Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
22. júl 2013

@mimcak ja som robila podla tohoto postupu, na pc som si zväcila obrazok aky potrebujem, obkreslila na papier ,namiesto z korpusov som to vyrezavala z tortovych oblatok a zlepila nutelou. Najskor celu motorku,ked som ju mala dostatocne hrubu som si obrazok porezala na jednotlive casti a tie zase vyrezala z oblatky,ktore som chcela vypukle a tak a prilepila,ostatne domodelovala
http://dorty.artmama.cz/harley-motorka
tu mozes kuknut moje:
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/lokalistin/a...
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/lokalistin/a...

pipka
22. júl 2013

@jakelina no ved ona tu tiez sem tam lasku vyznava kadekomu, a ja jej to dovolim 😉 😀 tak hadam obcas aj ja mooooozem 😅 😀 😀 😀

raduska12
22. júl 2013

@aduskatt no , že koľko cukru mám dať na 320 gramov cukríkov

@jakelina no zo 4 sáčkov po 80 gramov , chcem spraviť žltý poťah ( biely poprípadne zelený si spravím z 1 sáčku ), ja som sa moc do toho púšťať nechcela no tortu čo sme mali mať nebude , ono táto torta bude len pre rodinu - manželova strana prvý deň a moja strana druhý deň 😀

pipka
22. júl 2013

ja mam tento tyzden dve chlapcenske torty....jaaaaj uz mam nervy z nich 😅 🙄 nechali to na mna, jedna len vrch zdobeny a okolo piskoty a druha komplet...ze vsetky dopravne prostriedky co existuju...no tak to som s prehladom zrusila..ale ze si teda aspon dva - tri vyberiem a nieco skombinujem...no som z toho na prasky 😝 🙄

asi 2D vlacik dam okolo torty..mozno aj vrtulnik ..a hore asi traktor...alebo sanitku, ze maly ma rad..alebo bager...no sama som zvedava co spravim 😒 🙄

nemate nejake inspiracky v talone s dopravnymi prostriedkami naaaaaahodou? 😅 😅 😅
lebo moja fantazia pri chlapcenskych tortach ide bokom 😝 😅

aduskatt
22. júl 2013

@raduska12 si prepocitaj podla toho, kolko mas v recepte, ale ono to aj tak nesedi uplne, lebo kazde cukriky prijmu ine mnozstvo cukru, takze odhadom na 100g tusim 200-250 g cukrikov.uvidis, kolko ti cukriky zoberu.malo by to mat konzistenciu ako plastelina

aduskatt
22. júl 2013

@pipka a nezabudni aj rogalo a ponorku 🙂))

pipka
22. júl 2013

@aduskatt no hned si pridavam do zoznamu 😝 😀 😀

aduskatt
22. júl 2013

@pipka a obrneny transporter, xixi a uz neprovokujem🙂

nika222
22. júl 2013

Babenky nemáte uložené nejaké inšpiračky na svadobku s takými drobnými kvietkami? Nic v gugli neviem najst 😒 dakovalaa 🙂

z.junasova
22. júl 2013

Prosím vás baby, vedeli by ste mi poradiť, kde by som kúpila papierové košíky na muffiny, také väčšie, už som bola všelikde v domácich potrebách, v 39-korunových obchodoch, v hypermarketoch a nikde nič, len samé malé. Nemáte nejaký tip okrem e-shopov? Ďakujeeeeem 😀

gumidekmomo
22. júl 2013

@zabkakwa mnaam hned by som si dala taku 🙂

jakelina
22. júl 2013

@z.junasova u nás mají v Globusu, ale ten u vás není. Takové fakt velké. Ale ještě je myslím mívají i těch výrobků Tescoma, jak mají takové ty různé silikonové stěrky, mašlovačky a formičky.

rapunzel1
22. júl 2013

ľudkovia, viem, že to sem nepatrí, ale tí adminovia by sa už mohli spamätať, rok im nevadí portrét a teraz mi už druhý neschválili, že vraj zbližšia, čo si tu mám dať foto z občianskeho??? jak u šalených, veď som tu neni na výsluchu či kde, keď nemám žiadny portrét je dobre,. tak ma nevidí nikto a keď ho mám, tak budú buzerovať za kraviny, čo koho do toho, či som tam odfotená z 5 cm, alebo z pol metra, normálne ma to vytočilo...ešte aj na fóre ma tu bude niekto buzerovať.....

meo
22. júl 2013

@z.junasova jak píše jakelina, má je Tescoma. Já jsem je kupovala v domácích potřebách, ale viděla jsem je ve velkých hypermarketech Albert na těch stojanech Tescoma. Dno mají široké 5cm a nahoře 8cm.

