Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
18. sep 2013

@vladiella ja som teraz klikla na ten tvoj odkaz a poviem ti,že tie obrázky sú tam nekonečné....a to len prvá strana je tam...........aspoň pre mňa,kým som to prerolovala tak to teda trvalo.....a hľadať pomedzi tie obrázky linky je podľa mňa dosť nepraktické,nie??
ale to je moj názor 😉

anibas
18. sep 2013

@emilkaaa ja používam rastlinnú šľahačku Hole 500 ml, k tomu 3x jogurt ovocný cca 150 g a žiadny stužovač - vyšľaháš trochu šľahačku, pridáš jogurt a došľaháš - tuhé je to riadne 😉 😉 😉

luciahromadkova
18. sep 2013

@vladiella ja si važim a respektujem každy nazor, ale naozaj musim napisat, ze ak nieco konkretne hladas, tak to staci 1 foto a link na fotopostup ako sledovat neskutocne mnozstvo obrazkov, čo ma osobne zvyčajne len zdržuje a zneistí... 😉 , okrem toho hladat vo viacerých témach je neskutočný požierač času aspon pre mna..., potom mám menej casu na samotnu pracu na torte...,
Ak hladam konkretne zvycajne zadam najskor aj tak do googla alebo vo svojom PC naprv foto, potom hladam ak su fotopostupy to aj v teme 2 alebo cez google a konkretne sa už pýtam dievčat.
Do temy fotopostupy a recepty vkladam linky co mi chodia fotopostupy a recepty na stranku FB, ak si myslim, že by sa raz hodilo mne a je to fajn pre iných.
Ono neviem, ci by sa dal urobit este prehladnejsi sposob na triedenie postupov na zvierata, kvety, predmetov a atd. a inspiracii podla druhu- detske- dopravne..., rozpravkove... a atd. to by bol asi aj setric casu, ale to by musela byt samostatna stranka mozno s chatom 😀, ale tiez neviem ci by to bolo natolko oblubene ako tento MK.
Samozrejme nemam nic proti dalsim temam a vkladaniu inspiracii aj tam....

mimcak
18. sep 2013

@daja55 Ďakujem.Používam magic dekor na krajku.

zsuzsu
18. sep 2013

Ahojky 🙂 Konecne pokracujem dalej. Tiez sme malovali troska prerabali 😀 😀 Tak tu su moje dve. a hned vas idem ziadat o POMOC 😉 Najprv hladam niaky dobry fotopostup na fotak a na 3D krtka stojacieho alebo aspon inspiraciu co ste robili. Na google som hladala aj som niake nasla ale nie je to ono. A viem ze ste robili aj tu, tak ked budete mat cas myslite na mna. A este jedna otazka. mam robit puncak ale tvare podkova formu co mam je pevna (neda sa otvorit) ked budem zalievat v tej forme ono mi potom vypadne ked dam na tacku??? alebo ako to tam mam spravit??Dakujem za kazdu radu. 😵

mamina1978
18. sep 2013

@pralinka25 dakujeeem 😵

broucek2
18. sep 2013

Holky, mám dotaz, jak dlouho vám schla sladká krajka? Mám na pátek vyrobit jen tak dort pro rodinu, tak jsem si říkala, že bych ji zkusila, ale nevím, zda bude dostatečně uschlá a použitelná. Dostanu se k ní s trochou dobré vůle v noci

mysiatkoo
18. sep 2013

baby nejake zaujimave futbalove by sa u vas nenasli? vsade len lopta alebo logo 😒

aduskatt
18. sep 2013

@vladiella ja musim suhlasit s dievcatami. Myslim, ze tema zvlast na fotopostupy a zvlast na recepty, ktore sme si uz vytvorili uplne staci.........Zamer bol iste fajn, tiez to vsak vidim ako dalsi hltac casu, ci uz vkladanie alebo vyhladavanie. Ked hladam obrazok, zvycajne cez google a ked nejaky recpet, tak zabludim do receptovej temy, viac je uz strata casu pre mna

florentina
18. sep 2013

@pristela ano, jak píše @lucula73 je to KMM770. A k tomu, který...ano, má stejnou mísu jako ten 636, ale má větší výkon. Nemohu porovnat, ale myslím, že při plné míse to bude znát. Tento zvládá dobře i korpus z 15ti vajec. Já ho tedy koupila za cenu co ten nižší, takže jsem neváhala, ale rozdíl v ceně je kolem 1500Kč a je v něm navíc mlýnek na maso a místo plastového mixéru skleněný. Já teda maso nemelu, takže pro mě je toto zbytečné, ale dočetla jsem se, že se dá použít i na krouhání zeleniny, ale ještě jsem nezkoušela, ale ten mixér využívám často a tento skleněný je opravdu robustní a krásně se v něm dělá. Je to podle mě docela velká investice, takže po zkušenosti, já bych raději koupila ten z té vyšší řady, protože ten rozdíl v ceně podle mě už není tak velký, jako ten přínos k tomu. Ale jako dostačující jsou určitě oba. Já plánuji ještě ježíškovi napsat o struhadlo, které chci přikoupit a konečně budu moc vyřadit starého robota, kterého mám doma.

