Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
17. máj 2014

@laumi nevadí 😉

lenuliatko
17. máj 2014

žienky, prosím poraďte, súrne, nemám čas googliť. Mala som potiahnutú tortu v chladničke a na tom konci, čo bol pri zadnej strane chladničky sa mi začala rosiť poťahovka. Ako to zachrániť? Pustila som na to studený ventilátor, treba tie "kropaje" zotrieť, či nechať tak? Ak by aj vyschlo, asi ich bude vidno. Ešte sa mi to nestalo. A ako poriešiť chladničku, ešte túto noc bude torta u mňa v chladničke.

chvapilu
17. máj 2014

@lucula73 je to strouhaná čokoláda z kauflandu vkládám foto,ale přesně to není ta originál krabička ,jen na ukázku jak ty čoko-destičky vypadají,Pomažu krémem a nasypu na ruku a přikládám - přitlačím a potom jen doladím nedostatky a je to,snad jsem trochu pomohla

mirka100911
17. máj 2014

@sikag Dakujem, mam sice robit tu cokoladovu az na jul, ale chcem si predtym nieco dopredu vyskusat. Netrufam si svadobnu na prvy krat tak robit, taky profik teda nie som.. 😀

mirka100911
17. máj 2014

@lenuliatko Osobne som to este neriesila, ale tusim dozadu davaju karton, aby ta vlhkost nesla na tortu... A kvapky by som asi papierovym obruskom uuuuplne jemne odsala.....

woman04
17. máj 2014

hej,daj kartón dozadu,ak nemáš,daj utierku...ja dávam stále,tu som takú dobrú radu našla 🙂

lenuliatko
17. máj 2014

@mirka100911 ďakujem, tak to vyzerá, že budem musieť utrieť, lebo už pol hodinu na to fučí a nič... No a ten kartón dám dozadu a pre istotu aj utierku rovno dám 🙂
@woman04

dadulka271
18. máj 2014

@pipka dakujem viem o tom že to tam chýba už som bola nato upozornená a opravila som to 🙂 ale dakujem 😀

govinda
18. máj 2014

@moicka boj s topánočkami si vyhrala na jednotku, sú krásne a celá tortička je krásna, vankúšik super 😵

karlinka22
18. máj 2014

Ahoj sikovne "dortarinky", musim vas pochvalit za krasne dortiky, chci delat dcerce k narozeninam dortik, prvni potahovany, potrebovala bych poradit, budu delat zamek pro princeznu a potrebuju udelat veze,ale nechteji se mi delat z hmoty cele, nekde jsem videla takovou odlehcenou hmotu z burizonu, nemate receptik? myslim, ze z puncoviny by mi to asi nedrzelo, a jak se s tou hmotou z burizonu dela? nemam mikrovlnku na nahrati, tak jen kvuli vytvarovani, dekuju moc za rady emoticon veze budu delat z korpusu,ale potrebuju ty spicky emoticon doufam, ze me chapete strechy, jo a z kornoutku se mi to nelibi, je to moc uzke a vysoke .-)
Poradite, prosim 🙂

moicka
18. máj 2014

@govinda velmi pekne dakujem za pochvalu 🙂 ved som sa aj natrapila 😀 😀 😀 😀

jachin
18. máj 2014

baby, dostala som túto lištu:
http://www.ludovapredajna.sk/Cukr-vykrajovac-kv...
viete poradiť ako s nou robiť? skúšala som to, nejdú mi kvety von, lepí sa to, naťahuje, skúšala som to podsypať aj solamylom, aj potrela olejom a nič. skúsila som aj viac druhov hmôt a nejde to 😝

govinda
18. máj 2014

@moicka tak tomu verím, ale vankúšik je ozaj nádherný a topánočky jedna báseň 😉 🙂

franica
18. máj 2014

ahojte! Chystám sa robiť tortu manželovi k narodkám a on si, prosím pekne, zapýtal RUMOVÚ 😀 😀 Nemáte nejaký dobrý tip? Ja robievam gaštanovú s rumom- ale to je len tak na dochutenie. Robievate niečo iné, alebo mu mám obliať aj korpus rumom, nech je to viac cítiť? Ďakujem za všetky nápady 😉

jakelina
18. máj 2014

@karlinka22 já to nedělala, tak neporadím. Někde jsem viděla návod, že ty věže dělala z kulatých oplatek a ty špičky jenom potažený papír. Ale vlastní zkušenost nemám. Nikdo to po mě nechtěl a jsem ráda, ani se mi to moc nelíbí jako dort. 😒 Nějak ani nechápu z čeho ty věže chceš dělat , píšeš jednou, že je nechceš dělat celé z hmoty, ale z buriznonky a pak zase píšeš, že je budeš dělat celé z korpusu.

