Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
30. aug 2012

@mizulienka Ďakujem ti 🙂 ja som sa tiež dlho odhodlávala na drôtikovanie a kupodivu sa to dá aj mne gramblavej 😀 takže smelo do toho, ty to určite zvládneš, máš šikovné ruky 😉

eliska22
30. aug 2012

@lamps a ďaľšia, šup ho drôtiky do ruky 😀 😀 😀 nemboj pôjde to 😉 toto sú tiež moje prvé frézie, predtým som robila len brečtan a tie drobné kvietky 😝 😝 😝

eliska22
30. aug 2012

@lamps a ozaj kvietky sú z MMF, vlastne celá torta 🙂

rapunzel1
30. aug 2012

@lamps ďakujem... no to som asi v háji, ten sa mi minul, hmotu mám pred sebou, oblátku tiež, tak sranda začína, síce to je až na budúci víkend, ale pokiaľ dorobím tie masky a kvety k tomu, tak aj zošediviem asi, nielen víkend príde ☹ a to som sa ešte nerozhodla presne ako to bude vyzerať 😒

lamps
30. aug 2012

@eliska22 ja mám robiť o dva týždne svadobnú a kúpila som si formičku na orchidejku, tak to chcem vyskúšať na drôtikoch, ale ako sa mi to podarí?.... Zatiaľ som robila na drôtikoch len také jednoduché kvietky neurčeného druhu 😀 a jednu magnóliu, ale s tou som vôbec nebola spokojná. Ja som s MMF spokojná, na tej torte, čo som robila nedávno s tými PetShop-ákmi som na skúšku použila PDT-špeciál, potrebovala som sýtu farbu a tak sa mi s ňou zle robilo. Je to naozaj tak, že každej z nás vyhovuje niečo iné. Len na kvietky používam Smartflexaj to nie na všetky

lamps
30. aug 2012

@rapunzel1 a keby si vyrezala tie masky z hmoty a nechala vyschnúť na niečom, myslím tak popodkladané napr. servítkami, aby mali požadovaný tvar?

lamps
30. aug 2012

@eliska22 a ešte som skúšala ľaliu na drôtikoch a tá sa mi polámala 😠

jakelina
30. aug 2012

@dajna11 a nemůžeš mi prosím dát odkaz, který ten patchwork to máš, já se v tom nevyznám, který je jenom na otláčení a který na vyřezávání. Děkuji moc. 😉

dajna11
30. aug 2012

@jakelina je to tento,mne sa mooooc páčil koli tým ornamentom,sú to akoby krajky... http://www.cukrarskepotreby.sk/product.php?id_p...

pipka
30. aug 2012

@mizulienka nie si jedina..ani ja neviem 😒 teda zatial...hadam sa aj to raz naucim 😅 😉

mia1111
30. aug 2012

@mizulienka, @pipka - baby, ani ja neviem drôtikovať... a to mám drôtiky a florist.pásky kúpené už pol roka. Ale nemám čas sa k tomu dokopať 😅

pipka
30. aug 2012

@mia1111 ja mam tiez vsetko nakupene 😀 len nie je toho, co by ma k tomu dokopal 😝 😅 😅
asi az na stretku sa musim na niekoho nalepit, kto to vie, a potom hadam skusim aj sama 😅 😉

mia1111
30. aug 2012

@pipka - no, ja na stretko nejdem, takže neviem, kedy sa k tomu dokopem ja... 😅
Baby, budete mať na tom stretku aj kameru? 😉

jitta
30. aug 2012

Dobrý večer, tak dort pro dceru hotov, je to můj 7. potahovaný. Mám se stále co učit, málo jsem si nahřála mléčný marcipán a po přenesení na dort se mi potrhal, asi byl i moc silně vyválený, proto je tam tolik kytiček na ozdobu, to abych zamaskovala trhliny 😉 Ale bude nám určitě chutnat, mramorový korpus, náplň - krém z ledových kaštanů a kompotované višně z lidlu 😀

pipka
30. aug 2012

@mia1111 vidiiiis no na fotaku mam aj video, ak sa bude dat nieco mozem aj pofilmovat 😉
len neviem aku mam kapacitu karty 😅 😀 😀

jakelina
30. aug 2012

@dajna11 děkuji moc.

mia1111
30. aug 2012

@pipka - požičiam Ti moje dve 4-gigové, tie videjká by boli supeeeeeeeeeer, ja by som si rada pozrela, čo a ako ste robili, keď už nemôžem byť s vami 😔 ☹

popolo
30. aug 2012

@eliska22 krásná dortička 🙂

simasa
30. aug 2012

@rapunzel1 Ja som uz robila masku - zo smartflexu velvet a vytvrdla. Myslim si, ze ked nedas hrubu vrstvu, tak aj MMF vytvrdne. Ja som to nechala asi dva dni na maske a tusim potom este jeden bez masky a potom som to pomalovala. http://www.facebook.com/photo.php?fbid=25460378...

popolo
30. aug 2012

@aduskatt moc krásná dortička 🙂 🙂 🙂

aduskatt
30. aug 2012

@popolo dakujem🙂

lucula73
30. aug 2012

@rapunzel1 ak nemáš modecor,tak možeš aj med použiť na lepenie oblátky,ja som tak robila 😉

eliska22
30. aug 2012

@lamps jááááj ľalia s tou som si užila aj ja, až na druhý pokus to ako tak držalo 😅

pristela
30. aug 2012

@eliska22 @lamps baby piste o niecom inom nez o lamani lalií !!!! 🙄 mam ich tu narobenych kopec, ziadne ine kvety nemam pripravene a ak toto uvidia moje lalie 🙄 🙄 🙄 🙄 umrú !!!!!! ja mala styri pokusy o lalie na drotikoch z toho dva pokusy skoncili polamanymi lupienkami ako moje ranne prekvapenie ☹ ☹ tieto zatial drzia , ale akosik mi netvrdnú palmy 😠 s coko hnedou mmf 😠 potvory jedny kmeňove 😝 😀 😀 😀

vlada111
30. aug 2012

@aduskatt noooo super je, chceme vidieť aj rez 😉

aduskatt
30. aug 2012

@vlada111 slubujem, ze zajtra, ked ju nacneme,. bude aj rez🙂)

vlada111
30. aug 2012

@aduskatt tešíííím sa. Zajtra sa ozvem čo s čipkami 🙂

aduskatt
30. aug 2012

@vlada111 jj🙂) no vidis, tak okrem rezu mozes aj ochutnat🙂

rapunzel1
30. aug 2012

@lamps díky, niečo také som urobila, dala som utierku, obalila ju potravinárskou fóliou a patlala, no niečo z toho je, ale nie je to presne to, čo som chcela. Dokonca aj polovička, že čo to robím, že či to môže skúsiť...tak pomáhal 🙂 teraz robím ľalie, kaly a ešte neviem čo si vymyslím na tú maxi plechovú tortu, aby to nebolo prázdne

rapunzel1
30. aug 2012

@simasa ja bohužiaľ nemám masku, tak len tak patlám od oka podľa fotky na nete, a chcela som pozrieť tvoj odkaz, ale nenašlo mi ho tu, ja som chcela robiť toto http://www.masky.sk/skrabosky-masky-na-tvar/skr... , ale oni chcú toto http://www.canstockphoto.cz/drama-comedy-theatr... , čo je dosť také nudné, ale keď si to prajú, čo si navyberám...