Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gelinka75
19. feb 2014

@lokalistin ja davam 200gr coko na 500-600 ml slahacky

jakelina
19. feb 2014

@ajka82 já nikdy nedělala, tak fakt nevím 😒

ajka82
19. feb 2014

@jakelina hadam sa niekto najde kto poradi 😅 to ma prosila zastupkyna zo skolky, pre jej syna volejbalistu a kazda minitorticka ma byt akoze ich dres s menom 😅

lamps
19. feb 2014

ahojte sladké žienky, pridávam tortušu pre naj... kamošku k narodkám. Mala som pri nej nervy, nedarilo sa mi 😝 😝 😝

lamps
19. feb 2014
dm1
19. feb 2014

@lamps ta gerberka je krasna ako ziva 😵 . Ake si mala priemery? sa mi zda taka mensia

lamps
19. feb 2014

@dm1 ona aj je malá, to je pre veľmi dobrú kamošku, chcela som jej urobiť radosť. Priemery má 14 a 10 cm, ďakujem za pochvalu tá gerberka je to jediné s čím som na torte spokojná

dm1
19. feb 2014

Kocky ja som si riadne zavarila :p :D. Mala som tento tzyden pozancene ze 3 detske torticky. O 2 som vedela ze idu tej istej take mensie 3kg lebo maju oslavu na 2x a este jedna chcela a ja ze reku ok sak detsku bude chciet isto malu. este mi aj psiala ze kedy ma dat vediet co chce a ja ze staci v tom tyzdni v pondelok. A z nej v pondelok v noci vypadlo ze chce tu velikansku 3-poschodovu detsku co som uz robila viac krat s kopiskou postaviciek :D 😕 😔 🤐 . Tak ma caka modelovaciek ze az ach jaj na tei 2 dalsei robim vcielku maju a masu a medveda. Ach jaj mam co robit. Vcera som preto uz hned modelovala celu noc tak na tu poschodku uz vacsinu mam....

dm1
19. feb 2014

inak ked som vcera modelovala rovno som na ten vlacik dala aj kolieska aby som ich nezabudla jak naposledy :D

blancagon
19. feb 2014

žienky šikulky z čoho robíte tie pekné podložky?Udrží to tortu aj pri prenose?

muffinka8
19. feb 2014

@lamps kráááása 🙂 si mala voľnú ruku, alebo máš takých dobrých zákazníkov 😵 ?

dm1
19. feb 2014

@blancagon ja obalujem karton je to z takych super pevnych krabic co mam z prace ale ked som nemala tie tak som brala tie v kaufe a tak a na tych je priamo nosnost napisana 10-15 kg takze ano udrzi. Na velke poschodky som ich lepila viac na sebe pre istotu. Karton obalim do papiera v poslednej dobe vzdy bieleho /kupila som akciovy vianocny ktory je z druhej strany biely :D/ a potom an to foliu

lamps
19. feb 2014

@muffinka8 mala som voľnú roku, tortu beriem ako darček k narodkám

muffinka8
19. feb 2014

@lokalistin ja robím horko-mliečny krém a ľudia chcú už len ten 😅
na 250ml šľahačky dám 100g Milka čokolády a 50g horkej čokolády a na záver 250g mascarpone .... no a množstvo už podľa veľkosti torty 🙂

lamps
19. feb 2014

@blancagon mne mm napílil dosky a tie obaľujem papierom a potom celofánom

mizulienka
19. feb 2014

@lokalistin ja davam 2x 250ml slahacky a do toho 2x100g cokolady, dufam, e nepisem neskoro 😉

a dakujem za postup 😉

kepassa
19. feb 2014

maminy, odkial sa oplati kupit smartflex za "dobru cenu" lebo pozeram, ze vsade su ine ceny, odkial kupujete?

