Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
9. jan 2014

@79zuzana ja som robila, kuk na môj FB 😉

akapulko
9. jan 2014

@muffinka8 a podla coho mas pak cenu?zratas material a das k tomu svoju cenu?ak ano navychadza ti to narovnako ako10eur na kg???

muffinka8
9. jan 2014

@akapulko v podstate tak nejak (môžem ti napísať podrobne IP) ... niekedy to ta sadne, že 10€/kg cca, záleží aj od toho čo chcú na vrchu.

tertery
9. jan 2014

@79zuzana Tak chtěla jsem to všechno mít domácí jakože jsem si s tím dala práci...Myslíš, že většina výrobků - figurek a dekorací tady jsou z kupovaných hmot?

michaela3011
9. jan 2014

k tym cenam musim aj ja nieco napisat 🙄
ked priatelovi kolegovia chcu tortu odomna, tak priatel ponuka 15€/1kg... som si tukala na celo, ze ci mu nesibe, kedze peciem od septembra 2013 a nemam za sebou ani jeden kurz a som vlastne taky samouk... podla mna teda realnejsia cena je 10€/1kg... ale pri tejto cene sa mi vratia peniazky za suroviny, za investiciu do pomocok, energie a kde je zaplateny moj cas??? 😕 baby jednoducho musite/musime dat ceny hore!!! a kludne aj rapidne!!! kto chce, ten si objedna!!! je to tak... vela ludi si mysli, ze to je len torta, pri ktorej sa odfotia, rozkrajaju ju a zjedia... ale ten cas, ktory je za tou tortou??? oni tiez nechodia do prace len tak zadarmo bez vyplaty 🙄
dnes sa ma kolegyna pytala, ze po com su moje torty... kedze je kolegyna, tak som jej povedala, ze 10€/1kg a ona na mna, ze to je vela 🙄 ze ci nemoze mat zlavu 🙄 popritom ani nemala predstavu, ze asi kolko je 1kg torty, tak som jej musela ukazovat, ze asi ako malo to je a ze najcastejsie ludia beru 2kg torticky a ano, logicky to vychadza 20€ a je to priserne vela a zlava nebude mozna 🙄
uz zacinam uvazovat nad tym, ze ked chcem takto ponukat torticky tak si urcim iny cennik 🙄 10€/1kg obycajnej nepotiahnutej torty 🙄 to, ze ju niecim potiahnem bude nieco stat a cena celej torty bude podla zdobenia... pokial niekto bude chciet futbalovu jedenastku, tak si za kazdeho jedneho futbalistu zaplati!!! 🙄
torticky beriem ako hobby iba dovtedy kym torta ostava u nas v rodine... to, ze si ju objedna niekto cudzi je uplne ina vec a je to na nom, ze ci zaplati moju pracu 🙄 ked nie, tak nerobim a maximalne si vylozim nohy 😀
a o mojej chrbtici ani nehovorim, ked nad niecom dlhsie sedim 🙄 a skutocne zdravie sa kupit neda 😠
takze baby nebat sa dat ceny hore!!! ved vsetky tu pouzivame maslo a davame si zalezat na kvalite potravin!!! aj toto je jedna z veci, ktora by sa mala davat najavo ludom 🙄
pekny vecer vsetkym 😵

mimcak
9. jan 2014

Ahojte nemáte niektorá uložený link N atie tortičky pečené v tých miskách? neviem to nijako nájsť Ďakovala

janicka7777
9. jan 2014

Ahojte Kočky som tu po prvý krát .Ste veľmi šikovné, ja by som sa chcela opýtať , či neviete niejaky foto postup na tortu na hodinky.Rada by som manželovi upiekla tortu v tvare hodiniek, ale nič take som nenašla. 😖

zuul
9. jan 2014

@michaela3011 mas pravdu, ale v tom pripade budeme mat ozaj len vylozene nohy 😀 15eur je uplne nerealne! to by mi nikto nezaplatil.

