Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

artepf
19. júl 2014

@jakelina díky Majko, já to nejdřív asi zkusím na nějakém menším dortíku pro nás 😅 , ještě jsem si vzpomněla, že jsem si někde uložila fotopostup od @mysiatkoo, tak jsem ho našla a mrkla na to. Ale pochybuju, že bych byla schopná postupovat tak, jak to má popsané u každého dortu, na to fakt nemám čas. Je to teda super popsané a výsledek perfektní, ty to taky takhle přesně děláš? Navíc nevím, kde bych na každý dort vzala nějakou plastovou podložku stejného tvaru a velikosti, když mám pokaždé jinak velký dort.. A otáčet třeba čtverec 30x30 cm bych si fakt neriskla, tak jak ti natíráš vrch dortu, taky ho otáčíš? Moc díky 😉

jakelina
19. júl 2014

@artepf někdy vrch nenatírám, někdy ano. Když je patrový dort a nahoře to malé patro tak to i otáčím a to co je pod ním ne. Není to moc vidět a snažím se to zarovnat bez toho točení. Místo podložky často použiju dno formy, ono je o trochu větší než forma a to mi přesně sedí na ten korpus. Hodně záleží i na času co na to mám. Když nestíhám, tak to prostě neudělám a obmažu máslem s drobečky. Však víš sama jak to je, kolikrát se biju do hlavy, že jsem si vůbec nějaké pečení vzala. Třeba zrovna tento víkend 😀 😀 😀

grasie
19. júl 2014

@artepf ďakujem, od takej profíčky je to obrovská pocta 🙂 a k tvojim tortičkám, sú dokonalé, krásne, hravé 🙂

mysiatkoo
19. júl 2014

@artepf ako pises - najlepsie si to je vyskusat na nejakom kusku... kremom nezarovnavam, lebo by sa ta coko potom moc smykala a nenanasala sa mi tam dobre... ak si nasla postup, tak su tam uvedene aj pomery kolko coko na kolko slahacky podla toho aku ganache chces - ale po dnesnej skusenosti bielu coko v tomto teple vrelo neodporucam, ostarla som o 5 rokov 😀 😀 😀

zuzuz1
19. júl 2014

tak sa pochvalim tym levim kralom... dufam ze sa bude pacit 🙂

zuzuz1
19. júl 2014

este jedna darovacia na svadbu so zelatinovymi kvetmi🙂

artepf
19. júl 2014

@jakelina
@mysiatkoo holky moc díky za rady, dám potom vědět, jak jsem dopadla 😉
@grasie díky za pochvalu, ale za profíka se fakt nepovažuju 😀 , vidím vždycky milion chyb na dortu 😝 , ale tak fakt mě těší, když se někomu jinému líbí 😵

maya30
20. júl 2014

caute kocky, pridam par mojich, tento tyzden toho bolo viac ako som planovala, ale moj starsi mal narodeniny tak jemu som musela, aj ked je trochu odflaknuta, hlavne ten ovladac, ale tesil sa, to je hlavne 🙂 @vlada111 dakujem krasne za pomoc, mali tam byt tie obrazky a vrch mal byt irska vlajka, dufam ze som sa trafila do predstavy 😎 buduci tyzden uz len jedna aj na ten dalsi, jaj taka som rada ze nemusim v tychto horucavach stat v kuchyni, minuly rok som si toho uzila az -az 😅

maya30
20. júl 2014

@denisak77 super torticka, taketo kombinacie ja mozem 🙂

maya30
20. júl 2014

@dagmarmustafa krasne torticky, aj tie mafiny vyzeraju uzasne 😵 ...v com to pecies ze su take rovne ?

govinda
20. júl 2014

@dagmarmustafa úplne si ma dostala s tými vtáčikmi na torte a s tými muffinkami so sovičkami, neviem sa vynadívať 😵

grasie
20. júl 2014

@maya30 všetky máš úžasné, krásne, čisté, ale na tú svadobnú sa nemôžem vynadívať, absolútne dokonalá!! 🙂

makinka2
20. júl 2014

@nika1985 moc prosím o recept na citronový krém, děkuji 🙂 a nádherný dortík

lucianak
20. júl 2014

Ja som robila pre oca na narodky 😅

mysiatkoo
20. júl 2014

tento vikend este jedna a najblizsie dva uz len po jednej (ak vobec to zvladnem) a vzdavam to na toto horuce obdobie... peklo ako sa to vsetko rosi a lepi 😠

sissmiss
20. júl 2014

Poprosim o radu ako prepravit tortu. Za mesiac, horucavy pravdepodobné. Autom, cca 3hodiny, narocny teren 😅 Torta svadobna, takze vyssia....Este som nevystuzovala tak neviem ci to nebude prave teraz...

vlasta80
20. júl 2014

pre synovca

pristela
20. júl 2014

Holk pridavam moje vikendovky a idem vas docitat, bo vsak som bola za usmevom fuč 😀 😀 a mam tu u vas sklz 😝

marianabila
20. júl 2014

@pristela 🙂 uuuzasneee!!!!

jakelina
20. júl 2014

@pristela krásné, měla jsi nějaký křtinový týden

denisak77
20. júl 2014

@maya30 ďakujem,aj ja mám rada takéto kombinácie,ale torta je trochu odfláknutá,rýchlovka a toto teplo 😝 😝 😝 😝 .

pipka
20. júl 2014

@mysiatkoo jeeej to soviatko, ci sovicatko..ci ako sa to izé oné male vola 😝 😅 ...skratka je uuuzasneeee 😵 😵 😵 😀
@pristela zena moja, na teba uz ani nebudem pismenka cez mobil minat 😅 😎 😎 krasa 😉

aadulik2110
20. júl 2014

máte môj veľký obdiv - robiť také úžasné tortušky v týchto horúčavách - ja som po čase piekla a teda mala som dosť ako sa to "krásne" lepilo

99deni
20. júl 2014

na osviezene v tomto horucom pocasi..jedna citronova

mimusa94
21. júl 2014

@akzuzs som rada ak som pomohla 🙂)

mimusa94
21. júl 2014

@vlasta80 ahoj chcela by som sa opytat ako si robila spodok notebooku 🙂

evala777
21. júl 2014

@muffinka8 ahoj, ja ho mám a používam ho aj na smartflex a v pohode 😉

marianna2468
21. júl 2014

@mimusa94 prosim ta o recept na ten korpus,diiiiiiik 🙂

sikag
21. júl 2014

@maya30 a ty uz zase pecies? uz ti dokvapkala infuzka? 🙂 🙂
@muffinka8 @jakelina @mysiatkoo @pristela @lamps kocky nadherne torticky 🙂
@grasie krasna tvaricka, vysla ti super

marianna2468
21. júl 2014

Zienky,dosla mi potahovky smartflex velvet a potrebujem vasu radu: Mama to vyvalkat na praskovom cukre?Kolko ho dat?A da sa to zafarbit aj takymi praskovymi farbami co dostat kupit aj tescu?Dik za kazdu radu. 🙂