Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
10. mar 2014

@pristela ahaaaa, ale akoze stale mi unika pointa, preco uz ste ju zjedli, ked ju sem mozes dat az v lete 😕 😅 😅 😀 😀 😀 asi som nejaka pribrzdenaaaa 😅 😅 😝 😀

pristela
10. mar 2014

@pipka jaaaaaaaaaaj cicus , šupky z ananasu ti poslem postouuuu 😀 😀 vsak som robila tortu do casopisu 😀 a kedze nebudem len tak , tak to bola zrovna torta pre mojho pubosa, jemu je v podstate jedno ze mal "deckú" tortu hlavne ze mal 😀 nooo, a kedže to ide do časaku tak pred jeho vydaním jej foto nemozem zverejnovat , ale zjest áááno 😀 😀 😀

pipka
10. mar 2014

@pristela jaaaaj no sak povim hned 😀 😀 😀 to som tu necitala...a fuuurt mi to neslo do hlavy 😀 😀 😀 😝

zuul
10. mar 2014

dievcata dakujem za like!

a poprosim, ktora to ma skusenost z bezlepkovymi, bezlaktozovymi plnkami? dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

mysiatkoo
10. mar 2014

@zuul bezlaktozovu slahacku zozenies bez vacsix problemov, na ostatne je dobre sa pytat asi priamo konzumentov - ja mam od segry napriklad sxvalenu lidl coko pre jej bezlepkacov, aj ked viem,ze vyslovene bezlepkove coko predavaju tiez (a su sakra drahe)... mas nieco konkretne co potrebujes?

reruna
10. mar 2014

@jper kaštanové pyré u nás neseženeš, kdysi to měli v Lidlu, bylo to zabalené jako máslo a měli to mražené v mrazícím boxu, bylo to už ochucené (cukr, rum) a po smíchání se šlehačkou a tvarohem, nebo zakysanou smetanou a máslem to byl dobrý krém, trošku taková zvláštní chuť pro mě, ale od té doby tu akci neopakovali
@florentina já teda na gelovkách datumy měla na víčku u všech, taky už jsem některé musela vyhodit a jak moc nepeču, tak byly z půlky plné, ale myslím, že ta doba použitelnosti tam nebyla delší, než tak 2 roky....já bych to po uplynutí té doby nedávala, ono je to už i tak strašněj sajrajt ty barvy...

nika1985
10. mar 2014

Babulky dakujem pekne za pacitka konecne mam cas a mozem vas docitat tolko ste tu toho zas napisali 😉

sulaiovamaja
10. mar 2014

@zuul ja som teraz robila bezlepkovú tortu a to bola penova, krem bol robeny nad parou - zltky granko, kakao a hera

zuul
10. mar 2014

@mysiatkoo dakujem moja.
no mam robit bezlepkovy korpus, to zvladnem 😀 len som chcela aj plnku bezlaktozovu, bezlepkovu a to teda neviem neviem.
inak pani chce len korpus, na to da dzem na to cerstve ovocie a zaleje zelatinou... tak asi zostanem pri tejto verzii.

zuul
10. mar 2014

@sulaiovamaja dakujem ti. juuuuuuuuuuuuj ta hera mi tam vobec nesedi. 😝 ale ked musi tak musi.

sulaiovamaja
10. mar 2014

@zuul aha akurat som sa dočitala ze hera nieje bezlaktozova ze je vhodnejší palmarín 😲
ale v bezlepkovej to stačilo

nika1985
10. mar 2014

@lamps ahoj ja robim puncak iba z platov na zakazky ho nerobim az ked ma strasne moc ukecaju🙂 takze iba ako darceky a to vzdy iba stvorce hihi aby som to mala lahsie naposledy som upiekla 2platy a mala som z toho 8 kuskov 15x15 🙂 poslem Ti recept?

florentina
10. mar 2014

@reruna @pipka holky děkuji moc za názory. No já teda nevím, co jsem to vychytala za kousky, že jsou bez datumu. Pro klid v duši to holt vyhodím. Já si myslím, že ta trvanlivost je docela dlouhá, navíc je na těch ostatních datum minimální trvanlivosti a né spotřeby, ale nevím, jak dlouho to už předtím bylo v tom obchodě, tak to raději vyhodím. Čert vem peníze, ale spíš jsem teď potřebovala zelenou, tak budu nějak improvizovat, nechce se mi kvůli jedné gelovce někam jet, nebo platit poštovné. Zkusím něco namíchat.

