Holky dnes mi psala nějaká paní na FB, jestli peču a upeču všechno podle přání, tak já opatrně, že všechno ne a mám už plno až do konce června. V dubnu mám plno a pak předěláváme od podlahy až po strop kuchyň, tak budu bez trouby a nádobí víc jak měsíc. A ona, že by chtěla tank s hákovým křížem na květen, tak jsem byla i ráda, že nepeču, než jí vysvětlovat, proč to nechci dělat. 😒 Možná je to pro nějakého nadšence do věcí z války, ale já bych z toho neměla dobrý pocit. 😝 a tank jsem ani ještě nedělala.

pristela
4. apr 2013

@nika1985 dojdi ku mne , vsak to nemas daleko a ukazem ti ako robit kurziva rychlo a bez sačku 😵

79zuzana
4. apr 2013

@sussie259 dakujem. Cokoladove boli pre mojich nezbednikov a len sa tak po nich zaprasilo 😀

pristela
4. apr 2013

@dadka212 Danka sím ťa môžem skopírovať tvoju lienku ? 😵 😵

pipka
4. apr 2013

@jakelina no tak to by som asi ani ja nevzala 😒 podla mna si dobre urobila...ved v najhorsom tank jej spravi niekto a nech si ho uz doma "ozdobia" podla seba 😅 😖

nika1985
4. apr 2013

@pristela ok beriem Ta za slovo neviem ci som Ta aj nezazrela v Topikoch v utorok ale kym som zaparkovala a vyteperila malu z auta uz si bola fuc ☹

nika1985
4. apr 2013

@jakelina ja som tiez tak odmietla najprv ze torta s obrazkom ze super beriem potom jej pisem ze nech posle obrazok a ze o 2dni ze ho musi od priatela vypytat a potom mi poslali hitlera tak som jej pekne napisala ze take neurobim nech si najde niekoho ineho. Manzel by sa so mnou rozviedol a este by ma zavreli. Akoze nech si uznava kto chce koho chce ale tak torta k narodkam to je uz moc.A to mala byt 10kg.

pristela
4. apr 2013

@nika1985 jeee, fakt ? co si nekricalaaaa 😀 teda ja by som ta nepoznala , musela by si ma kopnuť 😀 ale ano v utorok som vybavovala baliky, danove a aj kavicku som stihla, teda dve kávičky 😀 😀 😀 Takže sa normalne na seba podobám? 😕 normalne som poznatelna? 😕
Inak minule si tiez pani prisla po tortu a vravi , ze ja vas poznam , minule ste parkovali predo mnou 😕

adrika202
4. apr 2013

monster high..pribinák s malinami ...ta filaova na foto nič moc...

zsuzsu
4. apr 2013

@79zuzana krasa, posli mi :D nemas to daleko alebo aj dobehni :D Prosim Ta ake kremy tam davas???

lokalistin
4. apr 2013

@mamina1978 no diky nieco podobne,ale nie presne to ,ale mohlo by to byt nejaka spritztülle, ci? Konkretne som myslela toto https://www.google.de/search?q=likerova+spicka&...
@njonja nevadi,ja tiez nemam ani parudonedavna som ani nevedela,ze take nieco existuje, som dumala jak tie spice robia 😀

lokalistin
4. apr 2013

@pristela
@wera.g no ja mam dve rozne abecedove listy a s tou jednou trepnem o dosku a paradne hned vypadne a tou druhou trieskam o sto sest a nic musim to trosku sparatkom podpichnut,ale sacky nepouzivam nikdy

lokalistin
4. apr 2013

@makinka2 krasna moc krasna

lokalistin
4. apr 2013

@nellynka maju aj napodobeniny kukni lidl

zuzzy12
5. apr 2013

Ahojte.....tak Vas tu čitam už zo 2 mesiace a chodim sem na inšpiraciu a po rady ..... pečiem len pre rodinu.....cez vikend mal syn 3 ročky tak pridavam foto(je to moja 6-ta torta) prva foto je ako predloha a chcem sa vas ešte spytať.....prvy krat sa mi stalo že sa poťahovka na torte orosila-prosim vas ako tomu zabraniť?

