Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
14. mar 2015

@lucula73 ja som dávala živé ružičky, konce som im obalila do potr. fólie a normálne som ich zapichla do torty, torta cestovala na oslave bola na vyložená na stole cez 2 hodiny a ružičky boli stále pekné, vôbec nezvädli 😵

Dievčence moje sladké mooooooooooooooooooooooo, mooooooooooooooooooc Vám ďakujem za krásne komnetáriky k mojej tortičke. Pravdou je, že mi dala zabrať 😝 robila som do nej domáci frutafril - ten som si urobila riedky, tak mi z nej vytekal, musela som tortu rozobrať a plniť nanovo a na prvýkrát som ju potiahla tak, že som musela strhnúť poťah a poťahovať odznova 😝 😝 😝 😝, ale s výsledkom som bola celkom spokojná mám objednávku na svadobnú tortušku a asi ju urobím v tomto štýle 🙂. Krásny deň Vám želám 😵 😵 😵 😵

pristela
14. mar 2015

Holky, konecne mam free a mozem vas ist pokukat 😵 😵 a hned aj vkladam moje vikendovky

pristela
14. mar 2015

@majuska55 prepac ze odpovedam az ted, ale nebylo casu 😅 mascarpone robim klasika ako je v dvojke postupoch, uvarit bielu cokoladu v slahacke, nechat vychladit , potom vyslahat a do toho vslahat mascarpone

adrika202
14. mar 2015

@pristela super 🙂 ale pozeram ze aj ty si mala skvele temy 😀

adrika202
14. mar 2015

@sikag
@pipka dakujem krasne 🙂 ma vytacal ten michael navrchu ,az na treti pokus sa podaril aby stal 🙂

pipka
14. mar 2015

@adrika202 aaale podaril sa 😉 😎

pipka
14. mar 2015

@pristela no ten mozog...to co? 😅 😅 😅 😀 boze...jak zivy 😝 😀
si neviem predstavit, ze by som decku dala tortu s mozgom 😅 😅 😅 😅 😝

pristela
14. mar 2015

@adrika202 ooo ten Michael je bombovyyyy 😵 😵 😵 jaaaaj mi nieco hovor o tohto vikendovkach 🙄 ale aspon , ze si nenavymyslali na mna nejake zlozitosti 😵

pristela
14. mar 2015

@pipka ze je nechutnyyyy 😀 😀 😀 😀 no predtym chceli ze obdlznik a na nom vsetky planety realne, kazda planeta ina prichut este ze holka co to objednavala je pohodova a mila cize pochopila ze cez tu foto co mi poslala cesta nevede 😅

lamps
14. mar 2015

@pristela to ten mozog je tá včera spomínaná nechutnosť, ale vyzerá veľmi vierohodne 😀 😀 😀 😀 a tortušky krásne

pristela
14. mar 2015

@lamps ano , ano , som ti vravela, vidíš 😝

pipka
14. mar 2015

@pristela 😅 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
14. mar 2015

@pristela ja len nechápem, ako môže niekto jesť takú tortu, ja by som mala ku tomu odpor, ten mozog je ako živý

pristela
14. mar 2015

@lamps to mas ako ked ma dieta nejaku oblubenu hracku na ktoru neda dopustit a rodicia mu daju upiect tortu v tvare tej hracky a potom do toho pred dietatom zarezu, tak isto ako 3D zvierata 😝 😝 😝 😝 alebo ako ten holub co som robila nedavno 😝 😝

timuss
14. mar 2015

@pristela
@lamps
@pipka
no je to trošku nechutné, ale vrchol čo som videla, bola 3D torta bábätko....škoda, že som si tú fotku neuložila...natrafila som na ňu keď som hľadala inšpiráciu na krstinovú tortu....bolo ako živé...neviem si predstaviť rozkrájať ju a zjesť 😕 😕 😕
alebo to hovno, čo tu raz niekto dával, to je tiež veľmi divné 😅

lokalistin
14. mar 2015

Ahojte krasky, poradte prosim . Neviem akeho kona tam dat a ci vobec dat?Ruzovy, zlty, ci ziaden?Diky(ruzovy sa mi nepaci, ale hodi sa mi tam viac, ci?)

sollange
14. mar 2015

Až teraz viem,že existujú nejaké EOS balzamy 🙂

gelinka75
14. mar 2015

@lokalistin ruzovy sa tam hodi a bez neho je to prazdne tam

timuss
14. mar 2015

@lokalistin ružový alebo aj bez sa mi páči 😉

lokalistin
14. mar 2015

@gelinka75
@timuss
dakujem vam

timuss
14. mar 2015

moja z minulého týždňa...bociana mi dodali, podmienka bola bocian a kvety....
ešte tak sa naučiť fotiť a nájsť vhodné miesto 😅 ale keď ja vždy fotím narýchlo v poslednú chvíľu....tak to aj vyzerá 😝

muffinka8
14. mar 2015

Na rodinnú oslavu.
Inak pokazila sa nám doma 5 ročná chladnička 😝 striedavo šla, nešla, opravár zhodnotil, že treba novú. Ešte že som tortu robila len pre domácich a mohla ju dokončiť inde.

lucula73
14. mar 2015

@lamps jej,super,tak vodu tam netreba 😀 ...ďakujem...

lucula73
14. mar 2015

@sollange ja to viem týždeň že existuje eos a vytrvalo odolávam tlaku mojej dcéry,no tolko eur za to nedám 😝

sollange
14. mar 2015

@lucula73 No ani neviem o to stojí,ale našťatie moja je ešte vo veku,keď jej je to jedno 😉

majuska55
14. mar 2015

@pristela v pohode som len do buducna chcela vediet....ale aj ja tak robim ten s mascarpone....teraz som skusala aby bol este pevnejsi dat tam aj puding Ole vanilkovy a mam pocit, ze ten krem bol este lepsi 🙂 ..... Inak zas perfektne torty....a ten mozog....brrrrr.....to by som asi nejedla :(.... ale je fakt origos 🙂

alexslovakia
14. mar 2015

dalsie dielka na tento vikend....

pipka
14. mar 2015

@lokalistin podla mna ruzovy, ale inak ani ten zlty mi tam nejak nevadi, ozivi to 😉

pipka
14. mar 2015

@lucula73 teraz som nesledovala, ci ti uz niekto odpisal, ale ja som videla predavat take umelohmotne drziaky na zive kvety, co sa potom zapichnu do torty 😉

jakelina
14. mar 2015

@muffinka8 ta je dokonalá 😉