Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrika202
17. aug 2013

@muffinka8 aj toto je origo recept s tmavou len ja som si ju zamenila za bielu 🙂
@jakelina ja kupujem na modelovacky rovno čierny smart..mne sa to nechce farbiť 🙂

jakelina
17. aug 2013

@adrika202 děkuji, hned zítra zkusím pro nás doma. 😉

jakelina
17. aug 2013

@adrika202 vidíš, to mě ani nenapadlo 😉 Až budu kupovat hmotu, tak si asi koupím taky 😉

mirinecka
17. aug 2013

v lete robiť s čokoládou, pohroma 🙂 ešte musí prežiť prepravu zajtra, ale je to pre babku len pre nás tak chyby budú odpustené 🙂

mili01
17. aug 2013

Baby, ak dám náplň - máslo, puding, tvaroh, práškový cukor - može sa na to dávat marcipánový potah? nerozpustí sa? Vždy som robila plnku len maslo puding, tak teraz neviem.. help help help 😀 Ďakujem!

pristela
17. aug 2013

@mili01 nie , musi byť viac masla nez mliečnyh vyrokov/ mlieka, tvarohu, slahacky ...../

mili01
17. aug 2013

@pristela ďakujem! už by som si pobrala tortu k 2. narodeninám pre moju Miri 😝 A ak urobím 2 plnky - jednu z tvarohom, tú dám len medzi vrstvy, a jednu čisto maslo puding cukor a tú dám "po obvode" torty pod poťah, tak to "fungovat" bude? alebo i tak sa to začně roztekat? inak ďakkujem za rýchlu reakciu, vy baby ma tu vždy zachránite 😀 pečiem torty tak raz za pol roka iba a sice vás študujem, ale ked to človek nerobí pravidelne, tak zabúda...

mili01
17. aug 2013

@pristela jeminku, že "z" tvarohom! samozrejme "s tvarohom".. sa ponahlam a potom to takto vyzera ..

pristela
17. aug 2013

@mili01 ak das viac masla nez mlieka tak v pohode mozes dat pod potah , alebo len rozmixuj maslo s cukrom a tym obmaz, ak mas rozmixuj do toho aj zbytky korpusu, odrezky atd , a naj ak mas este coko , rozpustis a pridas do toho masla /lepsie to chuti a je to viac tuhšie po zachladeni, ale jasne nemusi byt, staci aj len cukor a maslo...

pristela
17. aug 2013

@mili01 jaaaj , by ti vedeli baby rozprávať ako ja tu píšem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 vždy píšem rychlo a nepozeram po sebe 😝 😝 😝 takže pohoda 😵

sisix
17. aug 2013

Televize

mili01
17. aug 2013

@pristela super, ďakujem, tak idem rozmixovat maslo s cukrom a do polovičky hodím tvaroh, a tým zbytkom obmažem tortu.. ešte ma napadlo, aby to nebolo také fádne, ked do tej časti s tvarohom hodím nejaké kompotovane ovocie, škoda že nemam višne.. mam černice.. bude to dobre? alebo radsej uz neexperimentovat??

jakelina
17. aug 2013

@mili01 určitě dej ovoce i marmeládu - je to mňam 😉

mili01
17. aug 2013

@pristela alebo som ešte našla ananasovy kupeny kompot v konzerve, alebo domaci čerešňový.. že ja si musim vymyšlat na poslednu chvilu 🙂
a korpus jeden mam obyč svetly piškot, a druhy skušam bananovo čokoladovy 🙂 ten sa ešte dopeka, na neho som echt zvedava

mili01
17. aug 2013

@jakelina super, ďakujem za radu 🙂 i marmeládu? nejaké domáce zásoby sa určite nájdu samozrejme 🙂 len teraz či tie čerešně alebo černice (to neviem ako sa povie česky... zoznam.sk prekladač a google prekladač tvrdí že ostružina 😀 )

dagmarmustafa
17. aug 2013

@simasa Brutalna torta.Ukladam.Dik za inspiracciu. Waw!

