Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mima595
6. máj 2011

@pristela - no ta je nadherna...krasna

jania023
6. máj 2011

ahoj neporadite nejaky dobry krem do torty z bananmy?

dadka212
6. máj 2011

@pristela super si sa vynašla, možno aj ja vyskúšam u nás idú hlavne čokoládové torty a ja to len oblejem takže to nevyzerá moc vábne 😀
a určite dám vedieť ako sa mi s tým pracuje 🙂

dadka212
6. máj 2011

@jania023 ja banány dávam iba do krému s čokoládou, parížsky, varený čokoládový....daducha dávala na strane 932 čokoládový krém vraj je výborný tak skús

vinka
6. máj 2011

Tak toto sú moje na tento víkend.Tá orchidea má skoro 6 kíl. 😀 To je pre našu mamku ku dnu matiek.

eliska22
6. máj 2011

ahojte, nestíham Vás ani čítať, ale pridávam svoje práve dokončené 😉 tá futbalová je krivá, ale snáď to oslávencovi nebude vadiť 😝

jania023
6. máj 2011

@dadka212 dakujem vyskusam 😉

hejdita
6. máj 2011

prosiiiiiim Vás kto používa povazsky cukor a byva v CR kde sa da zohnat?????? 😕 😕 😕 😕 😕

bzucinka2
6. máj 2011

@pristela nadherna, to si ako zdobila? 😉

bzucinka2
6. máj 2011

@vinka krasne, orchidejka super 🙂

reruna
6. máj 2011

@hejdita neviděla jsem ho nikde, ale já používám Korunní nebo Cukr moučkový Elán do života - bílý obal s růžovým logem s obsahem protihrudkujících látek, vyrábí cukrovar Dobrovice a zdá se mi možná ještě lepší, jak Korunní

reruna
6. máj 2011

@vinka tak prsa jsou perfektní a ta orchidea - no úžasné, jak živá a to je vlastně jako dvoupatrová, že - ten spodek je taky korpus?

reruna
6. máj 2011

@pristela no nádhera a to jsi jak zdobila? bílou čoládou a máš na to nějakou šablonu nebo jen tak? je to krása.-)

karmenta
6. máj 2011

@pristela tak mám v životě další cíl - chtěla bych udělat tak krásnou čokoládovou dortu... No dobře, aspon z půlky tak krásnou čokoládovou dortu..
A čím je dělané to bílé? to je bílá čokoláda?

karmenta
6. máj 2011

Tak původně jsem do tohoto forka přišla pro inspiraci na dorty. Inspiraci již mám, ted najít forko "když se rozdávala šikovnost chyběli jsme, jak to nyní napravit" 🙂

Jste všechny tak šikovné, já fakt nemám slov. Prsa, fotbal, orchidej, bomboniéry, pejsci, berušky, různé postavičky.. Fakt nevím jak to holky děláte.

bzucinka2
6. máj 2011

tak tu su moje 🙂

vinka
6. máj 2011

@pristela kriste toto je umelecké dielo.To by som asi ani nerozrezala 😕 😕 😕 😕 😕
@hejdita krásna ako vždy 😉
@dm1 ježiš to si vyrábala tých dvoch? 😲 😲 😲 😲 😲 😲 Sú nenormálne krásny 😀 😀 😀 😀 😀
@reruna krásny klobúk.Joj aj ja sa už chystám na klobúk a jak dlho 😀 😀 😀 😀

vinka
6. máj 2011

@bzucinka2 krásne torty.A tú futbalku si jak robila máš formu? 😕
@eliska22 krásne torty.Ani nieje vidieť,že je krivá 😕
Baby dík,že sa vám páči moja orchidea.Snád sa bude aj mamke páčiť. 😉

bzucinka2
6. máj 2011

@vinka tato futbalka je len z puncoviny, ale ked som minule robila len futbalku, tak som robila v takej miske a dotvarovala puncovinou 🙂

hejdita
6. máj 2011

@reruna jj ten pouzivam kdyz mi dojde zasoba od mamky co mi vozi povazsky ale to sa neda porovnat 😝 😀 ale dekuju moc no ja bydlim v podstate asi 4km od slovenska 😀 ale jaksi neni cas tam jezdit bracha se mi snazil pomoct ale nevi ktery obchod provozuje tento cukr na slovenksu tesco ne ja nevim .....

tak se zeptam kdo pracuje s povazskym cukrem v SR a kde sa da kupit??? billa lidl nebo dajaky iny retazec????prosim pomozete mi? mamka si nemoze vybavit 🙄 a to uz mi ho donesla po 3x po 3kg a chyba mi vsetko sa s tym robi lepsie s tymto cukrom ..... clovek raz vyskusa a uz inak ani snad nemoze len zo zufalstva 😀 😀 😀 😀 😀

vinka
6. máj 2011

@hejdita maju aj v tescu ked je v akcii.V kauflande je isto považský.To je ten v modrom obale však. 😉 Lebo ja ten používam

eliska22
6. máj 2011

@vinka dík, ale to som len tak šikovne odfotila, z druhej strany je krivá aj torta aj lopta 😒

vinka
6. máj 2011

@eliska22 aj tak neverím.vyzerá tak super,že si si to isto domyslela 😀 Neboj oslávenec si to isto nevšimne.ja mám niekedy také nedostatky a oslávenes,že je unesený.tak to je podstatné.Pane bože ved sa to aj tak zje 😀 😀 😀 😀 😀

eliska22
6. máj 2011

@vinka to už mám asi takú chorobu, že všetky nedostatky prežívam a hlavne akurát táto torta je na zákazku 😝

pristela
6. máj 2011

@hejdita modry cukor je isto iste v kauflande a v bille
Holky dakujeeeem 😉
@dadka212 no práve aj ja mam nervy na oblievane coko torty, tak ma napadlo to s tym papierom, s tym to slo ovela lepsie

@karmenta aale prosim ťa, urobis lavou zadnou, toto je moja druha torta v zivote zdobena cokoladou 😀 ked mozem vyhybam sa coko,
to biele je klasika- bielok s cukrom, a robila som to bez sablony len tak z hlavy, totiz ked robim podla nejakej sablony abo obrazka vzdy to este viac pos.... nez bez toho

pristela
6. máj 2011

@vinka ta orchidea je uuuzasna, suprova 😉

@eliska22 jejda tu kvietkovu by som brala, taka nežnučka

@bzucinka2 krásne tortičky, také "čisté" take mam rada

karmenta
6. máj 2011

@pristela druhá v životě.. takže to ty jsi ta osoba co si vzala šikovnost i za mě :D:D No já to zkusím zítra dle tvého návodu a uvidíme.. 🙂
Ještě prosím - ta klasika bílek s cukrem - kolik čeho? nikdy jsem to nedělala. Díky.

vinka
6. máj 2011

@eliska22 viem ako to je.Aj ja trpnem či bude chutiť či budú spokojný.a ked sa neohlásia bojím sa či boli spokojný.Joj mám tiež depku z každej torty 😉

dupinka
6. máj 2011

ahojte!

baby, idem robit 2D tortu Mickeyho, klasika okruhla torta s MMF potahom. Len teraz hutam, ako urobit tvar: potiahnut cele ciernou hmotou a na to vykrojenu tvar aj oci, alebo si vykrojit diely a tie spajat?

bzucinka2
6. máj 2011

@pristela dakujem 🙂 no este sa mam co ucit 🙂
@vinka to ma asi kazda z nas 🙂