Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
27. jan 2014

@mysiatkoo mně to dnes nevyšlo tam zajít, já teda už moc MMF nedělám, ale pár jsem si chtěla vzít. Tak snad ještě budou mít.

mysiatkoo
27. jan 2014

@jakelina keby si nezohnala, nie je problem zbehnut... len to postovne, to uz sa ti asi neoplati 😖

pristela
27. jan 2014

@lucula73 ja mam tuto ulozenu uz roky 😀 😀 http://tortyodmamy.sme.sk/barbie-na-dlhsie?page=1

jakelina
27. jan 2014

@mysiatkoo zlatko to ne, děkuji jsi milá. Já tam zítra pojedu a určitě nějaké budou mít a když ne, tak se nic neděje.

lucula73
27. jan 2014

@lawli ďakujeeem.....uložím si,nech mám aspoň niečo 😉

lucula73
27. jan 2014

@pristela to som videla,no to je už vyšší level..............ale je krásna 🙂

pristela
27. jan 2014

@lucula73 aaale siiim ta neblazni , aky vyssi level ???? vsak mas krasne tortusky , a teda ja som nemrkala postup, viem len ze nejake oplatky tam pani splietala 😝 , to by som tak ja isto nerobila, skoda roboty navyse tokko casu a chuti ja nikdy nemam :P pouzila by som len to zdobenie, ma ho naaadherneeee 😵 😵 😵 a to nieje tazke , v klude by si to dala 😉

pristela
27. jan 2014

Baby, ja do lídlu asi ani radsej nejdem ☹ ☹ keby nahodou u nas mali , by ma treplo ☹ bo vsak som uuuplne mimo financne a nemozem si ich dovolit 😀 😀 😀 😀 dali hore odvody a to moja smrt ☹ ☹ ☹ takze pekne krasne zostavam pri nakupovani smartu po vedierkach 😀 😀 😀 😀

lawli
27. jan 2014

@jakelina U nas áno 3 krabice a dve som si zobrala ja 🙂

lawli
27. jan 2014

@mysiatkoo Tak ja som bola ráno naklusaná o 7:05 hod. a mali tam 3 krabice....z jednej už asi tretina chýbala ,tie dve plné som si zobrala ja a kým som ešte stihla hodiť do košíka iné veci a dojsť pokladni ,tak pani čo platila pred nami mala tu tretiu krabicu....teda cca o 7:15 hod. u nas už neboli...ale manžel šiel potom na služobku a volal mi okolo pol 11-tej z PO ,že tam je ešte jedna krabica.... 😀

mysiatkoo
27. jan 2014

@lawli tu je slaby dopyt po tom... nikoho, kto by to bral na krabice som nezaregistrovala 😝 naposledy tam susili asi 2 krabice hadam este 3tyzdne po "akcii"... ja to s nimi neviem a nemam tu trpezlivost to zase skusat...resp. zatial stale neviem ci a kedy sa k tortam vratim, takze keby naaahodou niekomu niekde xybali, som oxotna v DS vykupit a poslat 😉

lawli
27. jan 2014

@pristela mi hovor ,som platila cez 66 € iba za cukríky... 😝

lawli
27. jan 2014

@mysiatkoo ja som na úplnom začiatku skúsila MMF a išlo mi to od začiatku v pohode...tak ostávam verná...dokonca som ešte neskúšala poťahovať tortu niečim iným...smart používam na modelovanie a hlavne na sýte farby ,tak ja si beriem dozásoby... :D

pristela
27. jan 2014

@mysiatkoo no u nas uz dva roky po sebe ani jedna krabica pocas americkeho tyzdna 😀 😀 😀 a ked boli po jeden rok tak len jedna krabica a tu som vtedy brala ja 😀 tož hold byvas v lepsom nez mi 😀 😀 😀

mimcak
27. jan 2014

Aj ja som mala šťastie dnes na tie cukríky,že ešte mali.Inak tie krabice su super na prevoz torty.,lebo majú aj vrchnák a sú vysoké. Ja som tak v lete zákazničke vystúžila polystyrénom tu krabicu,lebo som robila čokoládovú tortu a viezla ju 50km. Vonku bolo 32 stupňou a,že sa jej pokazila klíma v aute. Tak som tu lepila polystirén do krabice.No a potom mi volala,že torta úplne v pohode dorazila,že sa vôbec neroztopila.