florentina
18. sep 2013

@daja55 krásný dortík

vlada111
18. sep 2013

@mysiatkoo také neexistujú 😝

pristela
18. sep 2013

@florentina uz nan kukaaam , pravdu mas , u nas , teda aspon co som nasla je rozdiel medzi nimi 127€ ☹ čo je nejak okolo 3300kč na vaše, takze je to jasne a objednavam ten lacnejsi , len ten vykon ma stve ale nevadi . a este ma stve ze najlacnejsie vyjde cez net , dufam ze mi ho dorucia neposkodeny , bo ma trepne , v kamennych obchodoch vysiel az o 40€ drahsie nez cez net 😠

mysiatkoo
18. sep 2013

@vlada111 ved prave... mne sa do takej torty strasne nexce ☹

mysiatkoo
18. sep 2013

@pristela kde si pozerala? ja som nasla za 430 aj 560 ten isty...

sikag
18. sep 2013

@mysiatkoo vazne stetcom? su to dokonale linky, ja mam asi prihruby stetec, ale kupila som najtensi aky mali. ty mas aky prosim ta?

mysiatkoo
18. sep 2013

@sikag odstrihla som stetinky na nejakom ploxom stetci tak, aby mi ostalo iba par vlaskov 😉

lifinka
18. sep 2013

Přidávám právě dokončený dortík 😉 , opět gerbery 😀

pristela
18. sep 2013

@mysiatkoo toto je najlacnejsia cena co som nasla http://kuchynske-roboty.heureka.sk/kenwood-kmm-... 426€ , a ten nižsia rada : http://www.vzdy.sk/kenwood-km636?utm_source=heu... 299€

mamcas
18. sep 2013

@pristela neboj dorucia ti ho neposkodeny 🙂 ja som kupovala pred rokom vsetky spotrebice do kuchyne cez web a doniesli ich neposkode a v poriadku 🙂 ale inak mas pravo pri preberani do krabice kuknut a ten ujo co Ti to donesie je povinny pockat kym si to pozries ci je vsetko ok a potom podpises prevzatie 🙂

pristela
18. sep 2013

@mysiatkoo oo , pardoon 😀 😀 😀 vcul som nasla ten nižsi za 277€ 😀

mysiatkoo
18. sep 2013

@pristela ja zatial nexcem, peciem tak do marca a pak se uvidi, len som bola prekvapkana, ze 130E rozdiel je na takom istom kuse...

lokalistin
18. sep 2013

Ahojte! boze vy pisete o 106. Musim sa posnazit dneska vecer vas precitat-normalne uz citim abstak 😉 ,ale nemam casu. Moja dnesna na vyrocie svadby chcel srdce a ukazoval mi celkom ine orty co sa mu pacili,ale nakoniec som ho prehovorila,nech to necha na mna a toto z toho vzniklo. Tak dufam,ze sa mu bude pacit, nakolko su tie farby dost odvazne 😀 .
Orechovy korpus,nugatovy krem,visne, potiahnuta zelatinovou potahovkou(hovädzou)-ale zle sa mi s nou robilo a ani chut nieje bohvieco,ale je to pre moslima a bolo to narychlo tak som nestihla objednat a bojovala som so smartom mala som jeden maly kyblik, ale nepodarilo sa mi ho vytiahnut. Vaha 3,85kg

pristela
18. sep 2013

@mysiatkoo joo, ja raz nasla aj rozdiel na tom istom vyrobku vyse 200€ 😨 😨 😨

ajka82
18. sep 2013

babulky z BA prosim, ktora by ste mali cas na jednu okruhlu torticku s hasicskym autom na 28.9.? ja mam tam krokodila a jednu svadobku s ktorou idem na svadbu a nemam to jak vtesnat uz do chladnicky. Ak sa niekto najde poslite mi prosm cislo do IP, nech ho viem posunut, ak nikoho medzi casom nezhnali, tak by vam zavolali.
dakujeeem

ajka82
18. sep 2013

@luciahromadkova ak ti pomoze, ja co som zrezala dolu z torty, som ulozila na tortu ako "druhe poschodie " https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3714666...

florentina
18. sep 2013

@pristela a za kolik ho mají?
u nás jsem našla nejlevněji tento
http://www.obchodcr.cz/product/kuchynsky-robot-...
ale v popisu není ten mlýnek, ale jen ten skleněný mixér...tak nevím proč, nebo zda to tam jen chybí, ale dobrá cena i tak /bez něj/, ne? To by možná stálo i za to se zeptat, na dopravu na Slovensko...
Jinak já kupuji vše přes net, i toto a /ťukťuk/ vždy vše dorazilo ok....

florentina
18. sep 2013

@pristela a teď jsem koukala i na jiné obchody a i u nás je ten rozdíl větší, záleží jak kde, já prvně koukla jen rychle na net, jak se to teď cenově pohybuje a vyhodilo mi to předtím ten co jsem ti dala výše, tak proto jen ten malý rozdíl, ostatní jsou dražší, tak se omlouvám za mystifikaci...já ho kupovala na levneelektro, jako zlevněné zboží za 10600, protože měl poškozený obal...taky jsem se bála, jak to dojde, i kvůli tomu obalu, ale bylo to jen lehce škrábnuté /né ten robot, ale zvenku krabice/, takže tu slevu ani nechápu, ale super....

luciahromadkova
18. sep 2013

@ajka82 dakujem za tip 🙂

katrin21
18. sep 2013

@ivcak333 urcite si napln skor, hlavne pod potahovku to musi byt tuhe uz , aby sa ti to nelepilo.... takze aspon pol dna skor a do chladnicky