Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
5. apr 2013

@pristela juuuj děkuji krásně 😉

elamaslakova
5. apr 2013

@jakelina Krásna tortička

mima595
5. apr 2013

@lokalistin / aj ja cvicim Jillian, sice teraz, ako som zacala robit, nestiham, ale dufam, ze ochvilu sa do toho dostanem znova....aj som prestala nejako kontrolovat stravu...

ale zase to 1 kg dole...to je apson nieco.....sa ti tuk meni na svalz, a musis si trosku viac svalov vzbudovat, abz oni dokayali spalit energiu...ak bz si vsak ymenila aj jedalnicek, kila by isli lepsie dole...

skus najpv co najviac pit..aspon 3 l denne cistej vody 1 zaradit viac zeleniny

elamaslakova
5. apr 2013

Dievčence ide niektorá z vás zajtra do Banskej Bystrice na stretko amatérskych cukrárok ? Ja idem a moc sa teším . 🙂

lucula73
5. apr 2013

tak moja nočná,presne podľa vzoru 🙂

elamaslakova
5. apr 2013

Môj pokus o mobil 🙂

ajka82
5. apr 2013

@pristela kujem...sak si pani uz povedala ze vlacik 😉 a myslim, ze pre oslavenca lepsie ...no pozrem to lepsie u teba, dakujem, bolo mi povedane ze okolo 5kg ale ze nebude vadit aj ked bude viac, tak sa skusim od tvojho "odrazit"... no moj synovec ani nechcel rozkrojit okruhlu tortu na vrchu s polloptou futbalovou a kopackami 😅

florentina
5. apr 2013

@nellynka dort se normálně přenášet dá, já to tak zpočátku dělala. Teď už dělám na podložce, ale když dělám vícepatrový, tak stejně to neuděláš na jednou a ta vrchní patra musíš přenést. Já přenášela už potažený dort. Já to nedělala přímo na podložce pro to, že se mi pak podložka smýkala po točně. Ale pristelka mi doporučila, ať si pod to dám utěrku a od té doby mám po problému. Já také vyvaluji na cukru, ale váleček mám plastový a taky dělám s pravým marcipánem a ten se prostě podsypávat musí, víc lepí, ale podsypávám jen zespoda a tou stranou dávám na dort. Dřív jsem ale taky obracela /než jsem se naučila/ a měla cukr z obou stran. Odstranit se dá bílým alkoholem /vodkou/, olejem, nebo párou, protože pokud je to zaflákané více, tak to prostě jen oklepat štětečkem nejde. Ale po všech těchto variantách se dort více či méně leskne. Já ze začátku měla bordel všude, ne jen na podložce, zejména na zemi 😀 😝 😖 ...ale s praxí se to zlepšuje a dnes už dodělám dort a mám po sobě rovnou vcelku uklizeno. Celkově je to s každým dortem jednoduší, rychlejší a čistější práce.

pristela
5. apr 2013

Holky , prosim vás meno Damian sa píše s dlžnom alebo bez ? 😕 bo raz je tak a raz tak 😠

rachel36a
5. apr 2013

tak môj dnešný pokus o 3D tortu... 😝 našťastie je to len pre mm, ten si nedovolí kritizovať... teda ten väčší, ten menší je pre syna známej, tiež rybár ako aj ten môj tichý blázon 😀

mamina1978
5. apr 2013

Moja dnesna maslickova, jahodkova 😉 🙂 Uz je aj zjedena 😅 😀 , len tak po nej zafukalo. Som zo srandy stopla, kolko to bude trvat ,lez sa cela zje. No a trvalo to presne 17 minut 😉 😀 😀 😀 Sice bola len nizucka, no ale aj tak dobry rekord 😀 😀 😀 Este ze to bola taka rychlovka 😉 ..... Hotova bola za hodinu a pol aj s pecenim korpusu, plnenim aj zdobenim. 😉 🙂
Korpus kakaovy ( 26 cm) ,plnka vanilkovy creme ole + kokos ......... a na vrchu cerstve jahody poliate s cokoladou 😉 🙂

