Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
29. sep 2013

@jakelina ale tak v podstate ti hraci boli to iste, tak ti sa rychlo robili a ja som zahlasila, ze podobni tucniakom 😅 🤐 a v tych uz mam po X tortach prax 😀

adrika202
29. sep 2013

@njonja
@jakelina
@elamaslakova aj všetky ostatné sladké žienky ,dakujem vám velmi pekne za páčitká aj komenty 🙂 teta bola fasicnovaná ked som jej odvzdávala a to je taký dobrý pocit 🙂

pipka
29. sep 2013

@woman04 katuska dakujeeem 😉 liecime sa uz, tak haadam sa aj doliecime konecne 😅 😉

pipka
29. sep 2013

@ajka82 dakujeeeem zlatusik 😵 uuzasny je ujo dirigent 😎 😀

pipka
29. sep 2013

@jakelina majka ten krtecek je bezkonkurencnyyyyyyy 😵 😵 😵 ty uz si u mna ako krtkomajsterka 😀 😎

zuul
29. sep 2013

pridavam moje

@pristela zanet dakujem za pandu 🙂

ludkas31
29. sep 2013

dalsi moj pokus , pre svokru k narodeninam

dagmarmustafa
29. sep 2013

Kvetinový víkend som mala 🙂 Idem pozerat Vase torticky.....

jakelina
29. sep 2013

@dagmarmustafa nádherné máš ty květy, jako fakt waaaaaaaauuuuu

akapulko
29. sep 2013

@zuul jezkovy oci to musela byt aka piplanica s tymi mrkvami 😀 😀 😀 ja by som to v polovici asi vzdala🙂 😀 😀 😀

elamaslakova
29. sep 2013

@zuul Prekrásne tortičky
@dagmarmustafa Nádherné tortičky a kvietky sú úžasné

dagmarmustafa
29. sep 2013

@jakelina Dakujem! Ale potrebovala by som nejaky fest dobry kurz kvetov-lebo po technickej stranke "bojujem" ..🙂 No potesilo🙂

vlada111
29. sep 2013

@levandulka3 ten golfový vak je suprový

vlada111
29. sep 2013

@jakelina ten je úžasný

vlada111
29. sep 2013

@maya30 krásne, a tie zvery

lawli
29. sep 2013

Divčatá ...HELP... idem robiť prvýx s piestikami a drôtikami...zobrala som objednávku na takúto tortičku (viď priložené foto) a neviem aký drôtik na tie drobné kvietky a tiež aké piestiky...som myslela ,že si spravím objednávku šuby-dup...a ono je tam toooľko všelijakých drôtikov a piestikov...no som z toho hotová... 🙄
Ďakujem vopred za každú radu 😉

pristela
29. sep 2013

@sikag noo, ja niekedy ocka malujem a niekedy robim len cisto z hmoty , bielka davam bielu hmotu a ostatne ked malovat tak praskovymi farbami rozrobenymi bud s vodou alebo alkoholom, malujem stetcami a nie nedavam si uschnut, vsetko v jednom švungu 🙂 nieje cas :D ale ak mas cas je jasne ze je lepsie robit to postupne aj s vyschnutim jednotlivych vrstiev

jakelina
29. sep 2013

@lawli pokud budeš dělat přímo takovou kytici, tak ti stačí zelené drátky těch 26 nebo 28 velikost a nějaké bílé pestíky určitě vybereš. A jestli budeš i ty růže dávat na drátek, tak si na to kup nějaký silnější drátek já dávám na 20 nebo 22. Ale ony jsou zapíchnuté až k dortu, tak klidně stačí párátko.

daja55
29. sep 2013

Moje víkendové " trápenie", fotky mi trochu - dosť - nevyšli

daja55
29. sep 2013

@dagmarmustafa Nádherné...

daja55
29. sep 2013

@zuul Tie mrkvičky sú super

daja55
29. sep 2013

@zuul Ako si ich vyrábala, máš formičku?

zuul
29. sep 2013

@akapulko
@daja55
dakujem dievcata. nie nemam formicku, pekne usulane 🙂 orezane, zelene prilepene 🙂 som ich mala najskor 124 ze to bude stacit a ani zdaleka. tak sup sulkat 🙂

jakelina
29. sep 2013

Děkuji všem za pochvalu krtečkového dortu, jste zlaté.
Ještě mám prosbu, nemáte některá fotku nějakého pěkného dětského koníčka na dortu?? Ne opravdového, ale takového buclatého roztomilého?? Hledám a nic nemůžu najít co by mě oslovilo. Kdyby někdo náhodou měl, tak budu moc ráda. 😉

jakelina
29. sep 2013

@zuul ty jo, to byla práce co??? 😲 😲

sticker
29. sep 2013

@dagmarmustafa "Padám na riť" z tvojich kvetov... Bože to nádhera....

sikag
29. sep 2013

@pristela na monsterky sa mi \daju lepsie malovane. a prosim ta ako zacinas? cierny lem a potom bilko a farebne vnutro ci opacne. stetec je iba taky vlasok? keby malo oko 2cm tak vpoho ale take mrnave...

dagmarmustafa
29. sep 2013

@sticker Dakujem.Su to moje asi tretie kvety v poradi.Este stale sa mam co ucit 🙂 Ale dik.Si zlata.

pristela
29. sep 2013

@sikag ja urobim jamku do hmoty , do nej vlozim bielu gulicku , prilepim viecko/pokial ho uz nemam vopred , bo ja robim xsichtiky na viac sposobov 😕 / pak si prasskovou farbou namalujes tiene, to len suchym stetcom cisto farbu tak jemne , a pak vezmes taky mini/ ja mam klasika aj z papiernictva ked je hruby odstrihnes stetinky a mas tenky :P a namalujes duhovku do toho ciernou ďobnes zrenicku a nakoniec mihalnicky a hotofffka 😵 , nieje to tazke neboj, ked sa bojis malovat tak sa da aj len hmota lepit , napríklad toto bolo vsetko lepena hmota, štetcom tam nieje ani šahnuté, jedine malinko líčka a ocne tiene kakaom malinko - https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020105...