mysiatkoo
27. jan 2014

@pristela v lepsom...hm... len kym nezacnes riesit pracu po RD bez znalosti madarciny 😠 😠 😠

michaela3011
27. jan 2014

@muffinka8 aj ja robim kitty princeznu pre trojrocne dievcatko 😀 kitty uz mam hotovu, len este rozmyslam ako ozdobit tortu 😅 chcu tam trojku, tak ta tam bude musiet byt 😀 ta kitty bude mat tiez svoje miesto (nemam rada inak tuto macku 😅 taky nejaky odpor mam voci tomu 😅 ) noooo a torta ma byt ruzova (ironicky povedane, moja najoblubenejsia farba 😅 ) tak asi tam este dopisem meno a plno kvietkov 😀 mozno este nejaky okridleny hmyz nalepim 😀 ooooo s toouto tortou sa mi trafili na notu 😀 radsej by som modelovala macikov 😀

vlada111
27. jan 2014

@mysiatkoo jéééj, ty si zlatá, ďakujem.

vlada111
27. jan 2014

@lawli prečo? Tak potom vyrezať z hmoty, nechať vyschnúť a nalepiť jedlým lepidlom gulôčky. Mne však volali natesno, tak mi nestihli písmeno vytvrdnúť. Ale zase to je také isté ako tie kupované štrasové, ja som chcela niečo originálne 😉 A majú ho odložené na trvalú pamiatku 😉

lawli
27. jan 2014

@vlada111 Ako to čo si napísala ,hej pohoda...len ja potrebujem guľôčky na bok kabelky a nechce sa i modelovať z hmoty....tak či sa dajú nalepiť cukríky...a jedlé lepidlo nemám 😒 takúto foto mi poslali ...ide len o 9 ks guličiek ale nechcela by som aby im odpadli ,nakoľko to nie je na plocho 😖

muffinka8
27. jan 2014

@michaela3011 ja nemám rada "presné diktáty" do bodky ... ale to asi nikto 🙂

pipka
27. jan 2014

@pristela mam ti kupit aspon par kusov? 😕 😉

vlada111
27. jan 2014

@lawli ale to máš v pohode, ja robievam všetky gulôčky na torty ručne a je ich teda dosť. Toto urobíš rýchlo, len ich nenechaj moc vyschnúť, vtedy dobre nedržia. A už sa teším na foto tej tvojej 😉

lawli
27. jan 2014

@vlada111 no veď to ,že najlepšie by ich bolo robiť priamo na tortičku... 🙂

michaela3011
27. jan 2014

@muffinka8 to by som ani ja nemala rada 🙄 a este kebyze mi niekto povie "snaz sa aby torta bola pekna" 😀 hned by som tortu s usmevom odmietla 😀 nejsom profesionalka a radsej budem kludne spat 😀 raz si kamaratka u mna objednala tortu a povedala, ze to cele necha na mna 😠 potom mi vypisovala, ze sa jej torta vobec nepacila, ze si myslela, ze jej spravim taku aku som uz robila (videla u mna v albume na FB) 😠 takze vedela co chce a nepovedala mi to, len to, ze jej to je jedno a necha to na mna 🙄 som jej iba odpisala, ze to neni moj problem a popriala som jej este pekny den 😀

michaela3011
27. jan 2014

@lawli ak ti mozem poradit, tak skusim 😀 skus do potahu s kosticou spravit malinku priehlbinku, tu natri jemnou vrstvou vody alebo s bielym alkoholom... potom do tej priehlbinky jemne pritlac tu gulicku/cukrik 🙂 ja som tak uz robila na tortu a pekne drzalo 🙂 prezilo to aj cestu autom 🙂

muffinka8
27. jan 2014

@michaela3011 😀 😀 no pekne ... mne keď tak povedia tak sa stále pýtam aspoň na farbu, alebo niečo ... prípadne pošlem nejakú foto či to môže byť niečo také podobné alebo tak.

ludkas31
27. jan 2014

@muffinka8 ahoj, mozem sa spytat cim si vyrezavala tu vlnkovu snurku? velmi sa mi paci...je to na sposob bordury, ci si to vykrajovala? vdaka L.

michaela3011
27. jan 2014

@muffinka8 toto bola jej chyba a stalo sa to iba raz 🙂 ja sa necitim byt vinna 😀 mala sa normalne vyjadrit 😎 😀