blcha
19. feb 2014

@lamps kraaasna

blcha
19. feb 2014

@blancagon jaj mam osb dosky a obalim ich v papiery a na to davam este celofan papiere a celofan vzdy kupujem v kvetinarstve tie dosky si davam rezat tu v jednom stolarstve ale mne sa vacsinou podlozky vracaju ked viem ze sa nevrati tiez sa snazim len na ten pevny karton a ked robim velku tazku tortu pre istotu dam radsej dosku 😉

blcha
19. feb 2014

ja mam korpusy upecene dokonca som si stihla dat aj kavicku a pozriet panelak uplne prvu cast no ale robila som dva korpusy uplne uplne rovnako a jeden je super krasny narastol pekne vela az som musela troska zrezat ako vypukol a druhy ked som ho vybrala s rury neako splaskol akoze v pohode je pouzitelny len taky splasknuty 😉

nemate neake inspiracie na modelovanie pistole takej polovnickej idem robit polovnicku tortu kmen stromu dam tam klobuk a ze este pistol alebo nieco take chcela som namalovat jelena len neako neviem tienovat tie farby ked mam praskove zarobene tak by to asi nebolo pekne 😝

blcha
19. feb 2014

@lamps na tu gerberu mas vykrajovacku aka je asi velka ? lebo ja mam set 3takych kvetiniek ale potrebovala by som taku este vacsiu moja najvacsia ma asi 7cm ta tvoja je asi vacsia ze?

aduskatt
19. feb 2014

@blcha odlozim Ti, ked prides? mám v shope 10,5 cm velku gerberu🙂

sticker
19. feb 2014

@kepassa Ja keď mám čas, že nepotrebujem hneď, tak objednávam tu www.mnamuela.sk

sticker
19. feb 2014

@lamps Čo sa ti nedarilo? Lebo vyzerá ako vždy nádherne 😵

maya30
19. feb 2014

@ajka82 ja som v novembri robila stvorce 43ks 😝 Mala som dany rozmer 7x7, tak som to piekla vo forme 30x30, naplnila, oganasovala a az potom som to rozkrajala a uhladila zvysne...Ak mozes tak im tu slahackovu plnku vyhovor, radsej falosny parizsky, lepsie sa ti bude s tymi malymi kuskami narabat, okrem toho neviem kolko kusov mas robit ale niekedy je to robota na 2 dni, tak aby aj daco vydrzali...Co sa rozmerov tyka, ak ho nemas dany tak by som si velkost vyratala podla velkosti tvojho plechu, aby si nemala odpad

blcha
19. feb 2014

@aduskatt este to nieje na 100% ze tam pojdem ale napisem ti a potom by som ju zobrala 😉

aduskatt
19. feb 2014

@blcha OK, dohodnute, tak ak by ste sli, tak ju tu budes mat nachystanu🙂

pristela
19. feb 2014

@dm1 toto mne sa stava bezne 😀 😀 😀 kedze im vravim , ze mi staci dat 4dni pred terminom vediet vyzor atd tortuch, zapisujem len datum a mena 😀 😀 vid priklad ako naposledy, leeeen štyri torty a z toho tri dvojposchodky a jedna troj 😀 😀

aduskatt
19. feb 2014

@sticker mensie su skladom aj hned🙂

ajka82
19. feb 2014

@maya30 dakujem, tak skusim velkost aby to priblizne sedeno na 7x7... no bohuzial moj plech dosluzit tento vikend(teda forma vo velkosti plechu a vyhodila som...uz so mala problem otvorit ju dlhsie a uz bola vselijak doohybana ako som sa snazila z toho vyklopit korpusy 😔 takze bude rafik 30x30 alebo mam este nastavitelny...lebo klasicky plech v rure mam nizky a s jednou stranou skosenou...
a bude ich vraj 19(teda ja dam 20 preistotu keby sa nieco stalo... a plan je taky ze len pasom obalim boky a na vrch si mozem predpripravit tie dresy a potom len na vrch polozim...taze v celku potahovat nebudem...jden dres som takto robila, tymto stylom a asi to bude na tie miniatury najlepsie