Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

grasie
6. máj 2015

@antenka1 no ti poviem, že nedbám 😝 ale jedine pod podmienkou, že ma budeš pravidelne zásobovať takými fajnými dobrotami, ako bol ten tvoj super koláčik 😎 😀
@lamps berem, že to bol pozitívny povzdych 😀 ďakujem 😅

stebota
6. máj 2015

@grasie vyskúšam tešíííííííím popísala si to super 😅 😅 😅 😅

stebota
6. máj 2015

@grasie a ešte som chcela netreba tam neaky stužovač kedže tam idu ešte 2 slahačky? ☹

grasie
6. máj 2015

@stebota jáj no do šlahačiek som dala, nech sa pekne vyšľahajú. ale nie je to podmienka 🙂

jakelina
6. máj 2015

@grasie ty tvoje postavičky jsou úžasné 😉

lamps
6. máj 2015

@grasie jasne, ze pozitivny, ved piratik je krasny

lamps
6. máj 2015

@adrika202 takze podavam hlasenie 😀 cupcakes som urobila s pribinakom, mali velky uspech, deti v skole boli neskutocne, ked som dnes prisla s tackou cupceke-ov

grasie
6. máj 2015

@jakelina ďakujeem krásne 🙂

zuzuz1
6. máj 2015

ahojte sladké dámy, prosím poradíte mi? mám robiť takúto svadobnú tortu a netuším čím ju mám obmazať... skúsila som bielkový sneh s maslom - farba ok ale malo to akoby vzduchové bublinky - krém my nešlo natrieť do hladka - ostávali tam akoby jamky?? ani neviem ako to popísať.... viete mi poradiť iný krém? prípadne kde som urobila chybu?? ďakujem za rady 🙂

zuzka7512
6. máj 2015

@jaama ďakujem

kubrt
6. máj 2015

@mirinecka určitě už píšu pozdě, ale já dělala loni 2 svatební s bílou čokoládou. Rozehřívala jsem jí nad teplou vodou a nic do ní nepřidávala. Jsou to ty čokoládové pecky. Chladila jsem v lednici, a pak nechat chvilku v pokoj. teplotě, aby nebyly moc křehké - to se strašně láme. Trubiček bylo přes 200 a těch plátků z krajky asi 50. 😀 A šílenýho odpadu - ještě, že se to nechalo znovu roztopit 😀 😀 , Právě by mě strašně zajímalo, jestli do té čokolády ještě něco přidáváte. Protože mantinel z tmavé čoko se mi nikdy nic moc nepovedl a když jsem ji chtěla dát na krajku tak jsem to z ní pak nedostala. Pořad mi to praskalo opakovaně 😝 .A taky to pak vůbec nejde krájet ☹ jen lámat 😀

stebota
7. máj 2015

@grasie ešte sa predsa k tomu vratim z tymi jahodami si davala iba ten pistáciový krém alebo si kombinovala ešte s inym kremom napr.vanilka alebo coko 😒

grasie
7. máj 2015

@stebota iba pistáciový, ďalšia plnka by to už prekombinovala, teda si myslím

stebota
7. máj 2015

@grasie dakujem

mirinecka
7. máj 2015

@kubrt ďakujem, torty si spravila krásne, ja som sa teraz rozhodla že radšej potiahnem 😉

cat
7. máj 2015

Ahojte, tak toto je moja dnešná, synovi na 1. sväté prijímanie, v sobotu máme.. 😎

cat
7. máj 2015

jo jasné, fotky som zas zabudla pridať 😀

alexslovakia
7. máj 2015

Svadobna.... 🙂

elamaslakova
7. máj 2015

Dievčence pozdravujem vás , pridávam moje dve tortičky čo som dnes odovzdala

jovanka81
7. máj 2015

..po roku som opat vytiahla pomocky a piekla som 🙂 snad sa mojej malej princeznej bude pacit 🙂
mramorovy korpus a pribinacikovy krem s malinami 🙂
som amaterka, ale...snazim sa, xixix

timea7
7. máj 2015

ahojte sladké žienky, sorry, že som sem vpadla, chodím sem očumovať vaše umelecké diela a mám jednu otázku. Keď dávate do torty malinový džem, pasírujete ho, aby v ňom neboli zrniečka? Kúpila som Schwartau a je samé zrniečko....

monikq
7. máj 2015

@zuzuz1 ahoj, neviem ci to bol ten najlepsi sposob, ale ja som robila taketo "murovanie" z bielkov s cukrom vyslahanych nad parou. a potom pocas chladnutia a rucneho miesania som tam este dosypavala cukor, (akoby na penovu tortu). na bok misky som si priebezne skusala natierat, aka hustota je spravna. bolo to skor take tuhsie, hustejsie, ale drzalo to dobre.

zuzuz1
8. máj 2015

@monikq a nelamalo sa to pri krajani? alebo neodpadavalo to od torty po case? chcela som urcite vyskusat aj bielko eln sa bojim prave tychto dvoch veci.... ale dakujem za radu... skusim

dupinka
8. máj 2015

žienky, idem k vám po radu. Koľko ganache - čoko potrebujem na tortu plech 25x35 cm, výška 2korpusy + krém, t.j.10-15cm?
Pomer 2:1 čoko vs.šľahačková smotana (od mysky).
Ak potriem ganache, navrch dám jedlú oplátku, dať niečo aj na boky? Prvýkrát idem robiť s ganache, na poťahovku si netrúfam. Ďakujem za rady!

nika1985
8. máj 2015

ahojte baby ako robite tu krajku z cokolady na mantineloch? @pristelka micka u Teba som to viac krat videla 😉 dakovala

nika1985
8. máj 2015

ci som ti tam zas nesupla zly nick @pristela prepac

mimusa94
8. máj 2015

baby potrebujem pomooooooc neviem co na tu tortu este mam dat chcela som kvety potahat po lavej strane ale podla mna to nebude dobre vyzerat...:( uz som zufala potrebujem zakryt nerovnosti z toho hlupeho marcipanu co sa mi naskladal ked sompotahovala prosim pomoc co tam mam dat :(

mirinecka
8. máj 2015

@nika1985 tak isto ako keď sa robia mantinely na papieri, dáš čokoládu na krajku a kím neni úplne trvdá ale ohybná a nesmie stekať ju aj s formou krajky priložíš na boky torty a dáš do chladničky zatvrdnúť. Keď je pekne stuhnutá tak dáš formu dolu 😉

pristela
8. máj 2015

@nika1985 micka , uplne jednoducho, roztopis cok +cera, nalejes na silikonku /liat nie moc riedke horuce, bo logicky ti to stecie fuc/ naliate na silikonke to nechas mierne ztuhnut, tak aby ked postavis silikonku ti to nestieklo uplne dole, ale este stale bolo makke a lepkave aby sa to prilepilo na bok torty. Prilepis, ja este uhladzam zehlickou tu silikonku na torte, das do chladnicky, pockas pokial v nej uplne zatuhne a pak zlupnes silikonku dole, netreba sa bat ju zlupnut , ide to kraaaasne dole

monikq
8. máj 2015

@zuzuz1 od tortyz to neodpadalo a pri krajani sa to jemne malinko mrvilo na reze ako jemny sneh, ale nelamalo sa to v kusoch, ze by to kazilo esteticky dojem. ved si to dopredu vyskusaj akos a ti to bude spravat, ze ci vyhovuje.