jakelina
9. jan 2014

@zuul mně taky ne 😝

michaela3011
9. jan 2014

@zuul @jakelina tak 10€/1kg nepotiahntej torty a zvysok pekne priplatit 😀 niekedy sa hotova torta vazne neda brat na vahu... na tom sa hlavne stracaju peniazky!!! urcite po kazdej jednej z nas uz chceli 1kg torticku a hlavne co najviac na nej 😀 po mne uz 3x 😅 🙄 😀

mamcas
9. jan 2014

Ja by som povedala, ze ked uz sme par torticiek napiekli vieme odhadnut tortu na vahu vopred. Cize cenu by sme si mali dat vopred a nacenit pekne zdobenie, kazdu postavicku, vsetko, podla narocnosti. Napr. Torta pre 12 ludi, pribinak, ovocie, jedna postavicka plus jednoduche dozdobenie. Robim korpus 24, vazit bude urcite 3,5kg, cize 35 evry plus 10 za postavicku 🙂 kto chce nech vezme, kto nie, neh ide do cukrarne po umeliny 😀

akapulko
9. jan 2014

@muffinka8 jou ak mozem poprosit napis mi lebo ak patrim k lacnym pracovnym silam tak to dvihnem cenu hned🙂)

jakelina
9. jan 2014

@michaela3011 máš pravdu, já to vím, ale tady je prostě málo lidí co na to má. Já sama bych si to nekoupila a ty malé dorty odmítám a raději nepeču vůbec než dort do dvou kilo. My tu máme druhou největší nezaměstnanost, zkolaboval systém co vyplácí sociální dávky a mateřské, některé maminky nedostaly už za 11 měsíc peníze a ještě teď na ně čekají. Vidím to i v obchodech, že je tam míň lidí a zvažují co si můžou dovolit a co ne. 😝

michaela3011
9. jan 2014

@jakelina tak v tomto pripade ti nic ine neostava ako sa prisposobit ☹ co je ale vazne obrovska skoda ☹ robis nadherne torticky a pre mna patris medzi TOP 5 naj hobby cukrarok na tomto fore 😵

79zuzana
9. jan 2014

@tertery haha...to akoze ked modelujes z kupovanej hmoty, tak to znamena, ze si s tym nedas pracu 😲 ? Tak to si pri mojich tortach nedavam pracu aspon tri hodky pri kazdej 😉 a inak ano, myslim si, ze vacsina zienok tu pouziva na modelovanie kupovane hmoty... 🙂

79zuzana
9. jan 2014

@vlada111 mozes mi prosim poslat tvoje meno na fb?

jakelina
9. jan 2014

@michaela3011 moc děkuji, to mě asi přeceňuješ, ale potěšilo mě to, že se ti moje dorty líbí. Já jsem totiž neschopná si o peníze říct, normálně mám z toho špatný pocit. Raději to napíšu do zprávy nebo sms, než bych to lidem řekla do očí. Kolikrát jak vidím, že vystupují z dvacet let starého auta a sedí tam tři děti jak schůdečky, tak bych jim to dala nejraději zadarmo. No já se na podnikání nehodím 😀 😀 😀

pristela
9. jan 2014

Holky , tak mám to za sebou 😝 dnes na obed odovzdane, dufam , ze to doviezli cele 😕 a taktiež dufam že budu spokojný bo toto najvacsie nervy pre mna , hlavne ked tie salky rucna vyroba a kazda tym padom iná , nuž ale ... 😖 inak , klasika som nestihala a dosla mi návsteva dve hodky pred dokoncenim a odovzdanim, prosto "klud, pohoda 😅
tá pre vedenie školy bola poziadavka kvety vo farbach skoly, cize modra , žlta,čierna

jakelina
9. jan 2014

@pristela úúúúúúúúúúúúúžasné a ty kávové zrna a šálky, super všechno. To jsi musela dělat věčnost a ty talířky jsi jak sušila, takové množství 😲 😲 😲

