Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jachin
2. júl 2014

@evicaka koncom júla idem robiť takú, ja plánujem dať jedlé lepidlo po obvode slnečnice zozadu k torte ( na čo najväčší priestor) a cez stred pichnúť špáratko, dúfam že to vydrží 😅

lucula73
2. júl 2014

@mrka2 na fb na cakelandii to písali,aj taký krížik čierny tam bol v ten deň.a v diskusii písali kočky,že asi prekonala nejaký slabší,čomu nevenovala pozornosť a druhý ju zložil..je to hrozné............... ☹

vulka
2. júl 2014

@eva7780 Jasne. Normálne zamrazíš na dajakej tácke a potom šupneš do sáčkov a cez rok vyťahuješ. Zrovna dnes som vytiahla posledné z vlaňajška.

mrka2
2. júl 2014

@lucula73 @maya30 uz viem . . ☹

maya30
2. júl 2014

@mrka2 ja som zaregistrovala parte na fb ☹

michaela3011
2. júl 2014

zenyyyy 😀 piplala som sa s korpusmi a konecne som ich davala piect 🙄 hovorim si, ze supnem obidva rafiky na plech a upeciem to spolu... tak v oslabenej lavej ruke drzim ohromne tazky plech a s pravou rukou si otvaram chladnicku 😅 😀 ze naco??? sama neviem 😀 tam by sa mi asi nic neupieklo 😀 stopla som sa normalne az ked som zbadala, ze tam nemam miesto 😀 a potom ten smieeeeech 😀 hned som balancovala s plechom v lavej ruke skoro nad hlavou 😀 rozmyslam, ze keby chladnicka bola prazdna, tak to tam asi supnem, natiahnem hodiny a pojdem si sadnut pred telku 😀 😀 😀 dnes tu mam veselo 😅

miriama11
2. júl 2014

@mrka2 jej dakujem rozmyslala dom akou foliou sa to tam dava ale papier ma nenapadol.tak urcite vyskusam

dadenka1
2. júl 2014

@pristela ten link na FB vyzera supersky... zajtra vytlacim a skusim spravit.. vrela vdaka za pomoc..

monikabe
2. júl 2014

Sikovne mamicky, napiste mi prosim do IP, potrebujem tortu na oslavu 1.rocka mojej dcerky. Oslava bude buduci tyzden v sobotu alebo v nedelu a sme z Kosic. Velmi pekne dakujem 🙂 .

mariuskaa
2. júl 2014

Inak baby, ktore robite torty aj na objednavku...
len aby ste mali predstavu, prave som zistovala, kolko by stala takato torta...
A ako sa pohybuju ceny v zahranici!
Toto je ta stranka, co som zistovala.
http://www.glacecakestudio.com/
Takato torta 50-80 porcii stoji $420 (dolarov )
Viem, ze na SK by to nikto nedal... ale vy to asi robite skoro zadarmo.. len ayb ste vedeli na porovnanie, kolko sa plati za qvalitnu pracu..
Videla som viacere prispevky, ako ludia mali problem aj za suroviny zaplatit, aj to sa im zdalo malo a nie este vytvor, a praca a vas cas.

halienka
3. júl 2014

@mariuskaa keby to nebol náš koníček, teda každej jednej čo tu sme, tak to veru na slovensku nerobí nikto 😒

mysiatkoo
3. júl 2014

@mariuskaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja sa musim smiat, prepac... nie v zlom, ale za tu cenu sa to da jedine v amerike zrejme 😉
baby balme kufre a stretneme sa v Phe na letisku 😀 😀 😀 😀
keby take ceny boli realne tu, tak je tu viacero stastnych, ktorym sa konicek stane aj pracou...mozno...

luciahromadkova
3. júl 2014

@mysiatkoo @mariuskaa tiež znamy vcera sa u mna prihovarali, ze urob tortu ich znamym a ja ze ani keby mi dali za nu 150 E.... ze ved oni ti mozno daju.....som unavena ako maca z prace, od pondelka mam dovolenku a striedavo beham kvoli somarinam do roboty, doma mam maleho kedze mame v skolke prerusenu prevádzku a dobre vedia ze v tomto obdobi aj iní chcu dovolenkovat....
a co sa tyka konicka a prace..... to silne pochybujem, ze tu niekto da 400 E za tortu... ,mne dodnes visia za dvojposchodku len za suroviny 30 E, takze ja uz robim len ked sa mi chce a pre koho sa mi chce.... 😉

mirka100911
3. júl 2014

@mariuskaa Kamoska z francuzska hovorila, ze skoda,ze sa nedaju posielat torty postou. Ze tam bezne torty stoja 150 eur... 😀 Tu som rada,ze mam zaplatene hobby...

