Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
3. júl 2014

@pristela aaale uz by sa ti malo 😅 😅 hanka bude mat za chvilku meniny 😀 😅 😀

lamps
3. júl 2014

@pipka
@pristela dievčence, ale keď sa niekomu nesce to je horšie ako keď sa nedá 😀 😀 😀 😀 😀

luciahromadkova
3. júl 2014

jedna dnes rano odovzdana, fotena mobilom a to rýchlo, lebo manžel už prešlapoval o 6:00 že davaj ponahľam sa (čakala som kedy mu druzgne... ☹ ), nielen že včera zahlasil, že torta.... do rana ju ma 😉 l, ešte som aj rano o 5:40 vstavala, nech dam kvety na tortu, lebo nech aspon trocha vytvrdnu...- spať som išla 2:30.........
a keďže bolo rano mokro, ani do travy sa nedal podnos položiť... 😒

a dnes som od zufalstva upratala konecne poriadne kuchynu so synom za chrbtom a ani spat sa mu nechcelo- mne sa chcelo tak spat..., tak som aspon upratala zahradu a pivnicu s hrackami....

pristela
3. júl 2014

@pipka daj ju prekrstit na Evu 😀 😀 😀

luciahromadkova
3. júl 2014

@pipka už maľuješ? 😀 😀 😀

pipka
3. júl 2014

@luciahromadkova jeden byt uz mam hotovyyyyy 😎 😉 este v auguste ma náš caka 😅 😝

pipka
3. júl 2014

@luciahromadkova kraaasna 😉

luciahromadkova
3. júl 2014

@pipka 😀 😀 😀 si dobre naštartovaná, ja neviem čo začať skôr či dokumentáciu alebo dať doma čosi do poriadku, ešte aj tie blbé okná potrebujú umyť...

michaela3011
3. júl 2014

zenyyyy, robili ste uz niektora "krem" mascarpone vyslahane s cukrom??? 😅 sa mi nesce nic ine robit a snad ma za to nezabijuuuu 😕 😀 ale celkom rychly krem 😅 ebeeeenci... 😀 torta naplnena 😎

luciahromadkova
3. júl 2014

@michaela3011 ja nie, ale ta moja ružova je tiež akosi rýchlo, čo dala chladnička- slahačka (tu mam vždy doma), mascarpone 2 ks a biely jogurt a teda trocha ole a cukru a bolo 😀 😀 😀 a teda moj drobec nechce jogurty a ani nejake mliecne dezerty a včera stál pri mne a maminka zostalo ti???? a teda z misky lizal jedna radosť čo zostalo.... takže u nas najlepšie ide čo dala chladnička...

michaela3011
3. júl 2014

@luciahromadkova z nasej chladnicky by som len nejake sunky a salamu vytiahla 😅 my sme mäsozravci 😀 som po praci rychlo skocila do kauflandu kupit velke mascarpone, ze to vyslaham s cukrom a bude 😀 rozmyslala som, ze to spravim aj so slahackou a pripadne dohustim s ole... ale takto to bolo pekne huste a hlavne ryyyychle 😅 len ma hneva, ze nejaku malicku torticku som spravila ☹ podla mna tak max pre 5ludi 😅 ma to byt pre 6-7 😅 tak tej kaaaamoske nahovorim, ze aj 12 porcii nakraja ked bude sikovna 😅 snad sa dobre vyspim a budem presvedciva 😀

pipka
3. júl 2014

@luciahromadkova tak o oknach mi nieco rozpravaj 😅 😝 som vcera umyla tri...mama ich neumyvala asi 4 roky 😠 🙄 🙄 drhla som sietky, zaluzie, ruky dorezane, nechty rozstiepene 🙄 🙄 potom s tymi dorezanymi rukami som vo vode so savom sa macala a dlazky rucne drhla...no jedna parada, co ti poviem 😝 😝 😅 😀 🙄

michaela3011
3. júl 2014

@pipka prepac, ze sa miesam... ale ako keby som to ja pred rokom pisala 😀 sme odovzdavali byt v ktorom byval priatel a trebalo ho riadne upratat 🙄 v obyvacke a v spalni boli francuzske okna... byt 140metrov stvorcovych 🙄 som si myslela, ze drhnem okna v celej NBS 😠 😀 na otazku, ze kedy naposledy umyval okna mi povedal, ze nikdy 😅 na tie okna ani ocot nepomahal aky tam bol vodny kamen 😀 a vonku cez 30stupnov 🙄 teraz som vdacna za 6 malickych okien v celom byte 😅 😀

