Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
29. júl 2013

@lamps chapem chapem..sak ta poznam 😀 😀 😉

pipka
29. júl 2013

@mamcas no ved totoooooo...to by som aj ja privítalaaaaa 😅 😅 😅

ale len som spotena jak svina a rucicka na vahe furt na rovnako 😠 😠 😀 😀 😀 😝

mamcas
29. júl 2013

@pipka ved toto 😀 napodobne 😀

pipka
29. júl 2013

inak ako som sa tu chvalila, ze do konca augusta uz nepeciem, taaak uz som vcera neodolala a uz som vzala jednu poschodku 😝 🙄 😅 😀 😀 pomoooc...a ze pony 😝 😀 ale nastastie az na polku augusta, tak dufam, ze dovtedy si aspon trosku oddychnem 😅 😀 😉

lamps
29. júl 2013

@pipka to som rada, že chápeš 😵 😵 😵 a deti kľudne prines moji by sa vážne potešili

florentina
29. júl 2013

@jachin zapisuji, vyzkouším🙂 děkuji

@jakelina jakože od té doby už nikdy nebylo v Lidlu, nebo, že už by jsi to nikdy nechtěla....?

jakelina
29. júl 2013

@florentina já už ho tam nenašla, ptám se když tam jdu a zatím neměli 😒

brunila
29. júl 2013

@muffinka8 tak v tom s tebou naprosto souhlasím.Mě se to stávalo na jedné diskuzi o pečení stále.Odpisovala jsem na emaily,ale pak když to byly úplně základní věci,tak jsem řekla a dost.Každý má možnost si to vyhledat.Je fakt,že někdy není čas nebo zapomenu kde jsem si to uložila a pak poprosím,ale to už je jiná stránka věci. 😉 🙂

mamcas
29. júl 2013

tak ma napadla opat otazocka: rozmyslam nad nejakym neslahackovym kremom a ten gastanovy od @jachin sa mi veru pozdava. Ake ovocie sa podla Vas k tomu hodi? Ci ziadne? Teraz v lete sa mi totiz nejake ziada 😎

florentina
29. júl 2013

@jakelina Majko a myslím, že už mít nebudou...já se seznámila na dovolené s jednou maminkou a bavily jsme se i o práci a ta říkala, že dělala v Lidlu /před těhu/, nevím přesně pozici, ale prostě měla na starost jakost, kvalitu a říkala, že mimo jiné i výběr nových produktů na trh, o co by mohl být v CZ zájem...a protože má manžela právě z Maďarska, tak znala to pyré, tak ho navrhla, dělala na poradu i nějaký ochutnávkový dezert pro vedení, na základě toho se zkušebně dal do prodejen, ale nikdo to moc nekupoval, že to u nás není známé a tak to prý zavrhli a do prodeje to v CZ nepůjde...a tak jsem si posteskla, že zrovna já bych ho určitě koupila 😀 a ona se právě nabídla a rodina jejího manžela mi teď přivezla várku z Maďarska.....

florentina
29. júl 2013

@mamcas tak já ještě nezkoušela, budu prvně v sobotu, ale já dávám ovoce všude, je to podle mě lepší, tak asi zkusím jahody....

ajka82
29. júl 2013

@florentina ja robievam este takyto gastanovy z rezu aj do torty, pre tych co nemaju radi tvaroh 😉 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=41534

ajka82
29. júl 2013

akurat pozeram, ze to iste dala jachin...ale ona vam to sem napisala a nehodila iba link ako ja 😝

muffinka8
29. júl 2013

@pipka ja mám na tento víkend 2 😀 jedna do rodiny a jedna miláčikovi môjmu malému. Ale sme mimo paneláku a tu je to znesiteľné v dome, aj v noci sa v pohode vyspíme. Ja mám akurát problém, že chladnička malá, plus veci na oslavu tam budú, tak neviem či malému robiť poschodovú alebo nie 😕

pristela
29. júl 2013

@jakelina jo robila som dort s babatkom a anjelom pri nom , taky jednoduchy a co si potrebovala ? už čítam aku objednavku si dostala 😀 tesim sa na pinďúroveho anjela 😀 😀 😀 to budu taky tí Rubensovi 😝 barokový tlsťučkýýýý 😀
@sikag ja mixujem maslo+cukor + korpus/roztopena cokolada/ - veeeela korpusu obycajnym slahacom ako slaham cesto, takym s tymi metlickami, nie ponornym ani ziadnym mixerom a vzdy mi ten korpus v pohode vymixuje, a to mam len taky ten obycajny rucny mixer za 11€ so slabym výkonom 😝 😀

sisix
29. júl 2013

@florentina ja když byla v usa tak mi nejvic chybel nas chleba a rohliky. Na pytlikajdu sem si ani nevzpomela ani doma ji moc nedelam. Ale citronovy ole bych brala

jakelina
29. júl 2013

@pristela no já jsem to paní vymluvila, však já nejsem sochař, abych to z jednoho kusu vysochala i s křídly a pinďourem. A mně se spoje na těch postavičkách nelíbí. 😝 😝

viera6
29. júl 2013

Ahojte,baby prosím nemate inspiracie pre 30 rocneho chalana?

akapulko
29. júl 2013

@mamina1978 mnoooo ak by ta to neobtazovalo ja by som mala zaujem o ten citronovy chcela by som to skusit 😀 zaplatim si aj postovne!!!! 🙂 🙂 🙂

viera6
29. júl 2013

a ešte poprosim ako dosiahnem smotanovú farbu a inspirácie na takú smotanovú torticku...

jakelina
29. júl 2013

@viera6 trošičku hnědé stačí dát

jachin
29. júl 2013

@ajka82 aj ja ho mám z toho receptu, robím aj zákusok aj plnku dávam do torty, chutný a dobrá konzistencia 😅

elamaslakova
29. júl 2013

@lamps Nádherná tortička , ale na tom znaku Liberpol je toľko vyrezávania a chcú len malú tortičku tak som radšej objednala jedlý obrázok aj ked som to ešte nikdy s tým nerobila, dúfam že to zvládnem :D

lamps
29. júl 2013

@elamaslakova ďakujem, myslím, že jedlý obrázok je super a vyzerá to pekne bez veľkej námahy. Ja som sa na tomto toľko namordovala s tou loptou, som nadávala 😠, že som sa na to dala

lokalistin
29. júl 2013

@mamina1978 dakujem
@jenie123 diky,uzivat volna moc nebudem stahujeme do noveho a malujeme,upratujeme stare, ale tesim sa na to

ivcak333
29. júl 2013

@sticker
@pipka dakujem za rady a skusenosti 😉 vy ste oplatky objednavali z netu ci nie?

lokalistin
29. júl 2013

@woman04
@lamps
@mamcas mali by sa zaviest nejake kavickovania na skype hodi sa konferencny hovor a ideme najlepsie, ked jedna robi ostatne budu kukat a brblat jej do toho 😀 😀 😀 😀

meo
29. júl 2013

@muffinka8 to jako, že to namažeš na ten máslový krém, nebo tu ořechovou pastu zamícháš do krému?

lokalistin
29. júl 2013

@brunila ja som taky po.ero,urcite by som celkom dole dala dobosovu,kazdemu chuti a nema sa kam pohnut a druhe a tretie by uz bolo jedno

mamcas
29. júl 2013

@lokalistin ja by som pozerala a ani nedychala, aby som sa nieco naucila 😀 hlavne tie kvetinky realne keby sa robili 😀 juuuj dobry napad to je 😀