Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
23. feb 2014

@daja55 ja cokoladovu robim stale s ganache - a inu radu ako je cely postup asi ani neviem dat ... aj krajku som robila s ganache - bielu a na to tmavu, aj tato je stencil s bielou ganache - ale uz to nebudem robit takto 😝 resp. ja som nemala ani stencil co sa pouziva na torty - nasla som to v nejakom obxode s kreativnym tovarom, ale pacil sa mi vzor a myslela som,ze by to mohlo fungovat.. prve 2 mi sli ok, potom to uz bolo horsie a musela som prerabat - ale ganache sa da aspon dobre "oskrabat" 😝 neviem co konkretne by si xcela vediet - mrkni ten postup na FB a ak budes mat nejaku konkretnu otazku, tak kludne pis 😉

pukica
23. feb 2014

baby ako nafarbit kusok potahu,teda obdlznicek aby to vyzeralo ak oslanina?proste ralisticky,nakreslila som dva ruzive pasiky a vyzera to ak zastava ☹ som zufalaaa,prosim poradte mi cim a ako na to ☹ dakujem

mojmacik
23. feb 2014

@pukica tie pruzky nie rovno ale sem tam zvlnit,pripadne miestami hrubsie,tensie 🙂 ....kuk ako mam napr. slanimu ja v albume ..ale tiez sa mi to nezdalo a na foto to podla mna vypada celkom faaaajne 🙂 a este aj samotnu slaninku,trochu poprehybat

vlada111
23. feb 2014

@chvapilu hobliny ti vyšli super, vyzerá to dobre

vlada111
23. feb 2014

@viera6 krásna tortička, krásne kvietky

janka22201
23. feb 2014

@lawli aj som si myslela či som to nemala rozvaľkať trochu skôr,len som sa bála či hmota nebude veľmi lepivá alebo či sa nebude poťah topiť,dúfam že si to nabudúce lepšie odsledujem.Ďakujem pekne za Tvoj čas aj rady,ani nevieš ako si to cením 🙂

michaela3011
23. feb 2014

@ajka82 toto sa mi tiez raz stalo 🙄 😀
pani, ktora si uz u mna objednavala torticky mi volala, zeby chcela dalsiu... malo to byt s jedlym obrazkom... tak sme sa dohodli, ze mi obrazok posle do mailu a upresni objednavku... pani nic neposielala, nevolala a zrazu sme sa dopracovali k nadhernemu slnecnemu dnu kedy som sedela v praci a uzatvarala si jednu firmu (tak uz som vedela, ze v kancli budem az do vecera 🙄 ) a v tom mi zvonil telefon 😀 jasne, ze volala ta pani, ze kedy si moze prist pre tortu 😀 tak som jej vysvetlila, ze nic mi neprislo (nakoniec nic neposielala) a nemala som ziadne upresnenie k objednavke a tak som nic nerobila 😀 a to zrazu ona, ze ako to, ze sme sa dohodli a ona ratala s tortou, pretoze to je detom do skolky 😀 jeeeeeejda 😀 ten rozhovor 😀 ja totiz neviem povedat: hej moja zlata, mas smolu... z torticky nic nebude 😅 a tak jasne, ze som povedala, ze sa poponahlam domov z prace a vecer si moze prist pre to 😀 nakoniec som asi dve hodiny hladala nejaky schopny obrazok na tu tortu 😀 mali tam byt skolkari 😠 😀 samozrejme, ze sicke to tie obrazky musia byt s vodotlacou!!! 😠 😀 tak nasla som jeden schopny ale nejsiel ulozit, tak som si ho "cvakla" v PC a rychlo posielala priatelovi, nech mi to skoci vytlacit na Hanu Melickovu 😀 este som ho poprosila aby vytiahol tortu co som mala v mrazaku 😅 😀 totiz, ked som pre tu pani nedavno robila tie torticky, tak mi dost toho ostalo /cca A4 format/ a prave torta, ktoru som mala robit mala byt tak nejak velka 😀 ooooo ze jak mi ten den isla karta 😀 potom podvecer mi volal jej manzel, ze ci uz moze vyrazit po tortu... tak reku ano, ze pomalicky ked pojde predpisovo, zeby aj mohol vyrazit 😀 byvali asi 15min autom a nakoniec pre tortu prisiel hodinu a pol po telefonate 🙄 aspon som ju stihla odfotit 😀
jednoducho tak ako pri mne, tak urcite aj pri tebe sa ta pani pozabudla 😒 ja som si to za vinu nebrala!!! pretoze nie som ten, co nieco potreboval 😉 a urobila som len jedine dobry skutok, ze som sa takto vrhla do toho a tu objednavku som nakoniec zobrala... no ver tomu, ze keby som nemala v mrazaku ten kus torty, tak odmietnem 😒 a urcite by ma to trapilo, tak ako teraz teba... no nic si z toho nerob 😉 pani sa aspon poucila 🙂 dufam 😀
a ber to pozitivne!!! mne bolo do placu ked som valkala ten pravy marcipan 😠 a este k tomu vsetko robene pod stresom 😠 nic nepripravene dopredu 😠 a to nik navyse nezaplatil 😀 ty si si aspon nezababrala kuchynu a mohla byt s detickami 😵 kasli na to 😉 malej urcite niekde kupili narychlo uz hotovu torticku 🙂
pridam sem foto z mojho FB 🙂 ze aku rychlovku som zbuchla do pol hodiny 😀 fakt mi vtedy bolo do placu 😀 a na druhy den tiez z tej svalovice 😀 ale na tu pani sa nehnevam 😀 na nikoho 🙂 len dufam, ze sa poucila, pretoze nie vzdy bude takto pri nej stat stastie 😅 😀

