Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
17. júl 2012

@pristela jaky peceny caj to co????? pocujem prvy krat

dada2007
17. júl 2012

@pristela ked už ušetríme na benzíne......a teraz aj na poštovnom.........šuchneme sa spolu na lôžko? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ajka82
17. júl 2012

@pristela no ja mam tento vikend tiez znak barcelony, jednu som sa rozhodla ja, ze gramec, pre mm kamosa s ktorym hraval na disco k narodeninam a narodil sa mu dnes syn... tak mu asi babo so sluchatkami posadim na platnu a tretia futbalova pre synovca k 8 narodkam... a ze spominal vela Messiho, ten je tusim tiez FCB ak sa nemylim 😕 tak zas futbal s mierne zakomponovanou barcelonou... a este zajtra robim dedkovi k narodeninam...to len nejaku maslovu/krabickovu rychlovku, lebo nemam so sebou vela hmoty uz a aj to co mam je polovica vselijak pofarbena 😅 -toto chcem skusit ten rafaelo krem ako to chuti...konecne mam "obet" 😝
...ale ako tak premyslam, ak bude priepustka od mamy, tak zvladam navtevu Tfornaxu a mozem kupit potahovku do zasoby, lebo tu u nasich v meste v jednej cukrarni sice maju taku zachranu, ale predavaju K2 a to ja neviem ci by sa mi s nou dobre robilo ked ja odchovana na smartflexe

janula.h
17. júl 2012

a to nevadí keď je tam taká "kožka" ???

dm1
17. júl 2012

@janula.h ale tu mas len na vrchu nie na bokoch a dole. u mna zalezi aky robim korpus ono vacsinou mi ta kozka zlezie na klasickej piskote ked zabalim viac korpusov na seba do sacku tak sa to prilepi. inak ju dole nedavam

janula.h
17. júl 2012

@dm1 jasne ale aj boky sú také vieš drsné tvrdšie vieš čom myslím?

dm1
17. júl 2012

@janula.h ja ked zabalim korpus po vychladnuti do sacku tak aj tie boky ak boli trosku tvrdsie tak krasne vsetko zmakne a nie je ziadny problem. je skoda rezat to na bokoch ked je to take krasne hladke z formy

rapunzel1
17. júl 2012

dnešný výtvor dokončený, ráno o 9-tej pani objednala a mám hotovo, zajtra si pre ňu môžu prísť, ale deti som akurát tak kŕmila,zvládla malej plače kôli očakom a zápchce z nich a púšťala rozprávky 😒 m ostatné bolo na babke a tatovi

janula.h
17. júl 2012

@dm1 to je fakt 😖

risolino
17. júl 2012

@sisix
@dadka212
@aduskatt
@broucek2 Ďakujem 🙂 Ako skladujete zafarbenú hmotu, keď ju všetku nevyužijete?

ajka82
17. júl 2012

@janula.h tak ako dm1 pisala... pripadne ja nechavam vo forme ak ju nepotrebujem a len zvrchu prikryjem, sak tie boky nie su tvrdsie, teda aspon mne sa nezda, ked su vybrate zo sacku alebo cerstvo z formy 😉

risolino
17. júl 2012

Moja prvá poťahovaná tortička... myslím, že sa vydarila. Cez víkend sa chystám robiť ďalšiu 🙂

peroli
17. júl 2012

@dm1 neznáš pečený čaj? to je super třeba na vánoce... 🙂 do pekáčku nakrájíš jakékoliv ovoce (nejčastější jsou asi maliny, jabka, hrušky, pomeranče, jahody, rybíz apod.. může být i mražené), nasypeš k tomu cukr (na kilo ovoce tak 1-1,2 kg toho cukru), dáš tam lžičku skořice, pár celých hřebíčků, cca 2 dcl rumu (nebo podle chuti, ale může se i vynechat), pořádně všechno promícháš a pečeš na +- 220´C asi 40 min, prostě dokuď ovoce nepustí šťávu 😉 během pečení občas promícháš.. Hotové, upečené a ještě horké dáváš do skleniček, zavíčkuješ a otočíš dnem vzhůra tak na 5-10 minut a je hotovo!!!
Pak už jen dáš do hrníčku 1-3 lžičky toho čaje (jak kdo má rád), doliješ horkou vodou, necháš chvílí vyluhovat a.... a to je všechno.. 😉 😵

