Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
25. máj 2013

@dm1 Prosim ta chcem sa ta spytat robila si nedavno tortu s Mickeym a Minnie a pod. mala si tam 6 postaviciek. Ako ratas taku tortu zakaznikovi? Lebo ja uz som z toho nestastna, ja sa namakam na vyzdobe a na vahe skoro nic nevidno, hlavne kvety a pod. A mam jednu objednavku a tam chcu 10zvieratiek, tak by som si to chcela nejako rozdelit, lebo robit 3 a 10 postaviciek za tu istu cenu je robota zadara.

katarina51
25. máj 2013

Moja dnešná pre maminu.Naši majú radi len pribinák, vážila 5,5 kg. Mimochodom s poťahovkou sa mi vôbec nedarilo.

ikula2
25. máj 2013

@anibas Kraaasne

katarina51
25. máj 2013

@pristela proste si Number 1 😀 😀 😀

katarina51
25. máj 2013

@anibas Krááááásne. stále hovorím, že v jednoduchosti je krása. 🙂 🙂 🙂

pristela
25. máj 2013

@katarina51 😀 😀 😀 😀 😀 ako my všetky tu 😀 😀

dida38
25. máj 2013

caff zienky....tak tieto obidve som robila na sobotu, takze dva dni ponocovania ☹ mate moj obdiv, ked takto fungujete kazdy vikend.... piratska bola na zelanie a margaretkova pre dceru... 🙂

dm1
25. máj 2013

@ikula2 no bolo to ako normalne lebo povodne mali byt plastove len som ich nezohnala.... ono bola to 5kg torta na 3kg taku by ma neukecali :P

rapunzel1
25. máj 2013

baby ..dnešné postrehy z môjho pečenia...možno niekomu pomôžu. náhodou som si pri roztápaní masla v mikrovlnke nastavila vysokú teplotu a mala som ho až na tekuto a teraz že čo a puding práve vybratý z chladničky, niekde som čítala, že zrazený krém napravia teplým prúdom cery, tak reku skúsim niečo podobné s mojím tekutým maslom a pudingom, hoci ešte zrazený nebol a dúfala som, že ani nebude 🙂 , tak som liala teplé maslo do rozmiešaného pudingu a môžem povedať, že taký hladkú pudingovo-maslovú plnku som asi ešte tak rýchlo nemala, takže môžem odpoučiť. A ešte jeden typ z môjho zákuskového víkendu ....som odskúšala recept na veterníkovú polevu od jednej holky z cekelandie a musím povedať, že super : 100 g kryštál cukru upáliť, zaliať 8 pol.lyžíč mlieka plus 2 lyž. oleja, nechať zovrieť a celé vliať do 440 deka práškového cukru a premiešať hákmi na miešanie cesta a suprová poleva je na svete. Naterala som to niečo ako umelým pierkom, čo sa potierajú koláče, nič nestekalo, nemala som nič uprplané od namáčania, takže môžem odporučiť, táto dávka vyšla na 24 veterníkov, ja som ju musela síce zarábať na viackrát, ale v pohode, išlo to pekne rýchlo.

lussy23
25. máj 2013
lussy23
25. máj 2013

@denisak77 krásna @lawli krásna

pralinka25
25. máj 2013

@pristela no dievca nehnevaj sa ja sa sem dostanem o pol jednej v noci, idem konecne kuknut fotky torticiek vasich a vybafne a na mna toto od teba 😲
a teraz ja ako budem spat????????

su neskutocneeeeeeeee. fakt nemam slov krasa. si skratka talent 😵

krasne torticky tu zas popribudali. ja ani nemozem vsetko menovat lebo vecne sa sem dostanem takto v noci a kym by som vsetkych vymenovala skoncim rano. ale davam poctivo paci sa mi 😵 ja tie vikendove obrazky tu taaaak mozem 😵 to je taka radost na tie vase torticky pozerat

elamaslakova
26. máj 2013

Pridám aj ja moje tohto týždňové tortičky

elamaslakova
26. máj 2013

@anibas Nádherné tortičky

dadulka271
26. máj 2013

@elamaslakova kraasne tortičky prosimta ake su to kliešte sak som take pozerala ale nenasla som ich dakujeem 😉

