Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rapunzel1
23. sep 2012

Baby ako to čítam, tak mi je lúto, že sa mi nedalo prísť, z každého rožka troška a každá varianta nakoniec padla. Taaaak som chcela večer prísť, aj mm by ma dokonca zaviezol, len sa nenašiel nikto, kto by strážil deti ☹ a v nedeľu sa mi to zdalo byť už neskoro, keď ste už o 12tej mali končiť 😒 😒 , tak dúfam nabudúce, ale zase som sa v piatok na obed dozvedela, že mám dieťa zapísané do škôlky a ani o tom neviem, to sa môže stať asi len u nás. Žiadosť som dávala pred vyše rokom, keď som mala nájdenú prácu, vtedy mi ho nevzali, že nie je miesto a teraz ho zaradili od septembra a ani nedali vedieť, že šak som sa mala informovať, ešte že mi kamoška písala, že či viem, že malý má v školke menovku s menom. Sranda bude, keď tam bude mať menovku u mladších aj malá, lebo jej som tiež dávala prihlášku cez rok. Hm, tak asi bude hor sa hľadanie práce.....neviem či sa tešiť, alebo smútiť, že odídem od drobcov, hlavne od babule, tá je ešte krpatá,ale zas financie.... ach jaaaj

dm1
24. sep 2012

@mizulienka ja by som urobila asi tak 20x20 ak nebude moc vysoky tak by mohol byt aj 25x25 kedze tie kraje sa zrezu ale skor ten mensi asi 😕

dm1
24. sep 2012

@ajka82 sviecku nei ved to ti roztopi potah to teplo 😝 . v kiku maju take akoze sviecky cajove male elektricke na baterky aj to preblikava akoby to horelo ja som to mala v pernikovom domceku min. rok vlozene

dm1
24. sep 2012

@ajka82 pred potiahnutim tam urob akoby okienko do torty, vyloz ho hmotou a potom potiahni a vyzer okno. Daj tu sviecku a mozes dat napr. platkovu zelatinu ta je taka priehladna ako sklo, pripevnis hmtou a je okno svietiace 😝. Ten vydlabany prestor na okienko by som spravila vacsi ako bude vyrez aby nebolo vidiet cez priehladne sviecku ale iba plamienok

evelin116
24. sep 2012

Neviete mi poradit recept na marcipan? nikdy to neviem odhadnut a potom sa mi furt rozpusti a vyteka torta. kde robim chybu?

dm1
24. sep 2012

@evelin116 ja robim MMF recept je na prvej strane. Len kazdej sa robi dobre s inou konzistenciou ja davam nemej cukru. Mozno u teba nieje problem s potahom ale s kremom ktory je pod nim a preto to tecie. Aky krem davas pod potah?

maca77
24. sep 2012

@pipka ešte si mala dať popis ... 1.foto horný rad zľava xx xy ..... 2. rad zľava .... a pod.... 😀 😀 😀

aduskatt
24. sep 2012

@dm1 si mi vyriesila svietiaci problem s tortovym domcekom🙂 diky Bronaaaaa🙂

dm1
24. sep 2012

@aduskatt rado sa stalo 😅

maca77
24. sep 2012

@pristela krásne tortičky... z tej čokoládovej by som si ukrojila 😅 ale nechápem že len toľko kíl mali? vyzerajú byť o dosť väčšie 😕

aduskatt
24. sep 2012

@dm1 ja si uz dlho lamem hlavu s tym svetlom, lebo mi bolo jasne, ze tam nemozem dat sviecku, ale veru o tych svetielkach som nemala potuchy🙂) takze navsteva Kika to istiiiiii🙂)

jakelina
24. sep 2012

@florentina jsem ráda, že jsi dojela. To jsi najela fakt hodně. Obdivuju, já jsem svátečnější řidič, byla bych hotová. 😝

dm1
24. sep 2012

@aduskatt ani ja som veru nevedela a bala som sa cez vianoce dat do domceka sviecku ze sa ten pernik chyti... poradili mi to baby na pernikovom fore a fakt to aj krasne preblikava takze to vypada aj celkom realne v tom domceku. a super je aj cena tusim 1eur 2 ks. inak teraz na dusicky ich isto budu mat aj v tescu a inych obchodakoch

mizulienka
24. sep 2012

baby predvcerom tu niekto hodil link na silikonove formy, mate to nietora ulozene?
dakujem

jakelina
24. sep 2012

@dm1 já to dávám i do vazeb na stůl co máme v obýváku a v jídelně. Taky to vypadá moc hezky, teď jak je malý tak nemůžu dát svíčku, však bychom vyhořeli. 😀 😀

aduskatt
24. sep 2012

@dm1 no skusim popozerat, dik za tip🙂

rough
24. sep 2012

Dievcata, kde v BA najdem vietnamca, ktory ma vecicky na torticky? Ja som taky obcasny, domaci pekar a nechce sa mi investovat do znackovych formiciek, hlavne nie z rodicovskeho pridavku:/ viem, ze ste tu uz spominali mnoho cinanov, ale zachytila som len v inych mestach. Dikes

ajaku
24. sep 2012

ahojte, moja včerajšia polystyrénová, snažila som sa urobiť dve v jednom, takže z jednej strany je pokus o chlapčenskú, z druhej o dievčenskú. Hore nič nie je, lebo tam pôjdu buď sviečky, alebo vlajočky podľa potreby 🙂
Inšpirácie od Vás asi, prípadne odniekiaľ z netu 🙂

dm1
24. sep 2012

@ajaku a to si niekdo objednal polystyrenovu?

vlada111
24. sep 2012

@mamina1978 bolo super, už som písala podrobne pár strán dozadu. Bábatko neprotestovalo, má odolnú mamu, tak bude dúfam po nej 😀

ajaku
24. sep 2012

@dm1 nie, je to pre moje potreby na fotenie 😎 ako rekvizitka, aj tú zimnú som si tak robila

bzucinka2
24. sep 2012

super, stretko paradne, kedy je dalsie? 🙂

dadka212
24. sep 2012

@vlada111 Vladi prosím odkial máš tie žilkovače? ja to nikde nemôžem nájsť 😖

evelin116
24. sep 2012

@dm1 to je ta hmota s tych cukrikov penovych lebo mne sa zas ta nepaci a zle robi.davam puding a vela masla

katulkaaaaaa
24. sep 2012

ahojte super stretko aj ked som vas polku nespoznala 😉 len tusim danku pristelu a jakelinku 🙂 a lamps este 😝 moja vikendova...jednu este coko ale tu som ani nefotila

jakelina
24. sep 2012

@katulkaaaaaa to jsem ráda, že mě někdo poznal 😀 😀 😀

dm1
24. sep 2012

@evelin116 tak potom inu doma robenu ti poradit neviem lebo toto je ta cukrikova a ja mam skusenost len s nou pripadne s kupovanymi hmotami. A ktoru hmotu si teda pouzila ze sa roztiekla? lebo pri pudingovom by sa ti pri pomere 1:1 mlieko, maslo nemalo nic s potahom stat

dm1
24. sep 2012

@jakelina teba som spoznala hned nazivo ked som ta zbadala 😉

aduskatt
24. sep 2012

@jakelina aj ja som ta hned spoznala🙂
@dm1 aj Tebaaaaaaaa🙂

dadka212
24. sep 2012

@jakelina aj ja som ťa spoznala hneď 😉

inak som rada, že sme sa takto stretli, konečne si viem predstaviť aj vaše hlasy 😀