dm1
17. júl 2012

@simasa prosim ta mozes na stretko doniest tu uzasnu RVO krajku? tusim si to bola ty ak si dobre pamatam co si s nou robila. by som si to chcela vyskusat ci mi to pojde a ci kupit

peroli
17. júl 2012

@dm1 jako kolik si kdo dá cukru je na něm.. 😉 někdo dává kilo ovoce = kilo cukru... někdo zase kilo ovoce = půl kila cukru apod..
jen čím míň cukru, čím míň rumu tím menší trvanlivost, že jo? protože vlastně cukr a rum jsou jakoby konzervanty.. ale většinou je to tak rychle pryč že se to ani nestihne zkazit 😀

dm1
17. júl 2012

@peroli diky moc istotne vyskusam 🙂

peroli
17. júl 2012

@dm1 ještě jsem zapoměla že ovoce samozřejmě i se šlupkou (švestky, jabka apod...) ne pomeranče 😀
a přidat můžeš i pár koleček citronu..
a to už je asi všechno 😅 😀 😀 😉

pristela
17. júl 2012

@peroli
@dm1 jo jo to je onoooo, kazdy to strasne moc chváli , ale ja prv nez to urobim musim to okoštovať 😀 aby som nahodou nieco neurobila a pak nam to nikomu nechutilo a slo to pak do kosa.

baby sa pak dohodnite tie torty co sa tam budu obalovat ake prichute chcete aby boli 3rozne 😉 😉 ja premyslala zeby som urobila tu marlenku bez valkania 😉

mariann2
17. júl 2012

@pristela ano, ano. marlenku ja luuubim

mariann2
17. júl 2012

kočky a ja vám ak by ste chceli, kúpim baliaci papier a prinesiem na stretko / nejako vlakom dovlečiem/ ten metalický, čo ne neho už netreba dávať fóliu, čo už raz objednávala rôzne farby @pristela majú u nás 10 metrové balenie z jednej strany strieborné, z druhej farebné alebo zlaté za 4,50€, tak ak chcete, prinesiem vám 🙂 ak budete chcieť, pošlem vám aj fotku

dm1
17. júl 2012

@pristela juj to by som rada skusila tu bez valkania hlasujem za nu 😀

dm1
17. júl 2012

@risolino ze prva super je 🙂. a zbytky hmoty staci riadne zabalit do sacku a pri izbovej teplote najlespie v original kybliku od kupovanej hmoty alebo v inom

risolino
17. júl 2012

@dm1 ďakujem... ja som ich dala do dózy, ale do sáčku som ich nedala... tak asi pôjdem dať 🙂

dm1
17. júl 2012

@risolino to daj radsej lebo ti oschne na povrchu

risolino
17. júl 2012

@dm1 Ďakujem za radu 🙂 učím sa...

pristela
17. júl 2012

@mariann2 ja som dnes kooonecne náhodou nasla u nas jednofarebny matny baliaci , takaaa som mu radaaa, este nájsť čisto čierny baliaci a som vo vytržení úplne 😀 😀

@risolino fakt super potiahnuta torticka a ze prva 😨 dobrééééé

sisix
18. júl 2012

@risolino Zabalit do igelitu a do lednice

broucek2
18. júl 2012

@risolino v potravinářské fólii a v dóze

broucek2
18. júl 2012

@risolino je krásná

miciatko
18. júl 2012

Baby tak som si to rozmyslela a chcela bych ist na to stretko ak nieje plno uz som pisala aj Silvii, ak by nebolo nebude problem ak pridem teda aspon sobotu kuk??
@vecernicci ty si mi raz davala stranku na vykrajovacky na medovniky ze niekde blizko teba je to tam, hodis mi to prosim este raz sem a chcem sa este spytat ze ak sa mi tam bude nieco pacit ci by si mi to bola ochotna kupit, dakujem, teda dufam ze som to dobre vycitala ze ides aj ty