janka22201
23. feb 2014

sladulienky je pre mňa veľkou cťou keď na moju nepodarenú tortu kliknú také pre mňa veľké mená ako myšiatko ,pipka,lawli...moje sebavedomie čo sa pečenia týka je kdesi pod bodom mrazu,ale teraz sa sa cítim skvelo 😀
toto sú troška podarenejšie zákusky ,ktoré som prvý krát piekla pre príbuzných a skoro pri nich zinfarktovala

vlada111
23. feb 2014

@jakelina krásna tortička, máš čistú prácu. A to zrušenie torty nechápem. A ešte k tomu napísala. Čo keby si si to prečítala aj večer? No ľudia sú fakt bezohľadné zvieratá 😠

vlada111
23. feb 2014

@mia114 krásne postavičky. Ja sa na seba aj hnevám, ja neznáša, robiť postavička a neviem prečo ☹

vlada111
23. feb 2014

@pipka krásnu ju máš, pekná prácička

ajka82
23. feb 2014

@michaela3011 😉 😉 no keby mi volali uz rano o 8mej, tak by som dokazala cosi vycarovat, kedze obrazok som mala a suroviny na pribinak co povodne chceli, tiez boli v chladnicke-pridem domov a budu cen po zaruke 🙄 ...este by som bola ochotna...ale kedze bolo po 10tej, my dohodnuti, ze obedujeme u nasich((cize hodina 40min. autom cesta), veci v aute, deti oblecene a uz jednou nohou vonku, tak to by som veru nezvladla 😔 ...aby som vyzliekla deti, pocuvala vresky, potom pocuvala nasich, jak nam obed vychladol a podobne... pri vrieskajucich hladnych detoch sa robit neda nic, teda aspon pri mojich 😔 ...no dufam, ze sa dnes vyspim 🙄 a dakujem za povzbudenie 😉

michaela3011
23. feb 2014

@ajka82 prizmuris jedno ocko, potom druhe a ked ich nechas obe zatvorene, tak sa aj vyspis 🙂 😵 😀 drz sa a pekne prazdniny vam prajem 😉

jakelina
23. feb 2014

@ajka82 to je na tom smutné, že to člověku zkazí chuť do všeho. I když víš, že to nebyla tvoje vina, tak z toho máš špatný pocit. Alespoň já to tam mám a dlouho to v sobě řeším a probírám to v hlavě před usnutím. Závidím těm, co to hodí za hlavu a za chvilku už o ničem neví 😉

tamara2307
23. feb 2014

Treti pokus s potahovanou, mojmu k narodkam. Jednoducha, ale aj tak som sa s nou jedovala, hmota sa trhala a mm mi urazene zahlasil, ze som sa radsej jemu mala venovat :-\ bolo mi to treba?!!