jakelina
18. máj 2014

@franica nalej mu rum na korpusy a je to 😉 😉

maya30
18. máj 2014

Kocky tak konecne mozem pridat aj svoje, som rada ze uz je po prijimaniach, aspon u nas v meste, bolo toho dost...bud. tyzden som si toho vzala pomenej, potrebujem oddych 😉 Torticka s lucnymi kvetmi to je zo spievankova, akoze vila nezabudka 😅 Na tej cokoladovej mali byt miesto kvetov vymodelovane rozne druhy ovocia, neviem ci predstava bola takato, neni to moj "sialok kavy" 😀 😝 Tento tyzden uplne nervy z vlhka, v kuse u nas prsalo a v doma sme mali strasne vlhko, normalne mi za 5 dni nevytvrdlo celo postele zo smartu a musela som ho zozadu podopriet 🙄 akoze nechapem Zanet @pristela ze ako sa ti to podarilo, ked modelujes na poslednu chvilu, ze ako si to susila ? O tom ze si to vsetko stihla za 3 dni to ani nekomentujem, si blazon 😲 🙂

jakelina
18. máj 2014

@karlinka22 našla jsem tento postup, tak třeba něco pomůže. 😉 🙂
http://www.bartunci.estranky.cz/fotoalbum/postu...

jakelina
18. máj 2014

@maya30 dokonalé jako vždy.
Zlatko na sušení mi tady poradily kočky. Dát to celé do mikrovlnky na pár vteřina a pak do lednice. Za chvilku je to suché 😉

lifinka
18. máj 2014

ahojky holky, přeji pěknou neděli a přidávám dortík 😉

pristela
18. máj 2014

@maya30 aaach , uuuuuuuplne uzasne ,milujem tvoje tortuskyyyy 😉 😉 😉
a u mna?v pracovni mam stale zimu a nejake strasne modelovacky som nemala 😀 vsetko som nechala len jednu noc postat v pracovni a pak sup na tortu a do chladnicky . tych 1D som najskor chcela aby stály ale vzhladom na pocasie som sa o to ani nepokusila ,radsej , tym som v noci urobila len trupy s nohami a hlavy zvlast a sla spat ,doobeda som ich pospajala, obliekla saká 😀 dorobila hlavy a ruky a hned sli na tortu ,odfotit a o dve hodky uz tu bol chalan pre ne, tu tentokrat nemalo narok maknut nic :D nebolo casu ,museli frcat z chladniciek kade lahsie co najrychlejsie 😀 😀 ale ted bude brutal teplo a to bude este horsie ☹ ☹ ☹

elamaslakova
18. máj 2014

Ako stráviť sobotu , vymyslieť si netradičné zdobenie a potom sedieť nad tým 4 hodiny , nie je to celkom presné ,ale som spokojná na prvý krát . Optical Illusion

evicaka
18. máj 2014

@elamaslakova super... vypadá to perfektne 🙂

ejkula
18. máj 2014

@elamaslakova wau, úžasné perfektné 🙂

pristela
18. máj 2014

Holky ze vas este otravujem 😅 ale uz snad mozem/ a to je fakt uz posledna na tyzden 😀 😀 😀/ , vkladam este jednu tortusku co sla do časopisu,su aj postupy na jednotlive zvieratka aj palmy , ale to mozem dat az neskor

steva
18. máj 2014

@pristela neskutocna nadhera

jakelina
18. máj 2014

@pristela úplně suprová dorta 😉

maya30
18. máj 2014

@jakelina ozaj? No skusim to s tou mikrovlnkou, nevedela som ze sa to da, ale za pokus to stoji, dík 🙂

ikula2
18. máj 2014

@maya30 torticky su uplne uzasne, tu prvu knihu si farbila rucne? A mozem sa spytat na ten kalich zlaty polozeny, ake je to asi velke. Teda ten polobluk, susis to na nejakej guli? Ak to nie je nahodou z formy a ja sa pytam ako d... 😀

maya30
18. máj 2014

@pristela bozeee aka tortaa 😲 😲 😲 tolko detailov, ani neviem co skor obdivovat 😅 Co to je za podlozku ? Vyzera to uuuzasne 😵 😵 😵