Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akzuzs
10. aug 2013

Dievčence Ďakujem za rady ale po prečítaní celej diskusie o tom koľko vajec a koľko piecť sa mi zdá že asi na to treba len prax. Každá z nás ma inú trúbu a iné racepty a postupy. To bude tým lebo viem že je rozdiel piecť v teplovzdušnej v klasickej na spodnom rošte, na strednom , v malej forme vo veľkej a tak. No budem musieť premýšľať ale urobím to asi z 20 vajec a uvidím, lebo nechcem to nechať na náhodu. No a neviem či viete asi hej ale včera som sa dostala k dobrému typu ale neodskúšanom ale tá pani mi to vrelo odporúčala lebo ona to má vyskúšané. Vraj aby sa torta po okrajoch nastáčala do vnútra keď je už takmer upečená vraj sa boky tortovej formy nemajú vymasťovať ani vysypávať. Len spodok. Keď je torta upečená len hrotom noža obtočiť a vyklopiť lebo spodok je vymastený a vysypaný. Ale to asi viete len ja som stááááále len začiatočník amatér 🙂 A konečne trocha schladenia. Hneď sa bude lepšie modelovať a piecť. Ja som v tých teplách modelovalal ruže na prípravu na svadobku a lepilo sa mi všetko ale zvládla som.

jakelina
10. aug 2013

@akzuzs víme, ale to nevadí když to tu napíšeš. Třeba čte nějaký začátečník co to neví. 😉

akzuzs
10. aug 2013

@jakelina no veď jasna každá rada nad zlato. Teraz pilne študujem recept zo strany 4009 a idem premýšľať či do veľkej dať mramorák a do malej piškótu alebo naopak. Piecť budem až v stredu tak do vtedy budu moje mozgové obrátky pracovať a do stredy by som mohla (keď nemám čo robiť) dať aj konečne do poriadku aj teóiu z mojej diplomovky nech sa nenudím 😀 Idem na nákup a schladiť sa ahojkajte a ešte raz moc a moc ďakuejm všetkým skúseným tortárkam za rady a hlavne trpezlivosť pri nás začiatočníkoch 🙂

mamcas
10. aug 2013

@zsuzsu dakujem 🙂 dnes idem na to a tesiiim sa na novu chut 🙂 spravim bez nicoho a uvidim,ci sa mi tam bude daco pytat 🙂

brunila
10. aug 2013

@pristela Jsi zlatíčko...tak se přiznám,že tohle jsem ještě nevěděla 🙂 🙂 🙂Jsou tam krásné dortíčky ,no mám dnes co dělat 😉

muffinka8
10. aug 2013

@akzuzs presne tak, napríklad ten mramorák zo 4009 strany u mojej mamy v rúre neupečiem 😝 lebo sa to bude len tak sušiť na 150°C. A s tým že idú boky korpusu do stredu, tak to sa mi stávalo stále pri všetkých receptoch, okrem tohto mramorového a ja vymazávam celú formu.
A to je pravda, že všetko treba vyskúšať, že akú dávku do akej formy, lebo aj každý má inú predstavu o výške korpusu a tak. Ja som to včera tiež prehnala a spravila vysokánske korpusy, tak som musela z každého odrezať 😀 ale aspoň sme mali mňamku 🙂

ollako
10. aug 2013

Tak tu je ta moja torta s vodopadom ruzi, dufam, ze to vydrzi, ale poviem vam, ze poukladadat tie ruzicky je hotova veda, nie je to uplne tak ako som chcela, ale stasne tazko sa to uklada, a este sa to aj topilo. som rada, ze to uz mam za sebou 😉 aj ked to mohlo byt aj lepsie, ale aspon sa ochladilo a snad prezije prevoz

pristela
10. aug 2013

@brunila inak tie zelene orchidky su nadherne aj ja sa na ne niekedy chystam, teda som asi jediny clovek komu sa orchidee nepacia 😕 ale zelene veci milujem 😀 😀 mam taketo dba obrazky a podla nich by sa dalo aj vymodelovat bez navodu, vsak ty si sikovna zienka ako tak pamatam tvoje tortusky 😵

Orchidee su inspiracia z netu !!!!

nanima
10. aug 2013

moje vcerajsie torticky. 😀

nika266
10. aug 2013

Trocha ku kávičke,pribinák s ovocím

motylek17
10. aug 2013

Moja prva svadobna 🙂

aduskatt
10. aug 2013

tak pridavam moje vcerajsie a hor sa na vychod do stvrtka🙂 sa tu majte krasne🙂

evala777
10. aug 2013

pridávam svoju včerajšiu a začína mi týždňova dovolenka 😉 , torta bola podľa obrázka a to teplo.....preto to aj tak dopadlo ako to dopadlo ☹ ☹

elamaslakova
10. aug 2013

@lawli Nádherné tortičky, krásna , čistá práca

maya30
10. aug 2013

kocky pridavam tohtotyzdnove...som uplne vystavena, v kuchyni som stravila cely tyzden, kazdy den okolo 10-12hodin 🙄 mala som vela modelovaciek, v tej horucave som mlela fakt z posledneho 😖 Navyse si chodi kazdy po torty ako sa mu zachce, uz som taka podrazdena zo vsetkeho, vsak aj ja mam rodinu, deti, nemozem cakat cely den, kedy si racia prist 😠 no nic, asi to chce oddych...takze tu su tortuse a okrem nich som robila aj 3kg suche linecke a grilazky, ale to som nefotila 😝

adrianai
10. aug 2013

Ahojte žienky,
mám taký problém - mám doma pastu damu, ale už dosť dlho, od kedy som otehu, nerobím torty a tak mi tam stojí, išla som teraz skontrolovať použiteľnosť, no mám to nejak asi poprehadzované v kýblikoch, na jednom mám 02/2013 a druhý 01/2014...zostali mi ešte asi cca 3kg, neviem teraz, či to mám radšej vyhodiť alebo to ešte môžem použiť...vôňa sa mi zdá ok, no neviem...