maya30
26. máj 2013

ahojte, pridavam tohtotyzdnove, chvalabohu uz len 4 😅 na zvonilke som skusala nejakym novym sposobom robit oci, kedze minule ma tu s mojou rapunzel vysmiali 😠 tak som kupila belobu a stetcek, ale chce to este popracovat, a hlavne este tensi stetec 😝 dinosaury su z formiciek na plastelinu, natrafila som na ne v draciku za par drobnych a je to velka pomoc hlavne pri tychto malych tortach to postaci si myslim 😉

maya30
26. máj 2013

@pristela ach tie tvoje tortuše 😲 😲 😲 skoda ze si tu s Masou nenafotila podrobnejsie, ja by som ju tak rada poobzerala z kazdej strany 😅 a ten karamel nezacne v chladnicke lepkaviet ? Ja len podla dobosky usudzujem ze ked dam hore tu polevu tak v chladnicke akoby navlhol...

halienka
26. máj 2013

@macamac tak to je jasné, že by som to ani zďaleka tak neurobila ako Pristelka, ale teda keby som sa snažila tak aj s tým biednym výsledkom by to boli 3 dni 😀 @pristela ja som minule tiež až po dokončení Mickyho zistila, že vyzerá skôr ako kríženec opice s medveďom, ale čo už, ja som bola rada, že mu držia ruky nohy pokope a teda po tej práci čo som tomu venovala ho znovu modelovať nehrozilo, takže ... 😀 Ale oslávenec mal 1 rok, tak to hádam prežil 😀

halienka
26. máj 2013

@maya30 ahoj, krásne tortušky, ako vždy 🙂 prosím ťa ako robíš to tieňovanie na poťahovke? Napr. na tej Samkovej? By som práve chcela dačo také skúsiť, ale ty to asi robíš airbrush-om že?

maya30
26. máj 2013

@halienka kdeze airbrush 😅 robim to obyc.hubkou, najskor nanesiem navlhcenou hubkou po obvode gelovku a potom dalsou hubkou roztieram do stratena, vlhcim alkoholom, takze o chvilu je to suche...a dakujem 😉

halienka
26. máj 2013

@maya30 presne to ma napadlo s tou hubkou, bo minule som tak robila obláčiky, ale nebola som si istá, či na takej väčšej ploche ako by to ukázalo... 🙂 Ďakujem moc, tak vyskúšam aj ja čo to urobí 🙂

maya30
26. máj 2013

@halienka tak ono je vidno ze to nie je airbrush, ale ucel to splni, a teraz ked ho uz ma skoro kazdy tak ma to ani tak nelaka, to by musel bohovsky zlacniet aby som si ho kupila 😉

halienka
26. máj 2013

@maya30 no práve, mňa by aj lákal, ale tá cena! 😲 To budem musieť ešte pekných pár tortušiek porobiť kým naň našporím 😀 😀 😀 Ale tieňovanie sa mi veľmi páči, tak tiež hľadám spôsoby ako to robiť aj bez airbrušu 😀 😀

zz134
26. máj 2013

babule tie vase torty su krasne!
@katarina51
@maya30
@pristela no ty ma vzdy dostanes baba s tymi tvojimi vytvormi ...
@elamaslakova oranzove tie su ze dokonaleeeeeeeee

bambula1307
26. máj 2013

@maya30 krasne sa ti ocka podarili, sikulka..a aj ostatne trticky krasne..tie dinosaury super..dobry napad...ja tiez uy okukujem tie detske formicky..minule som kupila take koliesko..s nozickami..ze babtkovsku sa hodi 😀

zz134
26. máj 2013

babule otazka...z kolkych vajec robite tortusu napr 28cm ? ja zo 6 a ked kukam tak tie moje chuderky su take nizke oproti tym vasim krasnym vysokym ....je to malo?
robite z viac vajok alebo pecetie 2 x korpus?dakujeeeem

mojmu krpcovi chcem na 1.rocik urobit nejaku zvieratkovu ..napadla noeho archa...nejake inspiracie mam ale ak mate nieco, budem rada ak hodite. dakujeeem

macamac
26. máj 2013

@levandulka3 no teda....kráááása 😵 to sú fakt už umelecké diela 🙂

bambula1307
26. máj 2013

@pristela ty si ina sikula..urcite si nafotila postup ako na ne..a pridas nam ho sem 😀 😉

bambula1307
26. máj 2013

@1katuska73 no musim na nejakeho cinana nabehnut..bo na nete ju moc nemaju 😢