mariuskaa
3. júl 2014

@mysiatkoo,
@luciahromadkova
ahojte, ja som to urcite nemyslela, aby ste zacali tolko uctovat... bol to len ako priklad..ako si takuto pracu "vazia" v zahranici.
Vela krat tu vidim ako sa niektore rozculuju (a spravne) , ked robia objednavku a ledva im chcu dat naspat naklady.a nie ze uctuju za pracu a cas (to je vacsinou minimum).. a ze vsetko sa im zda drahe..

mysiatkoo
3. júl 2014

@mariuskaa ja viem, ved ja som sa ani nesmiala v zlom.... to som sa len schuti rozrehotala pri predstave, ze niekomu tu zapilim taku cenu 😉 a vzdy sa to tu raz za cas premelie, ze to nie je zaplatena "praca"... hold, ale ked tie torty robime s radostou.....

mariann2
3. júl 2014

kočky, prosím o rýchlu radu, v akom pomere mám dať cukor k bielku na bielkovú polevu, na zdobenie medovníčkov /v mojom prípade torty/

jenie123
3. júl 2014

@mariann2 nie som si 100% ista, ale neni to x 5,3?

pipka
3. júl 2014

@mariuskaa no nech nezerem...sa hecnem a spravim ti taku tortu aj za 320$ 😀 😀 😀 😅

pipka
3. júl 2014

@pristela nemas za co zena moja, rado sa stalo 😉 duuufam, ze ti chutila a deti ti z nej nechali 😀 😀
sa mi daaavno tak dobre nemalovalo, ako v to rano s tebou 😅 😀 😀 😎

ale uz ma babka byt krasny, vymalovany, novy vonavy 😉 ...fcul ma caka malovka u nas doma...pomooooc 😝 😝 😀 😀 😀 😅

lamps
3. júl 2014

... a mám hotovo 🙂, tú hnedo-bielu som nakoniec maľovala a som rada, že už je preč. Vôbec nie som s ňou spokojná, ale pani spokojná bola a ja som rada, že ju už nevidím (myslím tú tortu).

pipka
3. júl 2014

@lamps dokonalaaa je ta hneda 😉
ale ja som vedela, ze ty to daaaas 😵 😵 😵
mi povedz ako dlho si to malovala? 😕 😅 ja jak sa poznam, by som to mala stokrat rozmazane 🙄 😝 😅

lamps
3. júl 2014

@pipka Janka ďakujem, tá torta mi zožrala pol života 😀 😀 😀 😀, maľovanie išlo celkom rýchlo a aj bez problémov, ale poťahovanie bolo ako za trest 😝 😝 😝 😝 na zafarbenie tej hnedej hmoty som minula jednu celú gelovku, hmota bola potom lepkavá. Poťahovala som ju včera u nás bolo neskutočne vlhko, lialo ako z krhly 😝 😝 😝 😝 tortu som potiahla a keď som ju hladila žehličkou, normálne sa mi na ňu tá hmota lepila 😝 😝 😝 😝

pipka
3. júl 2014

@lamps no to veriiim, to by aj mna slak triafal 😝 🙄

esteze teraz nepeciem 😀 😅 😅

lamps
3. júl 2014

@pipka ja mám zatiaľ tiež prestávočku od pečenia, neviem do kedy 😀 😀 😀 😀, ale na konci augusta to asi budem mať pestré

lucula73
3. júl 2014

@lamps krásna.........a presne takú hnedú farbu má čokoládová pasta dama .........a vynikajúco chutí....... 🙂

lamps
3. júl 2014

@lucula73 ďakujem, PD som chcela kúpiť u nás ju nemali, tak som farbila Smart

pristela
3. júl 2014

@pipka pche , no slahacka ziadny rozdiel chutovo ale aspon to uz mam potvrdeneee a je to laktoza 😠 bo som si nechala zarobenej slahacky, aj jogurtu a hltala som , jasne ze v noci 😀 😀 😀 a nic, ziadne problemy , bolesti , vsiiicko oka , len musim do obchodu chodit o hodinu skor a s lupou aby som stihala vsetko zlozenie prestudovat 😀 😀 😀 😀

pipka
3. júl 2014

@pristela ty moje uboziatko bezlaktozove 😒 😉 ale hadam ti uz bude lepsie , a ked uz tie krce nebudes mat, snaaad aj ten kabatik mi uz usijes 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😝

pristela
3. júl 2014

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 ale myslim na teba furt, len sa mi nesce :P