elamaslakova
9. jan 2014

@pristela Úžasné niečo

pristela
9. jan 2014

@jakelina Majka dakujeeem , si poklad , nooo sušenie ani nevrav , vsetko na poslednu chvilu ako vzdy bo som nevedela ako tie salky vyjdu velke 😝 a teda pokial ma napadlo na com susit tie podsalky a hlavne aby som toho mala tridsať kusov 😝 o 5ráno ma to napadlo 😀 😀 😀 sušila som ich na zavaraninových pohároch , este si moj rano robil prdel ked ma to videl robiť , že odfotí ma kolko som stihla v noci nazavárať 😝 😀 😀 no a šalky som vyhutala upiect v mufinovych formach ,mam dve velkosti a vyslo to uplne presne na ten tvar , takze som nemala ziaden odpad z korpusu 😉 len desne sa to potahovalooo, tak aj vypadaju chudence ☹ ☹

michaela3011
9. jan 2014

@jakelina 😀 😀 😀 😵 v tomto mi hovoris priam z duse 😀 aj ja by som najradsej dala zadarmo 😅 raz som robila dve torticky z praveho marcipanu, stalo ma to veru dost penazi 😀 a ked pani pisala sms, ze kolko to ma byt spolu, tak som jej odpisala sumu ako za normalne torticky 😀 ked prisla pre ne s dvomi malymi holkami, tak nez ma pozdravila mi hovorila aka je v soku, ze tak malo, ze to je take super a ze torticky su nadherne a same sladke reci a potom som kukla na tie dve nadherne holky, pre ktore boli torticky a zo mna len vyletelo, ze to bola moja chyba a bolo by to nefer keby som takto na poslednu chvilku menila cenu 😅 😀 boze a jak ma to hrialo pri srdiecku 😀
a tieto Vianoce som mala iba jednu objednanu torticku a cena bola dohodnuta no rozhodla som sa po ceste, ze kedze su Vianoce a bola iba jedna, ze ju chcem dat zadarmo!!! dopocula sa to priatelova mama a hned mi zacala robit prednasky, ze to nemozem, ze maju viac penazi ako my 😅 😀 mi pokazila peknu vianocnu chvilku 😠 😀 ja som naucena si vazit veci a pomahat ale tieto torticky 😖 to je obcas vazne byt otrokom 😒

pristela
9. jan 2014

@lawli ja rozhodne mandla , vanilu beriem len ked musím 😀 / cmukám ťa srdco moje Dadkaneviemakéčíslo 😝 /

daja55
9. jan 2014

@pristela Bomba....!!!!!!Super 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

michaela3011
9. jan 2014

@jakelina este davnejsie ked som robila pre cestovny ruch - vyhliadkove jazdy mestom, tak som davala skoro stale deti zadarmo 😅 potom mi to sefka zakazala 😀 aaaale kedze som sikovna, tak som sa dohodla so sofermi a sem tam sme este niekoho dali zadara 😀
a torty mas vazne nadherne a nepodcenujem ta 🙂 mas sikovne rucicky a k tomu velmi velke srdiecko 😵

a ty @pristela 😕 nadhera!!! zobralo mi to vsetky slova 😵 ale aj napriek tomu napisem, ze nie nadarmo ti hovoria GURU 😵 😀

79zuzana
9. jan 2014

@jakelina jej dakujem velmi pekne.... To je uzasna torta, chlapi mi to schvalili, skusim ju....ved porovnavat tu nikto nebude, nastastie som veeeelmi zdaleka ;)

jakelina
9. jan 2014

@michaela3011 no tak jsem ráda, že je nás takových dobráků víc 😀 😀 😀

vlada111
9. jan 2014

@79zuzana neviem aká je tvoja predstava, ale ja som robila okrúhlu - https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020119...

michaela3011
9. jan 2014

@pristela 😕 nechcem rypat ale na mlynceku na rucke nechyba nieco??? 😕 ja len taaaak 😀 ale aj bez toho je ta torta bezchybna 😵 😀 obdivujem tvoj talent 😵