jakelina
17. aug 2013

@mili01 já dávám i marmeládu, takovou jaké je ovoce a nebo si dělám citronovou a ta je výborná takový kyselkavá a každý ji chválí. V tmavém korpuse to vypadá i hezky, žlutá marmeláda, bílý krém a v krému na řezu jahody nebo maliny a nebo hodně dávám mandarinky (kompot). Ostružiny nemám, zatím ještě nejsou zralé. 😒 Ale rostliny mám obsypané, už se těším.

adrika202
17. aug 2013

@jakelina citronovu marmeladu ? to znie dobre, daš recept prosím ? 🙂

mili01
17. aug 2013

@jakelina no ostružiny mám zavařené v kompotu, čerstvé taky nemám.. zrovna doma nemám žádné čerstvé ovoce, co by šlo použít... takže kompot ostružiny, kompot třešně nebo kompot ananas... zatim mam plnku s tvarohem, chuti skvěle, asi ji sním jen tak samotnou 😀 je taky taková kyselkavá, právě že mi čistý máslovo pudinkový krém teď v lété přijde takový moc hutný.. teď už tam jenom vrazit nějaké to ovoce 🙂 abych to neskazila...

jakelina
17. aug 2013

@adrika202 zkoušela jsem podle receptu co jsem našla na originální americkou citronovou marmeládu, tam se dávají celé citrony i s kůrou, ale mně to přišlo hořké a ta kůra tvrdá. Tak dělám svůj postup. Koupím citronovou kůru, ta je neošetřená, uvařím v trošce vody a ocedím, pak vymačkám kilo citronů a doředím tak aby toho byl litr. Pak už udělám podle návodu na želírovacím cukru jaký mám doma. Většinou dělám kilo ovoce a kilo cukru. Ty 1.3 nebo 1:2 to není ono, je toho pak málo a je to moc kyselé.

jakelina
17. aug 2013

@mili01 nezkazíš, dej co máš doma. Třešně mají pecky, ty asi ne. Pokud nemáš odpeckované, ani nemají moc výraznou chuť.

adrika202
17. aug 2013

@jakelina to vyskušam dakujem,sa mi normalne zbiehaju slinky to musi byť dobréééé 🙂

jakelina
17. aug 2013

@adrika202 já ji zrovna teď dělám, pošlu ti fotky jak to vypadá. Tohle je dávka ze tří kilo citronů.

mili01
17. aug 2013

@jakelina ok, už jsou tam 🙂 pečení v přímém přenosu... akorát ty ostružiny mají takové malé pecičky, mně to třeba nepřekáží, ale možná se někdo najde.. uvidíme.. třešně bych samozřejmě odpeckovala, ale máš pravdu, že asi by měli mdlou chuť, ty ostružiny jsou takové pikantnější.... tak ještě počkám až vychladne banánovo-čokoládový korpus a jdu na to 🙂 večer pak musím googlit a hledat, protože ještě vůbec nevím, co tý naší holce udělat za dort, jak ho ozdobit.. na panenky a princezny vůbec není, krtečka měla před rokem... moc děkuji za rady i dodání odvahy 🙂 konečně bude změna, dělala jsem furt dokola tu samou náplň, strach v očích abych to náhodou nezkazila...

jakelina
17. aug 2013

Je to focené teď, tak už je skoro tma. První hrnec je jak to vymačkám, druhý uvařené a pak už ve sklenicích.

jakelina
17. aug 2013

@mili01 hlavně to nepřežeň, ať z toho neporodíš 😉

mili01
17. aug 2013

@jakelina 😀 to snad ne! já si pořád říkám, že mám ještě měsíc času ale všichni straší že u dvojčat jeden nikdy neví 🙂 a celé odpoledne je malá s tátou, šli se koupat, tak jsem měla v podstatě klídek a pohodu 🙂

sisix
17. aug 2013

@jakelina citronovou kuru?? Susenou?

vepaga
17. aug 2013

moja ďalšia, nie je ta píla vydarená, ale potešila... Na budúce bude lepšia.

tertery
17. aug 2013

Holky, rozhodla jsem se na doru lepit pouze 2D kolečka atd...čim doporučíte lepit?