Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ludkas31
4. dec 2013

@dazdovka
250 g mascarpone
200 g bielej čokolády
140 ml šľahačky
Na krém si roztopíme bielu čokoládu ,necháme chvíľu vychladnúť a potom ju zamiešame s mascarpone..nakoniec pridáme vyšľahanú šľahačku a lahodný krém je na svete 🙂

akzuzs
4. dec 2013

Ahojte po dlhšiom čase idem piecť na koniec decembra. Potrbujem poradiť ako mám urobiť vodu. Aby to bolo ako tak priesvitné ale modré . Viem že ju tu robíte z ropustenej želatíny ale to som ešte nerobila tak potrebujem poradiť. Ďakujeeeeeeeeeem

aduskatt
4. dec 2013

@akzuzs zelatina rozpusta potahovku, takze to isto nie, bud piping gel, alebo rozpustenych gumenych medvedikov vraj niekto daval...

anda1980
4. dec 2013

@dazdovka smotana 250ml a mascarpone ma 250g

jankaferancova
4. dec 2013

@ejkula no presne som na to myslela,ze nebude cisto biely,vymyslim nieco ine,len je tam podmienka ten domaci marcipan...och dufam,ze sa mi vydari.len neviem ci pouzit obycajne maslo,alebo ceru,lebo som citala kdesi tu na nete,ze niekto pouziva ceru,ze ju nastruha na mensie casti a vypracuje sa z mlieka a cukru na hmotu...ja som spokojna s MMF,no co uz musim sa nejako premoct 😀

daniz
4. dec 2013

@akzuzs kúp si pipingel, alebo gél na jedlé oplátky a ten trošku zafarbi.

zozo111
4. dec 2013

baby, z lidlov zmizli Haribo dulcia rubino??? ja uz ich menozem asi 2 mesiace nikde kupit, robim len z MMF a uz nemam z coho... ☹ kde by sa dali zohnat, neviete? Z tych bielych americkych mi to nejde, skusala som to sto krat... ani mi tak nechuti..

pristela
4. dec 2013

@zozo111 u nas niesu uz rok 😀 😀 😀 v kaufe abo tescu predavaju male balenia 100g bielych Haribo, nuz ale draho 😝

@aduskatt andelka som ti zabudla napisat na tu rapunzelicu co si robila, ze tortuska krasna, ale posobila chuďa na nej nejak odseknuto, si mohla urobit k nej to rozstrapkanu tortu alebo nejake oblaciky, hviezdicky okolo tela , aby to neposobilo odseknuto, co je teraz jasne uz jkedno kedze uz je aj zjedená isto 😀 len pre buduce 😉 a že šáák vííš, šícko v dobrom , cmukám , že jo ? 😀 😀 😀

zuul
4. dec 2013

holky ako na tu bielkovu polevu? kolko cukru na bielok?
ja nestastny zemepan ☹ dakujem

luciahromadkova
4. dec 2013

@zuul odvazis bielok a hmotnost bielka krat 5,3 tolko das cukru praskoveho a troska citronovej stavy.... 😉

zuul
4. dec 2013

@luciahromadkova dakujem ti. velmi. idem miesat 🙂

dazdovka
4. dec 2013

@ludkas31 @anda1980 dievky dakujem 🙂

vlada111
4. dec 2013

@pristela ty si opica

chvapilu
4. dec 2013

krásný večer a přidávám foto dortu/6.50kg/ k dnešním narozeninám

chvapilu
4. dec 2013

@anda1980 je to silikonka na jedlou krajku zrovna dnes jsem vložila foto ,bála jsem se že to nepůjde,že se bude trhat a šlo to perfektně jen je docela krátká, a druhou už neměli,snad se dočkám

mrka2
4. dec 2013

@zozo111 minule mali u nas v CBA v krabici len tak pri sladkostiach pohodene Rubino a Smolkov za 89 centov. samozrejme kym som prisla,mali uz len smolkov. ale ze vraj mali este jeden druh,ale ten tam uz tiez nebol 🙂 mozno bola nejaka akcia,tak skus zbehnut do CBA.

anda1980
4. dec 2013

@chvapilu Dakujem za odpoved, mas ju krasnu

pristela
4. dec 2013

@vlada111 čo som zas urobilaaa ? 😕 😀 😀 😀

ollako
4. dec 2013

baby ahojte dlho som tu nebola, pracujem tak uz peciem len raz za mesiac, ale mam otazocku, mozem tortu zajtra t.j. stvrtok naplnit , planujem ked je na sobotu? planujem plnit pribinakom s mandarinkami...vzdy som plnila v piatok rano a vecer v noci zdobila, ale teraz sa to takto neda...dakujeeem

lucula73
4. dec 2013

@ollako ja tak robím bežne ,ke´dže tiež chodím do práce a úplne v pohodeeeeeeee 🙂

julinkaz
4. dec 2013

@ludkas31 tak ten musim skusit, skoda, ze som tu skor nebola, uz som totiz urobila parizsky krem a k nemu budu jahodky, mnam🙂

luciahromadkova
4. dec 2013

baby prosim, taka otazka chcem upiect puncovy rez.... vydrzi v chalanicke do vianoc, alebo este pockat,teda ci sa nepokazi..... /tiez asi blba otazka, lebo neviem ci sa dovtedy nezje.... 😀 /

ollako
4. dec 2013

@lucula73 diki

daja55
4. dec 2013

@chvapilu Torta je nádherná a tá vrchná, akože košíkový výplet, máš na to nejakú pomôcku? 🙂
@anda1980 Perfektná je tá krajka, dobre vyzerá na torte, ak môžem vedieť, koľko stála 🙂

chvapilu
4. dec 2013

@daja55 děkuju moc,na výplet mám váleček /95kč/ a krajku jsem na zkoušku koupila u vietnamců /80kč/ a supr

anda1980
4. dec 2013

@daja55 ahoj, 4€ stala

nika266
4. dec 2013

@daja55 Čau,ja som si tu krajku vydražila na mimiaukciach za 4€+poš.ešte ju nemám doma ,ale zasa som ju videla v ponuke

daja55
4. dec 2013

@nika266 a kde a ako?

79zuzana
4. dec 2013

taka rychlovka pre mojich maskrtnikov, kedze mi bolo vycitane, ze stale peciem len pre cudzich. Tak dnes kym boli v skole, popri peceni torticky som im upiekla tieto cupcakes - vanilkove s bielocokoladovym kremom 🙂

vlada111
5. dec 2013

@pristela len v dobrom 😀