mimcak
22. júl 2013

@lokalistin Ďakujem aj tebe. Jaj tie chlapské témy no nič pre mňa 😝 😝 😝 ,jak toto dopadne. ☹ Inak tie tvoje su super.Vyhodilo mi práve tvoje ked som včera hľadala na googly

aduskatt
22. júl 2013

@z.junasova ak nezozenies, ja Ti mozem poslat klasickou postou, alebo ak sa Ti chce z GA previezt sa do TT, tak kludne, mam ich viac nez dost🙂

pristela
22. júl 2013

@pipka veľký brat sa pozerá!!!!! davaj bacha!!! vymenim si s tebou tortuse, tiez mam len dve :D ale ze morsku pannu aj s tym nejakym delfinom a veeela vymodelovanych psikov rôzne rasy :P ne rozpravkový 😀 😀 😀 😀 milujem ludi okolo mna 😵 😵 😵 😵 😵

lamps
22. júl 2013

@pipka čo hovoríš na toto?

mamina1978
22. júl 2013

Dievcata,
len som vam chcela oznamit, ze v tej sutazi som bola z nevysvetlitelnych dovodov vyradena ☹ Splnila som vsetky pozadovane kriteria do top 20, ktore boli zadane : mala som druhy najväcsi pocet hlasov 203 , motto cervene pokusenie ( cervene dekoracie na torte), zijem v nemecku, nie som profi ( zamestnanie alebo skolu , ktore maju nieco spolocne s cukrarcinou ), bola to moja vlastna praca.......... no i napriek tomu, ze vsetky tieto kriteria boli z mojej stranky splnene, tak ma vyradili ☹
Uz nikdy sa do takejto sutaze o hlasy neprihlasim.!!!!!!!!!! A este som zhanala hlasy , aby som mala moznost byt s mojou tortou aspon pred porotou , kam som sa napriek splneniu vsetkych kriterii vobec nedostala ☹ .

Ale ze som znechutena sa takychto neprofesionalnych sutazi zucastnit, neznamena , ze prestanem piect.!!!!
Neprestanem, a chut mam este väcsiu 😵 , lebo som dosiahla u mm väcsieho pochopenia a odcenenia x- 😵 x- 😵

elamaslakova
22. júl 2013

pridávam moju včerajšiu rýchlovku , tortičku s pavúkom na želanie , dúfam že sa bude páčiť

lamps
22. júl 2013

@mamina1978 ☹ ☹ ☹ ☹ oni ťa vyradili určite preto, že vedeli, že by vyhrala tvoja tortička a predstihla by v hlasoch všetky ostatné, ktoré na tú tvoju nemali. Alebo sú úplne bez vkusu o čom svedčí aj to, že vyhrala taká ohava

pipka
22. júl 2013

@pristela a ja zas milujem tebaaaaa, ty mi hned zdvihnes naladu 😀 😀 😀

pipka
22. júl 2013

@lamps naaadhera, ulozila som si...len ked klasika...len malu tortu 😝 to neviem ako tam natrepem 😅
ale sak dam kazdy kus auta iny a basta 🙂

pralinka25
22. júl 2013

@elamaslakova kristova noho ten pavuk je jak zivy. sa mi chlpy zjezili 😀 by som umrela keby so mdostala taku tortu. neznasam pavuky a tento vyera ze urcite aj lozi. fakt perfektne sprveny

lamps
22. júl 2013

@pipka veď daj autá len okolo torty, ja som tak robila tú s traktorom aj s autobusom

pipka
22. júl 2013

@mamina1978 akurat som to cele citala na FB ...a teda poviem ti...nechapem to 😠 🙄
podla mna to mal niekto krasne zaplatene 🙄 🙄

ved sa tam aj viacere rozculovali, ze teda akurat ta najskaredsia torta vyhrala 😠 😠 😠 🙄

katkak23
22. júl 2013

@mamina1978 a dovod vyradenia uviedli aky?

pralinka25
22. júl 2013

@mamina1978 no podla toho co vyhralo mozes byt len rada ze ta vyradili. ale asi by mi to nedalo a napisala by som im nech aspon napisu dovod preco to urobili. je to nechutne. torta bola krasna ale evidentne az prilis. cudni a skorumpovani ludia su vsade aj v nevinnej sutazi o torty ☹
kazdopadne ta to odradit nesmie lebo mas krasnu pracu

pipka
22. júl 2013

@lamps ved take nieco spravim...len ja to nebudem tak detailne rozpravkovo ako ty...lebo ze maly neznasa, ked maju auta oci 😅 😅 😅 😝 😀 takze ja len take obyc . spravim...a k tomu aj muffiny chcu 😉

lamps
22. júl 2013

@pipka tak malý má zjavne zmáknutý dizajn áut a vie, že autá oči nemajú 😀 😀 😀 😀