Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
25. júl 2013

@lussy23 my ti nenadávame, my sme sa ti snažili len poradiť ako postupovať v tom tvojom zdokonalovaní a nemať depky z výsledku. Stále sa pýtaš čo je na postavičkách zlé a ako to napraviť. Prečo to sem potom dávaš, keď máš pocit, že si na jednotku. Tie postavičky máš naozaj nedotiahnuté, Noemova archa je postavená na dokonalosti postavičiek, pozri si fotky iných tort na internete. Keď ich budeš mať ako tie tvoje predošlé, torta nebude taká efektná ako očakávaš. Hm pravdupovediac, mne tiež pripadáš tak trošku divná. Keby ma niekto štval a my teraz teba, určite by som nekončila kvôli tomu s pečením, práve naopak, tak by ma to nakoplo...

mia1111
25. júl 2013

@mia114 - prekrásna tortička 😵 😵 😵 😵 😵 , až teraz som sa k nej dostala, idem radšej lajkovať tie úžasné výtvory, čo zasa pribudli 😉 . Ja teraz nepečiem, tak závidím tie nádherné výtvory, juuuuj, už nech je mi lepšie, nech môžem zasa aj ja niečím prispieť 😉

meo
25. júl 2013

Ahojtě děvčata, vidím, že je tu trošku vyostřená debata, snad se na mě nebudete zlobit, když sem přidám svojí prvotinu. 😖
Já se určitě s nikým měřit nemůžu, ale chodím sem pro inspiraci, máte všichni moc krásné dorty. Je to pro mojí dcerku, tak ta ocení určitě aspoň snahu 😀

vlada111
25. júl 2013

@mia1111 až ma hrklo, že píšeš sama sebe 😀 😀 😀

vlada111
25. júl 2013

@meo pokojne tu aj zostaň medzi nami, prvotina super 🙂

mia1111
25. júl 2013

@vlada111 - no vieš čo? U mňa je už všetko možné 😀 😀 😀 😀 , mňa by to asi ani neprekvapilo 😅

sticker
25. júl 2013

@meo Keď ja vidím svoju prvotinu 😅 😝 No ale vtedy som ani len neslýchala o tejto super téme, kde je všetko pekne rozpísané 🙂 Naozaj super na prvotinu 😎

mia1111
25. júl 2013

@meo - krásne sa Ti tortička podarila, toto ja obdivujem to vyrezávanie 2D obrázkov, mňa to nebaví, ja už radšej postavičku vymodelujem, takže naozaj paráda 😉

aduskatt
25. júl 2013

@meo ahoj a vitaj🙂 a neplas sa, toto je jedna z maaaala vyostrenych debat, na ktore tu narazis.ale to vies: Komu neni zhury dano v apatece nekoupi....

mamina1978
25. júl 2013

@meo Vitaj medzi nami. 🙂 Normalne je toto tema, kde sa vobec nehadame a nediskutujeme takto, len teraz, ked sa niekto na jednu velmi nadanu mamicku tortarocku osocuje, neda nam to a zasiahli sme diskusiou 😒
Tvoja prva torticka je krasna......... 😵 😵 😵 😵 😵
Uz sa tesime na tvoje dalsie dielka, a tvoje dalsie prispevky 😵 😵

meo
25. júl 2013

@mia1111 díky, taky jsem se s tím krtkem patlala jak dlouho a pak jsem si někde přečetla, že modelování 3D je jednodušší - no proč něco dělat jednoduše, když to jde složitě 😀

meo
25. júl 2013

@vlada111
@sticker
@aduskatt
@mamina1978 Já vím, že se tu normálně nehádáte, přečetla jsem tuhle diskuzi možná celou 😀 . Ale čerpala jsem od vás rady a porady, a možná když ten dort bude i chutnat, tak budu péct častěji. Zvláštní je, že já dorty moc nejim, ale líbí se mi to jako umělecké dílo. 🙂

ajka82
25. júl 2013

@meo dcerka sa isto potesi 😵 krasne na prvotinku 😉 no ked mam pravdu povedat aj ja radsej vymodelujem ako sa piplat s vyrezavanim, mam to rychlejsie 😅 ale tak krtko este neni az taky strasny-myslim co sa tyka vyrezavania a skladania, uz boli aj horsie pre mna 😉
a debata, ako baby pisu, si sa proste neststne trafila 😅

pristela
25. júl 2013

@muffinka8 Andelka ja netušííím 😕 budem s nimi robit prvy krat ani som nejak nestudovala ako , poobede som skusala jeden rozpustit v rure , ked sa rozpustil bolo to makke tak by sa to asi dalo dat vytvrdnut aj na iny tvar , ono to pak stvrdne na pevno/ len bacha je to rozbitné / 😀 ale ak by si to dala na oblinu roztapat asi by ti to stieklo dole, no neviem , budem to robit az dnes v noci 😀 som sa ted vratila z tej kozmetiky, takze k tortam idem az ..neviem kedy , sa mi akosik nescee 😀 😀 😀

lussy23
25. júl 2013

@vlada111 nemám pcoit že som na jednotku. ja sem už ted anebudem ničim prispievať. an oenviem peicť tak to ani robiť nebudem. ončim s touto temou. prosím adminou o zmazanie nicku i tých komentárov. zbohom

aduskatt
25. júl 2013

@meo ja tiez raDSEJ klobasu ako tortu🙂

sticker
25. júl 2013

@meo Ja veru dodnes neviem 2D obrázky spraviť 😀 A ani nejako nemám zatiaľ chuť skúšať, lebo si v tom neverím, takže klobúk dolu 😎

muffinka8
25. júl 2013

@meo super prvotina 🙂 a krtko sa naozaj vydaril. Pridaj neskor sj fotku ked bude rozrezana , napis aka plnka, korpus ... 🙂