lucula73
10. aug 2013

ahojte
pridám jednu krstinovú,ten anjelik je jedlá oplatka 😉 ,podľa obrázku na krst. košieľke....

jakelina
10. aug 2013

@maya30 zase nádhera, ty jsi šikovnice. Odpočívej a neber si toho tolik. S tím vyzvedáváním je to děs, to máš pravdu. 😝

jakelina
10. aug 2013

@lucula73 hezounký dortík

mysiatkoo
10. aug 2013

jedna uspesne odovzdana cez plot ku susedom 😀 ....vdaka vyssej moci za oxladenie, aj ked rano bolo stejne v kuxyni 27... a teraz posxodka... este ani len netusiiiim co z toho vznikne....

dada2007
10. aug 2013

@maya30 kráááááááááásne.........
inak akurát som to hovorila mužovi, že je super, ked odovzdám torty napr. v sobotu ráno všetky naraz a potom mám pokoj..nie že sa trúsia celý den a ja furt čakáááť...a nikam nemôžeme ísť atd. Takto napíšem všetkým, medzi 9 a 10 si môžete prísť pre tortu, neskôr nie, odchádzame preč a pod.

muffinka8
10. aug 2013

@maya30 prenadherne kazda jedna, hned si vsetky ulozim 🙂 a tie kvety nemaju chybu, velmi krasne su.
Verim ti ze mas nervy, ved aj unava z tolkej prace robi svoje.

dada2007
10. aug 2013

tu sú moje dnešné odovzdané.....minulý víkend som nemala ani jednúúúúúúúúú 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅 😅 to som nemala ani nepamätám.......pozrela som....ak nepočítam silvestrovský víkend, tak 26-28 oktober-som mala naposledy beztortičkový

dada2007
10. aug 2013

@mysiatkoo @pristela ja do 30cm priemer dávam korpus z 9vajec...vmestila by som aj 10-ale možno by vytiekol...........

lamps
10. aug 2013

@maya30 čistá nádhera 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
@mysiatkoo krásna tortička a nechápem z tých ostrých hrán na tvojich tortičkách 😅 😅 😅 nepoťahuješ ty náhodou len polystyrén? 😀 😀 😀 😀 😀 mne sa také krásne hrany asi nikdy nepodaria

mrka2
10. aug 2013

@maya30 nádherné tortičky! inak to mas pravdu s tym vyzdvihovanim torticiek. ja tiez cakam jak taka trubka stale. najhorsie je,ze mne deti spia poobede a v tom bum zvoncek, nasa Sissy(pes) zacne brechat ako sialena (mame ju dnu), maly zacne ricat.. no tak toje na nervy. alebo mi treba ist v sobotu do obchodu (u nas su do 12.00) a pridu o tristvrte na dvanast. tak to sa mozem ist past. a este ked poviem,ze kde boli do teraz,ze mi treba nakupit atd.. tak este mi povedali,ze ved som mohla ist! 😠 no ved aj pojdem nabuduce 😝 len ja to s detmi mam dvakrat tak dlho 😝 mam opat fazu,ze uz sa na to asi vykaslem,tak preto som sa tak rozpisala 😀 idu mi niektori ludia neskutocne na nervy uz 🙄

mamcas
10. aug 2013

Tak pridavam ja svoju jednu, ktora ma strasne potrapila...plnka je bez mliecna a to je pudingova, robila som do ovsenneho praskoveho, no des... tieklo to a preto aj ten tvar... no a co je horsie kedze som ani maslo nemohla pouzit tak nie je obmaslovana a zrovna z predu sa rozhodla ze bude vytekat, takze tam som non stop utierala... povedala som pri odovzdani, ze bohuzial je to plnkou, nech si to utru, no co sa mam zabit? 😠 Taku chcela a ja som inu nevycarovala... az ked uz bola v torte ma napadlo, ze som mohla dat creme ole, namiesto vareneho a bolo by to urcite tuhsie, ale co uz ked som truuuuba 😀 tie hviezdicky su na umele zvieratka (rozoberali sme to tu), dakujem za tip ako to urobit, ale uz neviem komu 😝 takze prizmurte vsetky oci co mate a kuk 😅

mamcas
10. aug 2013

@mysiatkoo stoosemdesiattisic laikov by som Ti dala 😀 😀 😀 krasna torticka, mas ich tou hranatostou specialne a osobite 🙂

tinamk
10. aug 2013

ahojte pridavam svoje vikendovky ta toy story je pre nasho synatora k narodeninam len aj ked ju mam dost vystuzenu tak mi ten spodok klesol.. @maya30 uuuuuzasne torticky mas.. vzdy sa tesim kedy pridas nove....

zklimekova
10. aug 2013

@tinamk úžasné🙂