Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
7. apr 2013

@artepf ja mam toto , nic moc

Ospravedlnujem sa za tapetovanie 😵

sticker
7. apr 2013

@zuul Ten Harry je super. Takýmto niečím by som sa veru zavďačila mladšej na 6 narodeniny.... 🙂

timotejkabrejkova
7. apr 2013

@pristela Ako sa ti lienka pekne leskne jéj 🙂

mariann2
7. apr 2013

ahojte, práve zobrali posledné dve torty, fuuu, konečne, sú pre súrodencov, najprv chceli jednu 5kg napoly, ale tie dva motívy mi spolu nepasovali, tak som ich ukecala, aby chceli dve tortičky zvlášť 🙂

pipka
7. apr 2013

@zz134 na cokotransfer foliu si pripravis cokoladu s cerou, ja som davala varovu z lidla 52% nech to nie je samy tuk ale poctiva coko 😉 a cca 1-2 lyzice cery a ked je to roztopene tak mierne nechat vychladnut, nesmies to liat na cokotransfer horuce, lebo ti to roztopi tu kresbu, potom rozotriet opatrne a nechat stuhnut 😉
potom jemne stiahnut foliu aby sa otlacil vzor na coko a hotovo. 😉

uplne najvacsia odbornicka na cokoladku je tu @dm1 danka ti isto rada a presnejsie poradi 😉

pipka
7. apr 2013

@pristela oooooo odpadnem 😕 😵 ty mas ulozenu aj moju tortu...to neveriiiiim 😅 😅 😅 😅 uz viem, ze ak raz umriem, tak umriem stastnaaaa 😀 😀 😀

lamps
7. apr 2013

@antareta ja farbím na sucho práškovými farbami a dotieňujem práškovou rozriedenou v alkolhole, gelovky nerada používam na maľovanie lebo dlho schnú

simasa
7. apr 2013

@levandulka3 Kráásna klietková tortička! 😵

bambula1307
7. apr 2013

@pristela ze jaka super tapetaaa 😀 😉 som poukladala, diky

bambula1307
7. apr 2013

@lussy23 dakujem, za pochvalu 😉

petka28
7. apr 2013

Omlouvám se že ještě otravuju🙂 já si dělám mléčný marcipán sama ale potřebovala bych uplně bílý, která hotová hmota je chutově nejlepší a podobná mléčnému marcipánu? děkujii

florentina
7. apr 2013

@petka28 hele, žádná z kupovaných hotových a bílých hmot chuťově mléčnému marcipánu podobná není. To samé platí o pravém marcipánu. Tyhle hmoty prostě mají přednost v chuti /teda je to subjektviní, někomu nechutná ani to/, ale nejsou čistě bílé a navíc mají takovou strukturu, nejsou úplně hladké a kompaktní, jako hotové potahovky. Tady hodně děláme se smartflexem, jsou různé příchutě, někomu to chutná, někomu ne, je to podle mě o dost sladší, podobné to prostě není. Mě třeba nechutnají vůbec. Mám doma jen na kytky aj. Zbytek dělám z marcipánu a barvím na bílo.

jakelina
7. apr 2013

@petka28 Kup si Montanu a vyběl bělidlem. Má úplně stejnou chuť jako mléčný marcipán, ale není bílá, tak musíš vybělit.

yukki
7. apr 2013

baby nemáte nejakú tortu so pstruhom abo nejakým lipňom abo tak? prinajhošom rozmrazím model z mrazáku, ponaťahujem plutvy a odmodelujem ale keby nejaký nápad bol... 🙂

katarina51
7. apr 2013

Dnes som dokončila jenu na futbalovú tému. Bola punčová , lopta čoko a vážila 4,2kg.

yukki
7. apr 2013

Aha, už som našla. Na googli. no, ta....dač azda vymodelujem

zuzana92101
7. apr 2013

tak, toto je moja vcerajsia...robila som ju do 3.30 rano...este tam chybaju lana pre opicu, ale uz som na to nemala sil...Je pre moje zlaticko, este ju nevidel, tak som zvedava, ako sa mu bude pacit. Zirafky miluje, ma jednu, s ktorou spava od narodenia a bez nej nejde ani na krok. 🙂
Prajem vam krasnu nedelu, idem chystat na oslavu, paa paa 😉

aduskatt
7. apr 2013

@zuzana92101 kraaaasna

mysiatkoo
7. apr 2013

@zuzana92101 uzasna je ;)

florentina
7. apr 2013

@zuzana92101 rozkošná

sticker
7. apr 2013

@zuzana92101 Nádherná je 😵 To bude radosti 😎

dm1
7. apr 2013

@pristela ja neviem ako je to v recepte len ja to tak robim :D. ja vzdy zarabam 2 baliky a davam 8 lyzic. ono ked sa da viac vody tak jasne aj cukru viac a je viac hmoty skusim to nabuduce tak uvidime co z toho vznikne 😉

katarina51
7. apr 2013

@anibas krááááásne tortičky 🙂

vlada111
7. apr 2013

@njonja nádhera a originalita ako vždy

vlada111
7. apr 2013

@mia114 supeeer

eliska22
7. apr 2013

@zuzana92101 nádherná je 😵

vlada111
7. apr 2013

@levandulka3 krásne

zz134
7. apr 2013

@pipka dakujeeem
a ked to chcem capit na tortu tak to mam take makke obcapnut na tortu alebo ked to stuhne? Ale to sa asi polame ...hmmm

florentina
7. apr 2013

@dm1 já teda MMF ještě nedělala, ale chystám se to vyzkoušet a tak jsem koukala na 1.stranu této diskuze na ten recept a tam voda není žádná....?

dm1
7. apr 2013

@florentina no len to je na cukriky co sa umyvaju pod tecucou vodou tak tam uz ani netreba lebo si to nasiakne tym umytim a este tam je tusim aj tekuta citronka. ja som ale davala trochu aj do tych tusim 2 lyzice