@pristela vdaka, tak nieco poskusam, uvidim ako cas dovoli, alebo spravim nieco ine, sama este neviem, aj ked torta uz o 2 tyzdne ale jej vyzor je este vo hviezdach .

aduskatt
25. júl 2013

@lussy23 ak to myslis vazne, tak treba adminov poprosit tak, ze pred nazov admin das zavinac, inak si to neprecitaju. A to, ci budes, alebo nebudes piect je cisto Tvoja vec, raz sme Ta presviedcali, aby si trenovala a neprestala, ale myslim, ze po tomto extempore je to uz kazdej z nas uplne sumafuk, co budes robit, lebo proste si nepoucitelna a Tvoje sposoby voci @mysiatkoo su ubohe..........kazdopadne zelam vela stastia v zivote a viac optimizmu a menej zavisti a sebalutosti

lussy23
25. júl 2013

@admin prosím o zmazanie nicku i komentárov. odchádzam.

meo
25. júl 2013

@muffinka8 díky , jestli mi ten dort nesnědí, dřív než to nafotim, tam to sem dám 😉

ajka82
25. júl 2013

😲 🙄
@lussy23 tak toto som si veru nemyslela... no co uz, pokial viem, nikto ti nenadaval, vzdy ti niekto odpisal na tvoje otazky a poradil a ked som tak pozerala tvoje fotky, tak ano, zlepsovala si sa, ale bolo to tym, ze uz si nieco urobila viac krat a nie ani podla toho co ti kto radil... no a ja na tvojom mieste by som sa nasr.. tak trosku sama na seba a zatala sa a skusala dalej a nesekla so vsetkym, mna by to nastartovalo... ja sama som si skusala modelovanie postaviciek na tortu podla obrazkov 2 tyzdne dopredu, kym ta postavicka nebola aspon z 90% ako na obrazku(na zaciatku) tak som ju bud zjedla alebo zurivo pokrcila a robila znova kym sa nepodobalo...postupne to percento rastlo...a to len modelovanie...co sa tykalo potahovania, prve torty isli rodine a potom dobrym kamoskam a ti mi nejaku tu nerovnost odpustili s usmevom...a teraz? stale nie som s niecom spokojna a moj manzel ma este podpichuje a mna to nuti ist vpred a vyhladzovat vsetky chybicky... aj ked v konecnom dosledku ma vzdy pochvali ked tortu odovzdam, ze bola pekna

lucula73
25. júl 2013

kočky,prosím,dávate niekto k pribináku aj džem??????????????????
nikdy som nedala,teraz chcú a netuším či sa to tam hodí,mne to tam nepasuje...........

@lussy23 lussy a čo budeš robiť celý deň,ak si dáš zmazať aj nick???????? 😕 😕 😝 😝 😀 😀
ale vážne,keby si si aspoň raz bola prečítala všetky dobre mierené rady tebe adresované,nemuselo to takto skončiť.......ale podľa otázok,čo sem stále dávaš,si túto temu nikdy poriadne nečítala..........akurát statočne lajkovala všetky tortičky 😒

lussy23
25. júl 2013

@ajka82 ved ja s ahnevam sama na seba

lussy23
25. júl 2013

@lucula73 ja necchem žiadne rady už.. nebudem robiť niečo čo mi nejde. čitať nemám čas. mam ine veci na praci... a chcem zmazať nick

lussy23
25. júl 2013

a prečo moje postavičky nie sú dobré? čo je na nich zlé? čo konkrétne?

ajka82
25. júl 2013

@lussy23 to hnevanie nebolo pisane uplne ze doslova do pismena by som sa hnevala, ale proste by ma to nasr tak, ze by som dala zo seba aj posledne aby som aj sebe aj ostatnym ukazala, ze viem pocuvnut radu a skusat aj podla nich ;)

mamina1978
25. júl 2013

@pristela aj ja som ti pisala o zasterku na FB , ale akosi ignority 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ale ked mas teraz toho tak vela , mne to neponahla 😉 .
Fakt by som ju velmi chcela, taku tu specialnu s Tortenfee 😵 😵 😵 , farbu este stale rozmyslam 😔 😀 lebo mne sa pacia vsetkyyyyy 😅 😅 😅
Dam ti potom vediet... 🙂 .
Mne to vsak teraz vobec neponahla, ja skor ako oktober nehrozi, potom by som sa ozvala 😵 😵 😵 😵

lucula73
25. júl 2013

@lussy23 😕 😕 tak ak nemáš čas čítať,tak načo si sa stále niečo pýtala???
ak sa opýtam,tak asi očakávam odpoveď a si ju predsa prečítam................ 😝

mia1111
25. júl 2013

@lucula73 - ja dávam takmer do každej torty džem. A k pribináku som dávala tiež, robila som posledne pribinák s malinami, tak som dala, višňový (alebo to bol jahodový??? 😅 Neviem už veru), len tenučkú vrstvu 😉, iba toľko, čo sa vsiakne do korpusu, aby sa mi nešmýkal krém potom pri natieraní 😉