Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
24. júl 2014

@muffinka8 Ďakujem. no ja som mala pôvodne iba jednu na august,ale včera som mala chuť už vypnúť mobil a odpojiť zvonček pri bráne. 😠 Ja neviem to akoby každý sliedil kedy dôjdem z dovolenky 😠 😅 to mi telefon len vyzváňal,a ak nie tak zas niekto pri bráne. Ja som piekla korpusy tak som myslela,že ma šľahne. 😠 Takže sa to teraz nejako nakopilo.

muffinka8
24. júl 2014

@mimcak 🙂 ja radšej mobil nikomu nedávam 😅
Jedna nejaká zaujímavá torta za týždeň to je tak akurát pre radosť 😅 ale viac nateraz nezvládam.

mimcak
24. júl 2014

Čítam,že ste tu spomínali korpusy.Tak baby ja som včera zistila,že čo som tu nedávno písala ,že sa mi pokazila rúra,že mám nedopečené korpusy. Tak tej rúre nič nieje,ale chyba je pri šľahaní. ☹ Ono to začalo ked som si kúpila ten robot vtedy som tie korpusy mala nedopečené. Aj ma to napadlo či nebude chyba v miešaní,ale tak........Včera sa mi to stalo z jedným korpusom a piekla som v tej novej rúre. Tak som potom šľahala so starým mixerom a piekla v starej aj novej rúre a všetko ok. Takže ja neviem čo robím zle ,ale už viem že je chyba v miešaní. asi som miešala na slabých otáčkach. Takže najbližšie ak toho nebudem mať veľa tak budem skúšať a tak som sa tomu robotu vytešovala. ☹

kattikakiki
24. júl 2014

@jenie123 a mozes mi ju prosim napisat?

mimcak
24. júl 2014

@muffinka8 aj ja už budem asi robiť pomenej,lebo som začala mať v noci strašné krče v nohách. kúpila som si aj magne B6 tak uvidím či pomôže. Na dovolenke sa to potom ukľudnilo,ale včera som už stála v kuchyni a v noci už som mala krče v nohe. ☹

maya30
24. júl 2014

@anibas vidis tu je original toho co som kupila a tento je dvojity, no zavahala som 😒

jenie123
24. júl 2014

@kattikakiki kopirujem z temy o receptoch: jogurtový krém
1 šlahačku
3 smotanové jogurty (ovocné)
1 želatinovy stužovač za studena
-šlahačku vyšlahať do tuha, pridať jogurty a prešlahať, potom podla návodu pripraviť želatinový stužovač za studena a pridať do hmoty premiešať ručne metličkou.

mamcas
24. júl 2014

@pristela no piekol sa nejakych 30 minut len... teraz som dala piect normalny samostatne, uvidim aky bude. Ja by som tak chcela setrit cas a neda sa mi...
@jakelina ty pecies ten lahucky vsak? Co sa miesa vsetko spolu
@muffinka8 ty mas ake vychytavky 🙂 ja slaham veru dost, ale pri vacsich to nebyva problem, iba pri tom krpatom v rafiku mam problem...
Babule dakujem moc za rady, nabuduce vyskusam a hadam bude dobre 🙂

muffinka8
24. júl 2014

@mamcas 😀 myslím, že každý si musí nájsť tie svoje podľa vlastnej rúry.
@mimcak mne minule začal cukať palec na ruke 😅 😀

jakelina
24. júl 2014

@mamcas ano ten obyčejný piškot 😉

pristela
24. júl 2014

@mamcas 30minut????? to by sa mne veru neupiekla ani ta 10cm ved muffiny peciem 20minut nieto vysoky korpus, i ked maly ale vysoky 😉
inak ja mam mramorak taky jemny , že ked ho rozrezem musim ho prekladat s doskou, bo keby ho chytim do ruky sa mi potrha 😝 jemnost korpusu nezalezi od zlozenia ale ako sa šlaha, bo v zaciatkoch som ho mavala ako skala , tazky a taky hutny 🙄 ale ako @muffinka8 píše , kazda rura, slahac aj ruky 😀 su ine a kazdy si musi odpozorovat to svoje, mne strasne moc pomohlo citat to tu stale , vzdy ked je tu nejaka nova rada ju vyskusam 😅 niekedy mi sadne a robim tak dalej a niekedy nie

jakelina
24. júl 2014

@pristela zlatko a kdybych ti poradila otevřít okno a vyskočit z osmého patra?? Co myslíš, sedlo by ti to??? 😀 😀 😀 😀

pristela
24. júl 2014

@jakelina 😀 😀 😀 nova rada , som napisala 😝 ked niekto napise ze pouziva praskovy cukor do korpusu jasne ze ho nebudem pouzivat aj ja kedze mam rozum 😝 😀 😀 😀 😀 pche a kde uz len tu by si mi nasla 8patro 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
24. júl 2014

