Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

veronika0
16. nov 2013

Na 1 rocik

denisak77
16. nov 2013

Aj ja sa pripájam ku vašim krásnym dielkam.Tento týždeň sa mi zasa darilo ,všetko na prd.Postavičky väčšie ako kone a skoro aj ako dom,prvá celočokoládová torta katastrofa,ale zbytočne ľuďom vysvetľujem, že pečiem ,len poťahované torty ,že neviem zdobiť ani plnkou a vôbec nie čokoládou,prví šmolkovia tiež žiadna sláva,no čo Vám budem hovoriť ,keď sa darí ,tak sa darí 😒 .Tie postavičky sú playmobile vraj.ÁÁÁ ,škoda reči. 😝

halienka
16. nov 2013

@timonko treba pipin gelom potom po prilepení potrieť aj vrchm lebo sa ti v chladničke môže vlhkom zvlniť. Keď potrieš aj zvrchu tak sa nezvlní a aj farby budú také živšie. Ale opatrne, nie veľakrát aby sa ti nezačali farby rozmazávať. Ak teda máš ten tenší tortový obrázok, ten hrubý asi ani netreba zvrchu potierať.

macamac
16. nov 2013

@zuul pozerám na tú bábiku od @pristela
to ako čo???
je nádhernáááááá 😵
to robí pristelka?
aj ja chceeeeeeeeeeeeeem 😲 🙂 🙂 🙂

mrka2
16. nov 2013

ahojte dievcata, opat nadhera, pozeram,ze mate aj nemile zazitky.. 😠 no nic, pridam svoje, este zajtra mam jedno auticko,ale to sa mi nechce 😝 opica je z casopisu, zdala sa mi mila,tak som ju spravila -ta ide pre rodinu. no a na krstiny jedna.

zuziq
16. nov 2013

Baby co byvate v svajciarsku/rakusku/nemecku cim potahujete torty? Viete mi doporucit nejaku hotovu hmotu za prijatelnu cenu?? Dakujem

anussik
16. nov 2013

čo tak po domácky si urobiť hmotu z marschmalow cukríkov?

adrika202
16. nov 2013

konečne koniec 🙂 take firemne tie znaky som tri krat prerabala a aj takj nie su ako by som chcela 🙂 ale hadam sa hviezdy foreveru zabavia a najedia aj tak :D

macamac
16. nov 2013

@artepf jaaaj moja, krásne torty 😵
a vôbec nie si pomalá
tvoje torty sú namakané, vytieňované, si detailista, fakt sú náročne vypracované, kopec modelovania a tiež detailného, výrazy tváre, no proste je to makačka, tak preto ti to trvá 😉 🙂 🙂 🙂
určite by si mala rýchlejšie jednoduchú jednofarebne potiahnutú tortu s kvietkom....to sa fakt tieto tvoje výtvory nedajú časovo a náročnosťou porovnávať s jednoduchšími motívmi 😉 🙂

a to že jakáááá odborníčka ti píše 😀 😀 😀 😉

ale nie, naozaj,ja tu všetko pozerám detailne, dám si zväčšiť, kochám sa v rámci psychohygieny 😀 relax s kávou a dobrou čokoládou 😉
tak už som len niečo vypozorovala 😉 🙂 🙂
klobúk dolu

a aj všetkým kočkám 🙂
cmuk 😉 🙂 🙂 🙂

timuss
16. nov 2013

@elamaslakova jej, super, aj mne prišiel vhod ten link....presne takúto podložku som hľadala, len štvorec, ale vidím, že majú aj takú 🙂 taká som rada...ďakujem 🙂 😀 😀 😀

eliska22
16. nov 2013

@muffinka8 je krásna tá tortička, mala ti napísať, že chce opicu ale ostatné urobiť tak ako na tej žirafkovej..
toto je úskalie nášho pečenia, že zákazník si to predstavuje inak a niekedy sa mu netrafíme do jeho predstáv, hlavne ak sa zle vyjadria😝

eliska22
16. nov 2013

po dvojtýždňovej prestávke pridávam dnešnú k 1 roku, chceli tigra, urobila som dvoch 😀

muffinka8
16. nov 2013

@eliska22 ona povedala, že chce "takú tortu ako je tá so žirafkou" ... na tej som neplánovala nič meniť, lebo k žirafe som nevedela nič lepšie vymyslieť. Ale keď povedala, že miesto žirafy chce opicu, tak som to brala tak, že asi tá opica je podstatnejšia ako to všetko okolo, tak som si to dovolila zmeniť a doplniť o palmu.
Nepadlo z jej strany ani slovo o tom, že práve tie gombíky farebné sa jej páčia a že sa hodia k výzdobe ako mi to písala potom keď už mala tortu doma. No už to nezmením 😕

Zas na druhej strane si jedna pani vybrala tortu od "pristely" a presne povedala, že chce rovnaké farby, kvety a aj to lemovanie okolo torty, aj číslo, motýľa a plus nápis ... tak bolo jasné všetko.

