Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
6. feb 2014

@zuul super skusim im napisat a objednat moooc dakujem

jjajka
6. feb 2014

Ahojte,
prosim Vas je tu niekto z TN, kto robi potahovane torty na zakazku? Prosim poslite IP. Dakujem

lokalistin
6. feb 2014

@zuul no oni to asi len v kosiciach rozvazaju,ale napisala som im mail, tak uvidim

jaja32
6. feb 2014

Ahojte, mam na vas otazocku, predsa ste skusene a ja len obycajny laik a mozete sa aj zasmiat 😀 . Zajtra chcem upiect tortu s pudingovo tvarohovou plnkou a mam dilemu kedy ju najlepsie naplnit. Oslavujeme v nedelu, mozem s kludnym svedomim plnit zajtra?

lokalistin
6. feb 2014

Takze ak by mi to nechceli poslat,je tu niekto z Kosic?

lokalistin
6. feb 2014

@jaja32 podla mna mozes

jaja32
6. feb 2014

@lokalistin Dakujem 🙂 , v sobotu nas bude doma vela a ja budem vystresovana, preto sa pytam.

mimcak
6. feb 2014

@lokalistin ak chceš pošli si na moju adresku som z KE no okolie tak zisti či aj pre Košice-okolie.

evikj33
6. feb 2014

Prosím zkušené pekařky o radu-zkoušela jsem potahovaný dort,chutnal všem moc jen to zdobení horor,potáhla jsem a nahoru chtěla udělat kočárek dle návodu,ale neměla jsem na to čas,dělala jsem v pátek večer a v sobotu jsme jeli na narozeniny..takže se to trochu bortilo atd.. s čím jste začali a čím jste lepili postavičky..nakoupily jste hned barvičky,lepidla atd..nebo jste pro začátek improvizovaly?Pekla jsem Mramorový korpus * s vařenou čoko.náplní dolů jsem mázla domácím borůvkovým džemem a na horní náplň jsem přidala čerstvé(rozmražené)maliny..fotku radši nedám at se neleknete. 😖

mimcak
6. feb 2014

@lokalistin a pozrela som mapku tak okolie nie. Ale tak @muffinka8 je z KE priamo tak ak popros ju.

mimcak
6. feb 2014

@jaja32 uplne v pohode môžeš .Ja budem plniť dnes a budeme oslavovať v sobotu.

tamara2307
6. feb 2014

@adrika202 tak som si to prepocitala na gramy a vyslo mi 696g, je to stale dost na moj vkus 🙂 nie je ten korpus velmi sladky? Ci s tym acidkom sa to vyrovna?

maya30
6. feb 2014

@adrika202 blbost sa ta asi spytam, ale ty si adriana ci kvetka ? 😅

pristela
6. feb 2014

@evikj33 fotku kludne daj vsak skoro vsetky sme tu amaterky a vsetky sme začínali 😉 ja improvizujem doteraz 😀 vela pomocok mam doterz "co dum dal" 😀 , z kostic pouzivam jednu 😀 z desiatich ale zase robim s nou uplne vsetko a nonstop, velakrat modelujem obycajnym špáradlom 😝 , lepím stale cistou vodou, raz som si kupila aj jedle lepidlo ale rozdiel som ziaden nevidela tak na co utracat, no a v zaciatkoch ja som kupila take tie lacne praskove potravinarske farby v drogerke, doteraz pouzivam zvacsa len zakladne farby + som dokupila ružové a fialove/ gelove farby/, hnedu aj teraz davam len kakao, malokedy gelovku , už z prachových mam odtiene, pretože s nimi tienujem trebars lupene kvetov, ale to je pre uplneho zaciatocnika skoda investovat do nich ked este nevie ci ich plne vyuzije. Isto co by som na zaciatok doporucovala je velka otocna doska na ktorej plniš, potahujes atd tortu/nezda sa to ale velkaaaa pomoc!/ a potom žehličku na vyhladzanie potiahnutej torty , ostatne najdes aj doma 😉

nika1985
6. feb 2014

@evikj33 tak na zaciatok ti stacia asi iba zakladne veci kostice,zehlicka lepidlo som si kupila az pri prvej torte z oblatkou inak pouzivam obycajnu vodu.A ovocie mrazene mozes dat hned do torty ono sa to tam rozmrazi a korpus ti vypije aspon stavu.

lokalistin
6. feb 2014

@mimcak dik este pockam,ci odpisu a potom by som poprosila @muffinka8 -dalo by sa eventualne ja by som ti previedla peniaze na ucet a ty by si mi to objednala?

katrin21
6. feb 2014

baby, ahojte, zase raz idem urobit tortu a tentokrat su to husle .... formu mam original na husle, takze tam to snad bude OK, urobim čokokorpus + mascarpone a biela cokolada napln + ovocie...

