Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
2. okt 2012

@mamina1978 dakujem, no prave ze tie wiltonky sa mi moc nepacia...., ja mam rada na niektorých tortach radsej jemne farby..., a wiltonka ivory ze telova? ja som asi dala vela farby- mala som ju skor okrovu 🙄 , tak ako na tu telovu? dakujem.

mamina1978
2. okt 2012

@luciahromadkova ja ked som zacinala s tortickami, tak mi tu na MK dievcata poradili, ze mam radsej tie sugarflair pouzivat 😵 😵 😵 , lebo ze wilton zvyknu zle farbit a su casto kazove. ... 😕 🙄

pristela
2. okt 2012

@luciahromadkova ruzova a zlta s kazdej malinko pisala som to tu nedavno

rapunzel1
2. okt 2012

@blcha skús v tescu, majú ich od tohto týždňa a ešte k tomu v akcii

mizulienka
2. okt 2012

@dadka212 ach jaaj dani, ake krasne farebne, wow

drobec33
2. okt 2012

@rapunzel1 skusim ju takto urobit. Iba jednu vec by som rada vymenila. Co to urobi, ak dam miesto cery maslo? To je jediny tuk, ktory pouzivam. Ceru nechcem pouzivat. Myslis ze sa to bude dat, aj ked sa maslo chova trochu inak?

dadka212
2. okt 2012

@janula.h neviem z akej hmoty, predpokladám, že z gumpasty ....ale netuším tie torty sú božské 😀
dík kočky už robím ozdobky, nechcem tam toho natrepať vela, šak by som sa fakt umodelovala ale tak musí to byť farebné 😀 ale zas nie moc 😅 idem modelovať tento týždeň mám toho velmi vela, tak musím začať už teraz 😝 a ja nezvyknutá takto skoro modelovať potom mi to nesedí na torte 😅

rapunzel1
2. okt 2012

@drobec33 no neviem, skus, ale neviem neviem, môj názor, že to nebude dobrem môžeš ju skusiť radšej nedať, ale ruky by som potierala radšej cerou, tam nejde o to, že by bola cera menej kvalitná ako maslo, ale inak sa myslím chová

drobec33
2. okt 2012

@rapunzel1 prave mi napadla este jedna alternativa co vyskusat miesto cery, tak skusim 😀 Dakujem velmi pekne 😉

eskymacik17
2. okt 2012

@florentina jej dakujem no ja asi skusim upiect nejaku len tak pre chut skor aby som zistila či mi to vobec pojde :D prosim ta aked si spravim nejake figurky vopred nič sa im nestane .. kolko ich mozem skladovat a ako pred tym ako ich dam na tortu ? inak farby asi objednam tieto http://www.ebay.co.uk/itm/Sugarflair-Food-Colou... mysliš že budu dobre ?

pristela
2. okt 2012

baby, ze z akych vykrajovaciek robim pivonku ? 😀 😀 "tulipán" od @vecernici /tymto jej moooc dakujem/ a zdravím heslo, vsak za ten peniaz vezmem, snad na nieco pouzijem 😅 😅 😅 len neviem ci vyjde bo skusam tu kazdy lupienok na drotiku

mimcak
2. okt 2012

@lussy23 Ďakujeem aj všetkým Vám ostatným za like 🙂

janula.h
2. okt 2012

@dadka212 mne treba modelovať tiež ale ja začínam až keď synáčik zadriemká 😀 a tiež chce baba na krstiny sýto ružovo tyrkysovo žlté tenisky a k tomu dopasovať zbytok 😀

dadka212
2. okt 2012

@eskymacik17 sugarflair sú dobre farby, väčšina je s nimi spokojná podla nich sú krajšie ako wilton no ja nesúhlasím 😀 ja mám zas radšej wilton odtiene 😅 ale od sugarflair mám pár odtieňov a sú fajn superhusté

dm1
2. okt 2012

@dadka212 ona ma nadherne torty tiez mam veeeela od nej ulozene hned som ich spoznala 😅

dadka212
2. okt 2012

@janula.h no super, ja asi musím zdielať fotky tej kočky, nech si niekto takú tortu farebnú prefarebnú objedná 😀 ja už mám kvetiny na drôte hrubom urobené aj hello kitty aj macka aj motýla na drôte....ešte dorobím vláčik a potom nešťastné kvety na svadobnú....

dadka212
2. okt 2012

@dm1 ja som videla, že niekto zdielal jej fotku alebo komentoval a ked som klikla a zbadala albumy som sa zaláskovala 😵

dm1
2. okt 2012

@dadka212 ja som ju mala na naastenke 😵 . Aj som podla nej robila len vtedy moc nevysiel spodok teraz budem mat tento mesiac opat take nieco tak sa mozem vyblaznit na tom 😎

dadka212
2. okt 2012

@dm1 záááávidím 😀 ale v dobrom 😉

dm1
2. okt 2012

@dadka212 no veru lepsie ako robit excelovsku tabulku 😀. to ma moc bavilo vobec mi nevadilo ze tolko modelujem

inak ja som ju chcela robit velmi tak som ju zdielala a kamoska ju videla a hned ju chcela. tak treba zdielat mozno sa niekto chyti 😀

dadka212
2. okt 2012

@dm1 ved to radšej by som vymodelovala 10 takých zlatých postavičiek ako jedno auto alebo nejakú blbosť ako tabulku 😅

eskymacik17
2. okt 2012

@dadka212 no ja som to len namatkovo našla tak som ich skušala na ebay kuknut aby som ich mohla objednat a našla som tieto . tak snad budu dobre ešte musim čoto pohladat nech to naraz objednam až sa možem začat učit 😀 netušim či sa mi to podari ale snad niečo stoho bude ..

dadka212
2. okt 2012

@eskymacik17 oni sú dobré tie farby aj kvalitné toho sa neboj 😉 len mne osobne sa viac páčia odtiene wilton, ale väčšina so mnou súhlasiť nebude 😀

dm1
2. okt 2012

baby niekto ste zhanali orchards vykrajovacky tak uz su zase v ponuke kuk http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...

dada2007
2. okt 2012

@dm1 jaaaaaaaaaa som to bola........dakujéééééém 😵

dada2007
2. okt 2012

@pristela ty si telivo .......s tou rosa 😀 😀 😀 😀

dada2007
2. okt 2012

@rapunzel1 nemôžem to nájsť........ani na FB, ani na nete......to pečenie 123....môžeš mi dať link prosím??? 😵 😵 dakujééééém

lucula73
2. okt 2012

@dada2007 aj ja som to už hľadala 😀

vlada111
2. okt 2012

@mia1111 juj krásna tortička

vlada111
2. okt 2012

@pristela ty si teda asi fakt prepracovaná 😀 Ale podľa mňa ti to môže byť jedno, photoshop to zafarbí ako budeš chcieť 😀 😀 😀 😀 😀