Toto sa mi fakt nestalo, lebo ľudia stále povedia len to a to ... a ako to nakombinujem nechajú na mňa.

eliska22
16. nov 2013

@muffinka8 hej hej pochopila som 😉 to ako mne sa nevedeli vyjadriť za jednu birmovnú a potom boli sklamaní 😅

simasa
16. nov 2013

@pristela to je zasa nádhera 😵

mimcak
16. nov 2013

jedna hotová ešte sa dokopať do druhej 😅 Zadanie bolo kamión tak mack je modelovaný,ale mecquin je iba sviečka. 😅

macamac
16. nov 2013

@denisak77 jaaaj moja, ty tu nevzdychaj 😀
veď máš všetky tortičky vydarené 😵
čo si taká prísna na seba? 😉

a celkom nechápem,ako si spravila tú ružovú krajku pod tým bábätkom 😲
normálne na ňu čumím 😕 😉

macamac
16. nov 2013

@pristela 😲 samá krása 😲 😲 😲
a neverííím, že si sa to tu naučila 😀 😀 😉
áno, čítala si a chodila sa radiť, ale takéto torty sa nedajú len tak naučiť - to máš v sebe 😉 ten TALENT 😉 🙂
a postup na postavu asterix akože nemá chybu 😵
len fakt je,že to ani s fotkami nezvládne každá spraviť, lebo na modeláž treba mať talent 😉

ja som ešte neskúšala nikdy - radšej 😀 😉

a tie bábiky - vyrábaš? 🙂

mimcak
16. nov 2013

tak to tu zas pribudli nádhery 😵 . Ešteže ja vždy najprv vložím foto a až potom pozerám a laikujem vaše,lebo inak keby som najprv videla tie vaše tortušy aj by som váhala či sem vložiť tu svoju. 😝 😅
@muffinka8 čo to čítam ved je nádherná ,kašli naňu mala sa vyjadriť presnejšie.

timonko
16. nov 2013

@halienka dakujem, uz som ho nalepila piping gelom ...vrch som nepotierala presla som ho zehlickou na tortu, je to ten hrubsi jedly papier 😉

mimcak
16. nov 2013

@pristela ty si odkial spadla asi z nejakej planéty ,alebo čo ? Priznám sa dnes som hľadala jednu známu na FB ,hodím meno Žanet,lebo sa tak volá a kto mi vyskočil ako prvý ? čítam Žanet a pod tým Pristela tak ,že sa pozriem,ale priznám sa ti ja som tam šmírovala si hodinu ,išlasom tam oči nechať nielen na tvojích tortách ,ale aj na dalších tvojích výtvoroch. Žena to kedy stíhaš? Tie bábiky 😵 😵 😵 a zásterky nádhera .Klaniam sa .

denisak77
16. nov 2013

@macamac to je len naskladaná sugarvailová krajka,nič zložité

daja55
16. nov 2013

@denisak77 Veď tie torty su nádherné a tá krajka... pekné naozaj 🙂 🙂 coko vydarená, a tá maľovaná tiež ,si šikuľka

aduskatt
16. nov 2013

Auuuuuuuu, definitivne som si odpasla odtlacok prsta na horucej panvici.a to ako idem plnit a potahovat s dvoma pluzgiermi fakt nemtusim☹ vrrrrrrr

daja55
16. nov 2013

@pristela nádherné tortičky

pristela
16. nov 2013

@mimcak chaaa , ty si aka sladkááá , kujeem 😵 😵 no to vies , som v praci zvacsa 18-19 hodin denne ☹ či vikend, či sviatok a aj ked maródim 😝

@macamac že aj ty patris medzi sladke , to je jasneee, tiez moc dakujem 😵 😵 😵 a ano vsetko co tam mam v albumoch je moja praca , dokonca aj tie detváky su moja vyroba 😀 😀 😀

jakelina
16. nov 2013

@pristela a manžela nepočítáš, však toho jsi si taky přetvořila k obrazu svému ne?? To je teprve výrobek 😀 😀

pukica
16. nov 2013

baby cim obalujete podlozky pod torticky?ja som to balila do takeho nepriehladneho sustaveho baliaceho papiera,akoby celofanu,no nie a nie ho zohnat v meste 😒

pristela
16. nov 2013

@jakelina och 😀 😀 daj pokoj , chapa neprerobíš 😀 😀 😀 aale vsak pak by to bola zas nuda keby sa to da 😀 😀

@pukica do baliaceho papiera, akehokolvek 😀 a nan este celofán 😉

pukica
16. nov 2013

@pristela jaaaaa sem ale blba 😀 toto mi teda vazne nenapadlo ach jo,a ked budem robit take male podlozky pod torticky,velkost podlozky cca 8x8cm da sa aj to v pohode zabalit do v podstate dvoch baliacich?nebude to moc hrube naspode ked to tampolepim?ci sa s tym budem musiet pohrat aby nebolo,co?ze som si pokecala a odpovedala sama... 😀