@pristela 😀 😀 😀

jakelina
24. júl 2014

@pristela já si dělám srandu, taky je hnusně zima, já sedím v práci a doma bych potřeboval péct korpusy a konečně dodělat tu koupelnu, tak si musím zvednout náladu 😀 😀 😀

pristela
24. júl 2014

@jakelina pche , si si robila srandu ???? vazne ??? neverim 😠 idem sa vyplakat do vankusika , ale najskor dam piect korpusy 😀 😀 otvorim okno , mozno doveje vona aj tebe do prace 😀 😀 😀

jakelina
24. júl 2014

@pristela ty to pálíš, já to cítím až sem 😀 😀 😀

gumidekmomo
24. júl 2014

ahojte kocky tak uz je to tu 🙂) pridavam nove vytvory z mojej novej kuchyne :D

jankako
24. júl 2014

baby vy ste tu iné šikovnice 🙂

lamps
24. júl 2014

dievčence moje, čítam tu, že viaceré tu máme problémy s korpusmi ☹. Ja za tie 3 roky, čo pečiem robím len mramorák na všetky spôsoby - orechový, vanilkový, kakaový, mandľový ..... a vždy som ho mala super ľahučký, nadýchaný. Ale nejaké 3 týždne dozadu som upiekla korpus z rúry som ho vytiahla krásny a po nejakých 10-tich minútach spadol, toto sa mi stalo dvakrát po sebe. Takže korpus na jednu tortu som piekla na trikrát 😝 😝 😝 😝 takmer ma rachlo, myslela som si, že je to múkou a možno aj bolo .... neviem. Ale minulý týždeň som piekla, stalo sa mi to isté, tiež som musela piecť druhý. Teraz sa mi dopiekol, zatiaľ vyzerá, že je O.K. chodím ho pozerať, či nepadá. Normálne mám z toho stres, v tomto teple piecť korpusy navyše nie je nič moc. Pritom som nič nemenila ani rúru, ani mixér, ani moje ruky 😀 😀 😀 😀 miešam, pečiem ho rovnako, tak netuším v čom je pes zakopaný

zuz3581
24. júl 2014
zuz3581
24. júl 2014

@zuz3581 krasny uavo nemate nahodou postup cucela by sm mojmu synovi urobit k narodeninkam dakujem nech sa vam aj nadalej dari

lucula73
24. júl 2014

@mima595 ja som tiež raz dala a ostalo to po rozmrazení zrazené.asi z toho mascarpone..... 😒

@jakelina majka,ja som po roch rokoch pečenia mramoráku prešla na ten tvoj korpus,už ho pečiem asi pol roka,biely som mala vždy suprový,kakaový veľmi nie,ten bol taký hutný dáky.....tak som pred dvomi tt vyskušala,že najprv vyšľhať bielky,potom pridávať ten kryštál cukor,došľahať do úplne tuha, potom žltky,olej a nakoniec opatrne tu muku...........a teda taký korpus som ešte nemala.........nenormálne ľahučký,aj kakaový.som si to vylepšila.
holt,človek sa učí celý život 🙂

vladiella
24. júl 2014

Dievcata, prosim nejaku inspiraciu na pansku tortu k narodkam. 🙂 poradite mi? Dakujem 😵

jakelina
24. júl 2014

@lucula73 já i ten kakaový dělám klasicky z celých vajec a mám ho nadýchaný, zrovna druhý kakaový vytahuji z trouby. Dám do misky kakao, dovážím moukou tak jak je to v receptu a pak už jenom přidám do vyšlehané hmoty. Hlavně když se ti daří alespoň ten světlý. Já dnes peču pět korpusů, ještě štěstí, že peču dva i tři najednou. I tak to trvá a mám tu takové hnusné dusno. 😝 Ještě k tomu dělám muffiny a štrůdl s povidly. Tak to trouba pojede pěkně dlouho.

mrka2
24. júl 2014

@mimcak krce v nohach vacsinou sposobuje nedostatok vody. takze pit, pit a pit!

ikula2
24. júl 2014

@mimusa94 jejda no nie je to lahka torta.... a v tomto teple je o to tazsia a na kolko spajdli si si dala tu obrazovku? A obrazovku podla obrazka sa mi zda vacsia tak mozno preto ti nedrzala.... a ja uz podla skusenosti obrazok davam az ked je tesne pred odchodom a ak sa neda tak len ten fondanovy vytlacit a iba dat body a bude drzat a nepopuka...

ikula2
24. júl 2014

@lamps nuz ja mam ten isty problem presne peciem 3 roky a co mam tento posledny polrok rozrobene s korpusmi ako ja som uz aj 4x opravovala a vsetko vyhodila ☹ , teraz posledne doslova carujem a citala som cukrarske knihy tak som zatial prisla k zaveru nekombinovat vodu a olej, v cukrarskych knihach som sa docitala o receptoch a bud daju olej alebo vodu spolu nie.. A skusila som aj ja a mala som konecne pekny korpus

ikula2
24. júl 2014

@lucula73 prosim ta napisala by si aj recept na ten korpus co chvalis?

evicaka
24. júl 2014

dievčatá, prosím o fotopostup na ten rozstrapkaný vrch torty... napr. ako vyskakuje striptér... dúfam že ma niekto chápe a pomôže mi 🙂 (nevládzem ani myslieť, nieto zmysluplne sa vyjadrovať..) ďakujem