79zuzana
5. apr 2013

@mamina1978 super, aspon ze si stihla urobit foto 😀

jaja555
5. apr 2013

@mamina1978 Waaaw ... nádherná ... dala by som si ... môžem prísť ? 🙂 😉 🙂

zuzana_1
5. apr 2013

@79zuzana supeeeer 🙂 ake kremy si pouzila na rch aby drzali?

teodorie
5. apr 2013

Teď dělám dortík pro tchýňku a moc se mi nedaří. Včera jsem dělala čoko korpus a zvlášť bílky a žloutky. Zpracuji těsto ze žloutků, moje ratolesti se ochomítají v kuchyni, manžel sváču, já formu srdce vyloženou pečícím papírem a trouba hlásí, že už je nahřátá. Vezmu těsto a pracně naliji do formy, zdálo se mi tuhé a říkám si, že nevím, zda se povede, když to ta čokoška tak zahustila.... a pak se kouknu na misku, kde mám bílky s půlkou cukru, připravené na vyšlehání na sníh. 😀 Takže pracně dostat z formy, umýt a znovu vystřihovat pečící papír.... a dneska jsem dělala jovo krém s jahodami a pařížskou šlehačku a při ponoření metel do šlehajdy... nic 😖 No s tímhle dortem se mi fakt daří. 😅

tweetinka.co
5. apr 2013

ahojte kočenky.. prosím vás o radu, ako spraviť ananásovú plnku? 🙂 ďakujem 😉

mamina1978
5. apr 2013

@79zuzana To teda hej, 😉...... ved som nestihala krajat 😝 a vracali sa mi taniere na duplu 😀 😀 😀

magic08
5. apr 2013

Ahojte, mozem vas poprosit... peciem torticku pre dcerku k jej 3. narodeninam... a prvykrat v zivote idem robit potahovanu hmotu s Marshmallow ... nejake rady, coho sa vyvarovat aby sa mi to podarilo? torticka bude mat priemer 26 cm. A este otazka... mozem na tu pohatovku potom dat jedly obrazok? ako to urobit?dakujem

teodorie
5. apr 2013

@tweetinka.co já mám uložený tento receptík, ale ještě jsem nezkoušela http://www.andelina.cz/kremy/ananasovy-krem 😉

mamina1978
5. apr 2013

@jakelina tie tvoje 2 D obrazky su vzdy tak krasne prepracovane..... 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Ja som sa na take este neodvazila 😅

denisak77
5. apr 2013

Zdravím Vás,nebola som tu celý týždeň,lebo už od nedele až do včera večera som mala teploty ,chripka ako hrom,a ešte stále kašlem o prietrh a 7 tôrt na krku.Skoro som dušu vypľula a ešte 2 som nedokončila .Tak pridávam chripkové tortičky.

tweetinka.co
5. apr 2013

@teodorie ďakujem 😎 idem do toho 😅 po víkende dám vedieť úspešnosť

79zuzana
5. apr 2013

@zuzana_1. @zz134 je to obycajny krem vanilkovy slahany nad parou, vajicka s cukrom, vmiesat maslo a plnka je hotova 😉 ak chcem cokoladovu tak pridam rozpustenu cokoladu podla chuti 😉

1katuska73
5. apr 2013

svadobna spodna marlenka,stredna korpus coko+mascarpone+maliny,vrchny biely+pribinak cokoladovy+banan,vaha8,7 kg.

79zuzana
5. apr 2013

@1katuska73 nadherna 🙂

elisskah
5. apr 2013

@1katuska73 to ste robili? take trojake chute? Vaaaaaau, to je sen. A este je aj nadherna.

jakelina
5. apr 2013

@mamina1978 děkuji, nic na tom není, vyzkoušej. 😉

aduskatt
5. apr 2013

tak ja mam na vikend dobojovane🙂 takmer 4 kg, karamelova plnka

sticker
5. apr 2013

@denisak77 Toto všetko si piekla s chrípkou 😕 😎 No klobúk dolu... nádherné, úplne všetky 😵