vera_vila
23. feb 2014

Nevím, které dortíky jsem sem dávala naposledy, ale tady pár mých posledních výtvorů:
- jedna rychlovka ze dne na den pro "střechaře"
- aktovka pro synovce k 6tým narozeninám
- slaná prvotina pro švagra

susuzuzi
23. feb 2014

ahojte 🙂 chcem syncekovi upiect totru a vymyslel si motyv ze RAKERA vesmirova ak mi moze nietko pomoct ako nato alebo ma neaky postup by som bola rada DAKUJEM 🙂

pipka
23. feb 2014

@vlada111 dakujeeem ti poklad moj 😵 😀 vazim si to mooc 🙂

pipka
23. feb 2014

@janka22201 vidiiis a moje sebavedomie zas klesa, ked vidim tie bozske zakusky 😅 😝 😉
na toto ja nemaaam nervy, babrat sa so zakuskami ...a pritom ich taaaak lubim 😅 😀 😀 😀

pipka
23. feb 2014

@susuzuzi cisto raketu nemam, ale s motivom vesmiru mam taketo inšpi ulozene 😉 mozno pomoze 😉

evala777
23. feb 2014

...ahojte, moje tohotýždňovky 🙂 ...

pristela
23. feb 2014

@pipka aký poklad moj ??????????????????? Davaj bacha, niekedy mam cas a šícko tu stiham čítat !! 😠

pipka
23. feb 2014

@pristela zemreeem z teba 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 co ti dokazy lasky postou nestacia? 😠 😀 😀 😀 😀 😀

mysiatkoo
23. feb 2014

@janka22201 hehe, si ma pobavila s "velkym menom" 😀 ved my sme tu vsetky obycajne amaterky snaziace sa poradit si ... a napriek tomu, ze nie si spokojna, na tej torte je vela veci na ocenenie... mas tam krasnu nenatiahnutu cistu krajku, zdobenie je jemne, torticka je rovna,nehrbolata, topanka cistucka ... len tak dalej 😉 mozno sa ti bude robit lepsie s inou hmotou - teraz uz vies, ze ti MMF robi to co robi, tak by som skusila kupovanu hmotu... alebo si nexas poradit ako lawli pise a zase na dalsej vyxytas muxy a postupne sa budes zlepsovat ... naozaj sa nemas za co hanbit 😵

mamcas
23. feb 2014

Zienky nahodou niektora nemate nejaku torticku ulozenu s panacikom top gear? Ide mi hlavne o toho panacika, nevidim ho dobre na ziadnej foto co som nasla a musim modelovat 🙂

pristela
23. feb 2014

@pipka to vieš , chcem stale viac a viac 😀 😀 😀 😀

pipka
23. feb 2014

@pristela som si myslela 😅 😅 😅 😀

nika266
23. feb 2014

Pridávam foto z oslavy,kvalita skontrolovaná z každej strany aj palec bol v torte chutila 🙂 🙂 🙂

adenka
23. feb 2014

Ahojte,
ak mozem, idem si opat po radu. Idem robit torticku plneny vysnovym rosolom, navrch slahacka. ale ma to byt na 70ku, tak chcem aby to nejak vyzeralo. tak som myslela ze dookola stuhou previazem nejake coko tycinky, a vrch posypem hoblinami a mozno by som tam dala par zivych kvetov nech to vyzera reprezentativne 🙂)
mam taku otazocku, ze ci sa mi tie trubicky prichytia aj na ten kusok zele co vytecie, lebo sa bojim ze keby som pod to dala slahacku tak sa to zacne topit a cele sa to rozpadne... aaaa druha otazka, ci sa mi coko hobliny na slahacke tiez nebudu topit... torta bude cestovat kdesi na vychod autom, tak by to malo prezit 2 dni od vyroby po oslavu a este par hodin v aute....
dakujem za kazdu radu...

gumidekmomo
23. feb 2014

@elamaslakova tie fialové ruze sú z akou farbou?nadherna farba a samozrejme aj cela tortička :D