Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
22. aug 2013

@vladiella pocuj, ty mas vsetky tie pridane recepty vyskusane? si sa rozbehla 😅

pipka
22. aug 2013

@jakelina ty moje uuuboziatkoooooo 😅 😵 😀 😀 😀 ked sa najblizsie stretneme, donesiem ti napecene 😀 😀 😀 😝 😉

svetlo55
22. aug 2013

Ahojte baby, prosím vás, napíšte mi koľko potrebujem čokolády na mascarpone krém. Ďakujem.

ludkas31
22. aug 2013

@svetlo55 ahoj ja som davala na jedno mascarpone jednu 200 gramovu cokoladu skusala som aj bielu aj horku a mozem doporucit horku, je to fantasticka chut

aalexis007
22. aug 2013

@ludkas31 napípeš mi prosím recept na tú mascarpone plnku. Vďaka

ludkas31
22. aug 2013

@aalexis007 http://www.dulce-de-leche-blog.com/2012/06/ovoc...
ja som robila podla tohto receptu ten krem a je fantasticky, vsetkym chuti

cucuc
22. aug 2013

@jakelina ahoj, ja tiez odporucam tie jablkovo skoricove muffiny, ine ani nerobim, su stavnate a vyborne 😉

mamcas
22. aug 2013

Babulky ja viem, ze vsetky makate a tortickujete, ja len, ze neviete preco sa mi potahovka na niekolkych miestach natrhla? Iba tak jemne a to je dost hruba, na moje pomery az moc. A je to SV a konecne sa mi zdalo, ze mam celkom hladku tortickua zas sa mi stane toto... len dufam, ze to stuhne a nic dalsie sa z tym nestane ☹

mamcas
22. aug 2013

@sikag joj no nestihla ☹ ale dakujem velmi pekne, do buducna mi to urcite pomoze 🙂 take lupienky su super presne na taky ucel 🙂 a veru aj o sto krat krajsie 🙂

euka210
22. aug 2013

potrebujem rychlu pomoc....robila som prvy krat varenu potahovaciu hmotu a nie je to ono :( sa mi robia praskliny. Viete kde je problem? Ja si myslim ze je to prilis tuhe, hoci som nedala celych 500g cukru, lebo sa mi to uz vcera nepozdavalo. Da sa nieco urobit, aby to bolo tvarnejsie? Zohriat, olej alebo nieco ine.

jakelina
22. aug 2013

@cucuc děkuji, budu dělat tyhle a pak nějaké čokoládové a i pak mě zaujal recept s kysanou smetanou, prý jsou taky výborné a dlouho vláčné. Dovnitř mám ty pecky do muffinu, ořechy a nebo nugetu.

aduskatt
22. aug 2013

@euka210 tuk, voda, med.skus nieco z toho

jakelina
22. aug 2013

@euka210 a jaká to je vařená hmota??

mamcas
22. aug 2013

@jakelina tam kde je kysla smotana - to su najlepsie mufinky podla mna 🙂 stavnate a mnam 🙂 ale konkretny recept nemam, vzdy hladam na nete a nikdy si ziadny neulozim 😝

pristela
22. aug 2013

@mysiatkoo 😀 😀 😀 😀 sím ťa , šáák klasika tortový časák 😀 😀 ale nist nekupuj , vsak uvidíš pak tu 😉 teda pokial dovtedy nezabudnem ze som aj nejaku robila 😝

lamps
22. aug 2013

dievčence moje sladké, nejaké pekné (a môžu byť aj vtipné) inšpirácie na tortu pre policajta by sa u vás nenašli? na nete som nič, čo by ma oslovilo nenašla a pani vymýšľa že aj 5 postavičiek by na torte chcela 😝

jakelina
22. aug 2013

@euka210 tak to neznám, nedělám 😒

dadussh
22. aug 2013

@mamcas ja mam tiez niekedy taky problem a neviem, kde je chyba ☹. robim s K2

jakelina
22. aug 2013

@lamps já už jsem tu někomu radila, že má udělat pendrek, ať si paní ty postavičky vymlátí z hlavy 😀 😀 😀

lamps
22. aug 2013

@jakelina no Majka, presne si to vystihla, teraz mi poslala foto ich domu, že mohla by byť aj taká torta 😝 😝 😝 😝 zajtra mi má volať tak jej to musím nejako taktne vyhovoriť 😀

jakelina
22. aug 2013

@lamps 😀 😀 no tak za 2000 dolarů jí řekni, že ho upečeš. A má ti hned přivézt tabuli polystyrenu jako v amerických dortech. 😀 😀

mysiatkoo
22. aug 2013

@pristela ja take casaky po prvej kupe uz nekupujeeem, ale tuto specialnu ediciu si nenexam ujst... sak su 2 pokial viem 😝

mysiatkoo
22. aug 2013

@lamps fakt bieda ... jedine tento ma zaujal...

lamps
22. aug 2013

@mysiatkoo veď to, že tie torty pre policajtov sú také o ničom, ako takmer všetky torty pre chlapov 😀 😀 😀 😀 a ďakujem za inšpiráciu

lokalistin
22. aug 2013

@euka210 ja som varnu robila 3x prvy krat super bola som nou nadsena 2x sa lepila natahovala tak som skusila este raz a to iste lepkava natahovacia, odvtedy som ju uz nerobila

mysiatkoo
22. aug 2013

@lamps nemas za co... este jedneho pajka som nasla... ale ty si vymyslis isto krajsiu postavicku... ci mnozne cislo, ked teta da tyx 2000 dolci 😀

lamps
22. aug 2013

@mysiatkoo 😀 😀 😀 😀 si si mnou aká istá 😀 postavičku v stoji som skúšala len raz a pripadla mi riadne smiešna, tak som ju posadila. Ale mne by sa páčila úplne jednoduchá torta s policajtom a nejakým venovaním alebo len s "všetko najlepšie xy" myslím, že pre chlapa stačí, oni aj tak neriešia veľa vecí hlavne, že bude chutiť. A ten poliš na inšpiráciu je celkom sympatický 😉

pristela
22. aug 2013

@lamps jaaj žienka, chces vediet aku objednavku som dostala ja dnes ???? vymenim :D urobim aj 20postaviciek , aj v striptízovej polohe ak je treba 😝 pokial ty beries moju objednavkos 😵 😵 😵

mysiatkoo
22. aug 2013

@lamps jasne ze som si tebou ista, mas u mna svoju zlozku na inspiracie 😝 😀 ... a ked uz sme pri postavickax, nexce sa niekomu za mna vymodelovat 3kusky z Doby ladovej? 😀 😀 😀 som v stadiu apatie k takymto priserkam... najpr
garfield, teraz doba ladova a to ma caka este angry birds a minnie.... uz len smolko a hello kitty mi bude xybat do zbierky 😠