@jper pardon, že se vměšuji, ale všimla jsem si u @reruna příspěvku pro mě, že řešíte kaštanové pyré. Nevím, odkud jsi, ale sháněla jsem také kaštanové pyré a našla v obchodu s Maďarskými specialitami. Kuk zde, mají prodejnu ve třech městech a možná by se něco podobného našlo i jinde....
http://www.madarske-delikatesy.cz/stranka-konta...

florentina
10. mar 2014

@jper jinak koukám, že ho tam mají i v internetovém obchodě, ale vzhledem k tomu, že je mražené by mě teda zajímalo, jak ho dopravují....

pipka
10. mar 2014

@florentina modra + zlta 😉

lamps
10. mar 2014

@nika1985 ďakujem moja, ja som nakoniec nerobila žiadnu tortu, ale recept mi môžeš poslať, veď človek nikdy nevie. ... 😀

jasmika
10. mar 2014

žienky pomooooooc. som v rakúsku a kúpila som si asi pred týždňom v penny marcipán...a ja trúbka myslela že to bude to biele čo sa u nás torty poťahujú..a to je také mäkké a žltkasté také zašednuté...ako náplň v margotke... postavičky som z toho urobila...ale ja chcem marcipán na poťahovanie..čo robiť..zajtra musím piecť tortu do škôlky pre dcérku....radte mi niečo jednoduché a krásne biele nech to má efekt..alebo kde to môžem kúpiť..ja mám len toto

pipka
10. mar 2014

@lamps pride den a ty daaas aj puncovuuuu 😎 veriiime ti, veriiime 😀 😀 😀

artepf
10. mar 2014

ahoj holky, konečně jsem si prohlídla všechny nové nádhery za celý víkend, nemůžu jmenovitě všechny chválit, ale úúúúúúúúúžasné 😵 😵 😵 , přidávám skromně svoje 🙂 , jen ty fotky večer na koberci jsou úplně na... 😖

lamps
10. mar 2014

@pipka 😀 😀 😀 😀 Janka, sa mi nesmej, ja ju určite urobím len ešte neviem kedy 😀 😀 😀 😀

pipka
10. mar 2014

@lamps preesne ako ja marlenku 😀 😀 😀 😎 mam tu uz vonu medu...leeen sa na to odhodlat 😅 😀

aduskatt
10. mar 2014

@jasmika zajtra uz chces potahovat?

lamps
10. mar 2014

@pipka tak ja marlenku pečiem už dva roky 😀 😀 😀 😀

makinka2
10. mar 2014

ahoj holky moc moc prosím o recept na nějaký osvědčený ořechový korpus, ještě jsme nedělala 😀 a prosím z čeho děláte písek na pláž?? děkuji moc 🙂

mimcak
10. mar 2014

ahojte.Baby viem,že to tu už raz bolo,ale nejako som si nezapamätala ,nemyslela som,že to budem potrebovať. Mám robiť tortu chcú ovocnú,ako napr.jogurtovú,ale háčik je v tom ,že nemôžu laktozu. 😝 Myslím,že ste písali,že ta rastlinná šlahačka môže byť však,tuším holle sa volá či? A neviete aj o nejakom jogurte čo neobsahuje laktozu.?

pipka
10. mar 2014

@lamps ved aj ja sa raz odhodlaaaaaam 😀
ale zas ja uz mam puncak za sebou 😝 😅 😀 😀 😀

muffinka8
10. mar 2014

@mimcak A oni ti nepovedia aké produkty jedia a z toho by si si niečo vybrala? 😕 či to by som už veľa chcela?

mimcak
10. mar 2014

@makinka2 piesok som raz robila,postrúhala som pškoty. a orechový som robila ako mramorový,len som dala aj orechy. Odoberieš trochu múky a nahradíš orechami.

pipka
10. mar 2014

@makinka2 orechovy robim klasika mramorak a pridavam miesto kakaa orechy 😉
a piesok robim z trstinoveho cukru alebo mleté piškóty 😉

mimcak
10. mar 2014

@muffinka8 pýtala som sa,ale objednávala to ženská,čo už mala o domňa tortu,ale chce tu tortu jej svokra pre svoju nevestu či koho. Že sa mám popýtať v obchode 😠