halienka
3. júl 2014

@michaela3011 ja som dnes robila že mascarpone, do toho len zamiešala karamelové salko a nasypala trochu postrúhaných orechov čo mi ostalo od minule 😀 no a jaká mňamka 😀 rýchle a dobré 😀 keď sa človek náhli aj nové krémy vymyslí 😀

ejkula
3. júl 2014

babenky nádherné tortuše pribudli 🙂
@lamps nádherne Ti vyšla tá hnedá, je dokonalá 😵 , tentokrát som kopírovala s dovolením Tvoje postavičky 😅 (samozrejme, že ani z ďaleka nesiaha tá moja Tvojim ani po členky), ale už dávno som mala pred očami Tvoju tortu, čo si robila Terezke a stále som si hovorila, že si nájdem príležitosť 😀 .Takže tá s dievčatkom bola pre moju neter ako poďakovanie do škôlky pre pani učiteľky, pretože nakoľlko je postihnutá odmietali ju vo všetkých škôlkach po okolí už 3 roky 😖 . Až tento rok sa nad ňou "zľutovali" a chodila aspoň na dve hodinky. Netradičná promočná pre kamarátku, čo študovala geografiu a chcela len glóbus na torte 🙂

michaela3011
3. júl 2014

@halienka 😀 😀 😀 a presne takto podla mna vznikol nie jeden krem 😀 ja takto hlavne experimentujem pri vareni pre nas 😀

pristela
3. júl 2014

@ejkula jeeej , tá s včielkou je uuuzasnaaaaaaa, tie lupene su božske

dm1
4. júl 2014

@maya30 veru to s tym infarktom je hrozne :(. tiez som to zaregistrovala na FB a utvrdilo ma to v tom ze moje rozhodnutie skoncit s tortovanim bolo spravne. Uz som to nezvladala popri praci, rodine a vsetkom ostatnom mala som pocit ze idem na zotrvacnik..... A pisali tam aj dalsie tusim zo 2 tortarky ze su po slabom infarkte tiez treba sa setrit ozaj ma clovek len jedno zdravie

jakelina
4. júl 2014

@ejkula krásné, můžu se zeptat, čím jsi vykrajovala ty lístečky u toho posledního dortu?? Děkuji

zuul
4. júl 2014

holky prosim nejake inspi na promocnu tortu zo sovou mudrosti? to ani neviem aka je.
nemate nahodou? d.

mysiatkoo
4. júl 2014

@zuul sova je symbol mudrosti, takze podla mna mozes urobit akukolvek sovu 😉

marianabila
4. júl 2014

moje dve skromne 😎 sesthran na rodinne stretko na chatu,srdce moje 2.objednavka-kakao korpus,krem s vaj.likerom a bananmi,vaha 4,15kg

akapulko
4. júl 2014

zienky citajte krasne a vystizne napisane🙂) http://www.tortyodmamy.sme.sk/mily-priatel-mily...

denisak77
4. júl 2014

@marianabila peknučké

denisak77
4. júl 2014

Tohotýždňovky,budúci týždeň 2ks a konečná. Už potrebujem oddych a nabrať inšpiráciu 😝 😝 😝 😝 .

ejkula
4. júl 2014

vďaka dievčence 🙂
@pristela ďakujem, ale zas som našla námet na nete 😀 moja fantázia to nejak sama nezvláda 😀 😀 😀
@jakelina vďaka, urobila som si šablónu z papiera a len som vyrezávala a sušila 🙂

sikag
4. júl 2014

@maya30 zdvihni ceny a budes mat menej prace a rovnaky zisk. akurat som vcera na teba myslela ze sa raz pri takom mnozstve zoderies
@pristela neskutocna zenska! guns n roses paradna!

sikag
4. júl 2014

baby vobec mi nejde like-ovat a uz ani odpovedat. vam tu funguje vsetko ok?

chvapilu
4. júl 2014

Ahoj mám objednávku na dortik s kytarou viděla jsem silikonku na kytaru chtěla jsem se zeptat jestli jí někdo máte a jak se sní pracuje a kdyby bylo i foto hotové kytary byla by jsem moc ráda děkuji moc