Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timotejkabrejkova
3. nov 2013

@pipka Určite vám dám vedieť 🙂

lucula73
3. nov 2013

@sunnessie na prvý ročik možeš nájsť,pozrieť, upiecť akúkolvek chlačenskú tortičku a dať tam dve mená,alebo teda dve postavičky ,autíčka,ale to je úplne jedno čo.........tak ako ti už napísali,je to jednoduchšie ako pre dievčatko a chlapca. 😉

ajka82
3. nov 2013

@zuul ja davam coko: cera - 2:1 (cca od oka)

sunnessie
3. nov 2013

@lucula73 @dm1 @halienka dakujem, asi mate fakt pravdu, ze je to jedno. takze dve postavicky, mena a hotovo 🙂

vlada111
3. nov 2013

@lawli ááá už si spomínam 😉

ennie22
3. nov 2013

zdravím šikovné maminky,,chystám se na dort pro svou dcerku k 1.roku..ale nemám vůbec inspiraci...jaký motiv,figurky prostě nic...nedávno jsem zkoušela a povedl se,,jen jednoduchý,piškot,krém karamel a marcipán květy a méďa...., mělo by to být něco co není až tak náročné,,prosím o rady děkuji

pristela
3. nov 2013

Holky , prosim vas torta k 35.vyrociu svadby, su tam nejake pravidla ? ja sa absolut nevyznam v tych striebornych a neviem akych oznaceniach

dada2007
4. nov 2013

@pristela zlatko tu........

VÝROČIA SVADBY

1. výročie bavlnené
2. výročie papierové
3. výročie kožené
4. výročie kvetinové alebo ovocné
5. výročie drevené
6. výročie železné
7. výročie vlnené
8. výročie bronzové
9. výročie medené alebo hlinené
10. výročie cínové
11. výročie oceľové
12. výročie hodvábne a batistové
13. výročie krajkové
14. výročie slonovinové
15. výročie krištáľové
20. výročie porcelánové
25. výročie strieborná svadba
30. výročie perlové
35. výročie korálové
40. výročie rubínové
45. výročie zafírové
50. výročie zlatá svadba
55. výročie smaragdové
60. výročie diamantové
70. výročie platinové

zuul
4. nov 2013

@ajka82 dakujem ti. prosim to len vylejem na ten cokotransfer, pockam kym trosku zatuhne, sup na tortu a stahujem to az ked je to uplne studene? dakujem.

zlate_deticky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajka82
4. nov 2013

@zuul ano, len nesmie byt moc horuce, nech sa ti vzor neroztecie...take teple akurat... mne jedna baba pisala, ze ked namocim do cokolady prst, musi byt tepla ale ma nesmie popalit 😅 ...ak chces dat na okruhlu, tak nechat zatuhnut aby sa ti este ohybala ale netiekla(ja nechavam cca 8 min v chladnicke ked to chcem urychlit ale kontrolujem aj medzicas preistotu...ak budes davat na rovne steny, mozes nechat zatuhnut uplne a tak nalepit na bok... stiahnes potom z coko ked je uplne zatuhnuta 😉

zuul
4. nov 2013

@ajka82 dakujem budem davat na gulatu. panbozko so mnou. ak to pokazim, galiba. uz zajtra ma to caka. 😝

ajka82
4. nov 2013

@zuul ja som tu aj minule pisala, ze prvy co som davala, sa mi neotlacil vzor a druhy som doma vtedy nemala, tak som nehrievala fenom na torte nech vzor zostane na coko 😀 😉
tak drzim palce

muffinka8
4. nov 2013
zuul
4. nov 2013

@muffinka8 ja nie 🤐

zklimekova
4. nov 2013

moja nočná....mora..nedarilo sa mi 😒

timuss
4. nov 2013

ahojte dievčatá...ako pripevňujete kvety na bok torty? mám v pláne spraviť jeden taký veľký kvet na bok torty...lepí sa to alebo napichuje? ak lepí čím? lepidlo nemám 😖

jakelina
4. nov 2013

@timuss vodou

timuss
4. nov 2013

@jakelina ďakujem...bála som sa, že čistá voda ho neudrží...preto som si myslela, že pre istotu sa opýtam skúsenejších 😅 vďaka 🙂

jakelina
4. nov 2013

@timuss potři jenom tak jemně, kdyby to byl těžký květ, tak klidně dej na párátko

ika84
4. nov 2013

@vladiella
@timuss
@akzuzs dakujem, tu potahovu hmotu jest nebudeme, to ani ja nejem ani rodina takze to kupim. Kde sa to kupuje? To su nejake specialne obchody alebo normalne v tescu a tak? dakujem za tipy a trpezlivost.

mamcas
4. nov 2013

@ika84 specialne cukrarske obchody 🙂 pozri internet, je ich kopa, co ja poznam, www.mnamuela.sk, peceniehrou, tortomania, cukrarskepomocky a kooopec dalsich. Skus pohladat nejaku v blizkosti bydliska, aby si postovne platit nemusela 😉

zuul
4. nov 2013

@jakelina aky mas prosim tvoj korpus 24cm zo 6 vajec? ja som ho prave dorobila a bol 5cm. dakujem.

cocinela85
4. nov 2013

Dobrý večer, mám strašnou prosbu nemáte někdo postup na dort - flašinet? Nebo alespoň fotku takového dortu? Děkuji

jakelina
4. nov 2013

@zuul já peču v ráfku a mívá kolem těch 7 cm.

zuul
4. nov 2013

@jakelina tak som nieco urobila zle, uz len zistit co. 😝

akzuzs
4. nov 2013

@ika84 ja to kupujem v Žiline v obchode ale sú aj na nete . Kupujem tuto http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/1-1...
Dá sa aj v menšom balení ale mne to vyhovuje také veľké, nemusím tam chodiť často. Všetky hmoty sa daju cez net.

jakelina
4. nov 2013

@zuul to mě mrzí, já ho mívám fakt vysoký. A jinak je dobrý, nepropadl se ti nebo nevyskočil?? Přiznám se, že se mi už několikrát stalo, že jsem zapomněla přidat tu trochu kypřícího prášku a i tak se hezky zvedl. Jestli se ti nevede, tak zůstaň u svého osvědčeného receptu. 😉

pipka
4. nov 2013

@zuul nebooj cokotransfer zvladnes 😉 ono je to v skutocnosti ovela jednoduchsie ako ked to citas 😵
ale je pravda, ze raz vidiet, je ovela viac ako stokrat citat alebo pocut 😉
ja ked som na stretku videla ako danka robila ten cokotransfer, skusila som aj sama doma, najprv pokusne pre nas..a teraz uz aj na zakazkove som robila a da sa to v pohode 😉