Ale poradte, co s ozdobami. chcem nieco taketo.. rozmyslam, ze struny spravim zo zlatej nite, co mam doma.. ale neviem, ako urobim ten pasik po obvode..
ja neviem tak natenko vyšulať smartflex velvet, aby sa mi to dalo... teda skusim, ale pochybujem....aduskatt mi radila dat hmotu do striekacky od Brufenu,ale neviem, je to tuhe a nechcem to kamoske znicit, co mi tu striekacku pozicia...
Tiez sa chcem spytat na farbenie.... mam len hnedu... nerada by som farbila celu hmotu, radsej len povrch hubkou... dam do alkoholu a potriem.. ale citala som na nete, ze jedna baba olejom potierala , aby bol lesk potom... MOZE SA TO??? poznate to niektora, ze olejom potrieť?

A este : kedze ciernu nemam, rozmyslam teda potriet na hnedo povrch a tie casti , co su cierne, dat zafarbenu hmotu s vela vela hnedou ... mohlo by to stacit, aby bola taka super tmava, co poviete?

muffinka8
6. feb 2014

@lokalistin môžeš mi potom do správy napísať čo potrebuješ lebo som nečítala veľmi dozadu o čo ide 🙂

muffinka8
6. feb 2014

@lokalistin aha, ten puding ... no ak ti to v tom obchode nevijde tak my chodíme aj do Metra a tam by to teoreticky tiež mohli mať. Potrebuješ to nejak rýchlo?

muffinka8
6. feb 2014

@zuul ja to poznám, to je taký puding do vody a je priesvitný

adrika202
6. feb 2014

@maya30 ja som andrea kvetková :D je to moje rodne priezvisko ku ktoremu som sa vratila po rozvode 🙂 ale od detstva ma viacmenej volaju kvetka :D

adrika202
6. feb 2014

@tamara2307 v origo recepte ide vsetkeho na rovnako v ml,teda acidko,muka cukor ..ale ja som si ubrala lebo to bolo uz prilis ..takto nie je presladeny ,aspon teda ja nemam ten pocit ...

nika1985
6. feb 2014

@katrin21 skus striekacku s hmotou nahriat v mikrovlnke. z olejom skusenosti nemam ale podla mna to bude potom mastne ked farbis alkoholom a farbou na vrch tiez ti to ostane ako tak leskle teda moja skusenost uvidis co ti odpisu baby. AK mas poblizsku obycajnu drogerku kup si za par centov ciernu ak chces praskovu ja pouzivam vacsinou iba tu farby sa s nou lepsie ako s gelovkou.

jaja32
6. feb 2014

@mimcak dakujem 🙂

nika1985
6. feb 2014

babenky dakujem pekne za pacitka akurat mi prisiel mail ze bola krasna a chutna no mohla byt aj krajsia no co uz nabuduce baby mi neskoro zaspali a ja som sa uz potom ponahlala ale tak vyhovorka to neni na vas sa nechytam ani z daleko ale snazim sa.este raz VDAKA

katrin21
6. feb 2014

@nika1985 no neviem... mikrovlnka sa u nas nepouziva, takze to nie.. asi to spravim z tej nite a bude.... a teda ten olej nie??
ostatne baby , nepoculi ste o tom?

aduskatt
6. feb 2014

@katrin21 ja viem o tom, ze kd chcu baby lesklu tortu, tak potieraju olejom

sticker
6. feb 2014

@nika1985 A čo sa im na nej nepáčilo?!!! 😕 😠

katrin21
6. feb 2014

@aduskatt hej, no super 🙂ˇlebo som sa o tom docitala na mimibazare, tak to baba nejaka tak robila..takze zeby som to skusila?
ten pasik po obvode skusim a ked to nepojde, tak nebude.. co uz...