Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akzuzs
21. mar 2014

@macamac ja to robím tak, že najskôr si uhladím vrch a potom tie rohy ale to tak že ho jemne ťahám smerom von a na koniec uhládzam medzi rohmi

akzuzs
21. mar 2014

@carrie4 no to som aj ja prvý krát robila z dr oetkera a nikdy viac. Na okrúhlu som pre istotu kúpila že jeden na viac a len tak tak to vyšlo a hrozne sa z toho robilo. Ale ak sa Ti s tým dobre robí kup si o jeden viac a pre istotu aj o dva na viac

akzuzs
21. mar 2014

@sulaiovamaja jasná že zafarbíš, ale prirpav sa na to že jej musíš dať mnoho lebo dlho bude sivá. Ja keď potrebujem čiernú, tak si urobím červenú, modru, zelenú do kopy a potom dám čiernu lebo to by som len a len čiernu kupovala 😀 . Už som mala aj originál blek poťahovku ale nič moc, divne smrdela. Tak som si kúpila gelovku extra čiernu a to je omnoho lepšie

jachin
21. mar 2014

@carrie4 marcipán či fondán? marcipán od dr.oetkera podla mna nie je na poťahovanie, teda mne sa to trhalo a určite nie je na celú tortu...fondán od dr.oetkera je dobrý, ja z neho robím ozdoby, na poťahovanie ale asi nebude stačiť jedno balenie..

pristela
21. mar 2014

@jakelina inak ja som to tu uz minule citala, a prave preto nerada "radím" bo nejakym zazrakom vsetko robim od oka, a inak nez sa ma ☹ no a ja hranate potahujem naopak 😀 😀 , aj vcera som potahovala a myslela na to, ja najskor urobim rovne stredy a nakoniec rohy 😅 a že som vcera smart na tych rohoch riaaaaaaaaadne tahala dole co som si ho malý vyvalkala 😠 a uz sa mi to nechcelo davat dole , bo vsak setrim smartom 😝 takze na mna sa pozerat pri potahovani je veruže neslobodno 😝

jakelina
21. mar 2014

@pristela fakt, tak já jsem to viděla na videu jak potahovat různé tvary a tam první uhladili rohy a pak ty středy. Tak už raději držím hubu 😀 😀 😀

aduskatt
21. mar 2014

@jachin a pozrela si si cenu za kilo fondanu Dr. Oetker?🙂 ak mas niekde v blizkosti obchodik s cukrarskymi, kup radsej tam, kilo Tebou spominaneho fondanu stoji cez 12 EUR, to je sialena suma

denisak77
21. mar 2014

@aduskatt prosím ,kde si kúpila ten bicykel,ja som ho raz kúpila v koruna plus,ale tá stránka už neexistuje a od vtedy neviem taký zohnať,a tá policajná super

pristela
21. mar 2014

@jakelina neee, len raď, raď , ved podla spravnosti radíš, dooobro, doobro, to len ja to mam nejake divne 😀

popelka5000
21. mar 2014

Zdravim Vas dievcata ,piekli ste uz marc.tortu bez vajec? Jednapani mi tvrdi ze to nebude drzat ....dakujem

macamac
21. mar 2014

@jakelina
@akzuzs
ďakujem dievčatá
tak to skúsim, snáď to vyjde 😀 😀 😉

lucianak
21. mar 2014

@mimcak nemovská je nádherná 😵

mimcak
21. mar 2014

@lucianak Ďakujem 😵 😵 😵

mamcas
21. mar 2014

pridavam jednu, na ktoru som sa velmi tesila 🙂 zadanie bolo len bruskata party a buduca mamicka miluje zirafky 🙂
dievcata co viete fotit, co mate nastavene na fotakoch ked fotite vonku? fotila som aj na slnku aj v tieni a ani jedna foto neni ono, aj ked teda mne sa ta prva moc paci 😝 len viem, ze ucel asi moc neplni...

mimcak
21. mar 2014

@mamcas ja tiež s tým fotením vonku mám problém. Občas mám pocit,že ma susedia pozorujú ako behám po záhrade s tortou a fotím jak blázon.Raz na slnku potom v tieni a hľadám ten spravný uhol. 😀 😀 😀 Na slnku mi to vždy robí tieň a v chládku je zas taká matná. 😠

nellynka
21. mar 2014

@mamcas nadherna je!!!!!!

mamcas
21. mar 2014

@mimcak presne 🙂 ani tam ani tam nie je dobre... a to ja mam akoze dobry fotak, len fotit neviem 😝

mamcas
21. mar 2014

@nellynka ďakujeeeeem 😅

lucianak
21. mar 2014

Ako spravím takúto tortu?? Teda ako docielim, aby sa tá čokoláda nevylievala, ak by som okolo torty nepoužila hmotu, ale napr. kit-kat tyčinky???

aduskatt
21. mar 2014

@denisak77 diky🙂)) v priebehu buduceho tyzdna ho budem mat v eshope, lebo je dopyt🙂

jakelina
21. mar 2014

@lucianak něco kolem dortu obložíš a pak se nevyleje, tyčinky můžeš dát, těsně vedle sebe a je to.

jakelina
21. mar 2014

A poslední chudák dodělaný. Dostala jsem fotku krásného dortu od jedné šikovnice tady, ale paní chtěla malý dort a spíš širší, tak to je taková nepovedená kopie. Každopádně děkuji za krásnou inspiraci.

lucisa
21. mar 2014

@lucianak já dávala trubičky. Taky jsem ho loni zkoušela, ale nejsem profík, jako vy, tak dopadl takto.

evvina
21. mar 2014

na dnešek jsem měla 2 dorty a dceři mufinky do školky k narozeninam

vilhanova2811
21. mar 2014

🙂

jachin
21. mar 2014

@aduskatt hej viem koľko to stojí, pozerala som na to, aj viem že to je drahé v porovnaní s inými hmotami, ale raz som ho kúpila ked som potrebovala niečo zdobiť, a dobre sa s tým robilo, aj chutilo 😅 a úprimne ja tých tôrt veľa nerobím, tak preto si to "môžem dovoliť" 😅

denisak77
21. mar 2014

Tak,a máme zasa ďalší sladký týždeň a tu sú moje tortuše.Ešte jednu dnes v noci dokončím ,lebo o chvíľu čakáme návštevu ,tak až keď odídu a zajtra nebudeme doma ,tak pridávam dnes.Harry a angry,chlapček sa nevedel rozhodnúť ,tak sme to s maminkou nakoniec takto vymysleli a hnedo ružová ,do poslednej chvíli mala byť hnedo žltá a nakoniec som kvety nastriekala na ružovo ,lebo minulý týždeň som videla takúto kombináciu a veľmi sa mi to zapáčilo.

lucianak
21. mar 2014

@jakelina Tiež ma potom napadlo, že skúsim aspoň formu dať tak vyššie, teda ten kruh z formy okolo, vylejem čoko, do toho prasiatka a keď to zatuhne, tak kruh zložím. Takto by to mohlo fungovať, nie?? 😉

lucianak
21. mar 2014

@lucisa Ani ja nie som profík, ja som potiahla len 2 torty, teda manžel potiahol a ja som zdobila 😀 ale táto sa ti náhodou vydarila 😉

jakelina
21. mar 2014

@lucianak určitě to půjde, já tak dělám s želatinou 😉