nika1985
5. apr 2013

@pristela jasne ze si poznatelna vyzeras uplne super este si aj tak akcne isla s balikom v ruke 😉 nabuduce budem kricat 🙂 musim sa naucit parkovat rychlejsie 🙂

nika1985
5. apr 2013

@zuzzy12 a aky krem si davala pod potah musis tam dat maslo s cukrom prip.odrezky

sticker
5. apr 2013

@pristela Normálne hneď z rána si ma pobavila 😀 Že či si poznateľná 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Veď máš úplne peknú fotku a pokiaľ nie si nejaký mimozemšťan, tak by nemal byť problém 😅 😀 Ty mi prídeš ako nezabudnuteľný typ ženskej 🙂

denuschka7
5. apr 2013

@aduskatt musim ti napisat ze pan mi nielenze napisal spravu aka bola fantasticka ale potom pridal fotku verejne na FB a tam mi este podakoval 😀 takze uz som kludna 🙂

lucula73
5. apr 2013

@zuzzy12 na vrchu torty sa zvykne orosiť po vybratí z chladničky........ak bola inak ok,hlavne zvnútra,tak to nie je nejaký problém 🙂 .a pod poťah iba maslový krém,alebo maslo s cukrom 🙂

aduskatt
5. apr 2013

@denuschka7 super🙂))

aduskatt
5. apr 2013

@zuzzy12 orosi sa Ti vtedy, ak mas v chladnicke nastavenu prilis nizku teplotu, holt fyzika je fyzika🙂 to mas presne ako s pivovou flasou .vytiahni z chladnicky v lete ladove pivo a daj na stol.....a zachvilku mas orosene 🙂

dm1
5. apr 2013

kocky zdravim teraz mam 2 tyzdne tortove volno lebo prerabame konecne kuchynu 😵 a ja som si nasla novu zabavku neobsedim proste doma normalne vecer len tak necinne 😀 tak som skusila malovat drobcovi na tricko. Uz mi z tych farieb hrabe ale bavi ma to ked budem robit naraz oboje aj torty aj malovat na tricka tak budem musiet davat bacha aby som omylom tortu farbou na textil nenatrela 😀 . Uz som aj tortove stetce niektore musela obetovat v prospech triciek 🙂

aduskatt
5. apr 2013

@dm1 sikulka si🙂))

jakelina
5. apr 2013

@dm1 tak ať ti to dobře dopadne, my začínáme až v květnu a já spoléhám na to, že už snad bude hezky a všechny vyhodím z domu ven, aby to šlo šup šup. Musíme vytrhat podlahy a děláme i nový strop, betonování podlah a ten binec si ani neumím přestavit. Zároveň vše i v jídelně, tak jsem fakt zvědavá, kam to všechno nastěhuju na tu dobu, než ten beton vytuhne a bude se dát po něm chodit a taky nevím jak se kluci dostanou do pokojíčku, chodí do něj přes jídelnu. Asi po žebříku z venku 😀 😀 😀 😀

mamina1978
5. apr 2013

@lokalistin No tak to ti neporadim, lebo som ani ja nevedela, ze ako sa spice robia 😅 ja som si myslela, ze sa to nejako strieka dookola krem ,do vnutra naleje vajcak a hore zavre kremom. Preto som napisala, ze ci nemyslis spritzen lebo tie som videla uz vela krat predavat aj v obchodoch 😅 Ale ze na to treba take ine kovove hovadinky, tak to ma nenapadlo. Zase sa nieco nove naucim 😉 😀 Ja totiz len teraz zacinam skusat piect nove recepty, lebo doteraz som bola bojko a novych veci som sa bala 😅 Ale torty ma osmelili 😎 😀

kacka1234
5. apr 2013

po dlhej dobe torta pre nasu Olinku skoda ze sme ju nestihli odfotit celu gulicky okolo torty su uz rozkradnute 🙂

chavierka
5. apr 2013

@pristela viete mi poradiť, ako sa robia takéto pekné vlasy, brčinky?

timotejkabrejkova
5. apr 2013

@jakelina @dm1 Dievčatá vôbec vám nezavidím uff 😝 Ale budem držať prsty aby sa to spravilo čím skôr a všetko šlo podľa plánov. Ak by ste nemali na čom uvariť obed tak sa prídte najesť 😉

lifinka
5. apr 2013

@dm1 tak utěrku jsem uhoda, že by se to tak dalo udělat, jen ta slanina mě nějak ne a ne napadnout 😀 , díky, že jsi napsala, jinak tady v obchodě neměi sojové suky na klobásu tak mám banánky v čokoládě 😖 tak snad to půjde udělám dva a dva....