Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

levandulka3
5. okt 2012

@jakelina prečo chudák ved je krásna 😉

rapunzel1
5. okt 2012

@lencza môžeš, s creme ole to zhustne o chvíľu v pohode

adka_praha
5. okt 2012

@aduskatt mohla by som poprosit recept? 😕 😵 dakujem 🙂 a korpus si pouzila aky???

jakelina
5. okt 2012

@levandulka3 strašně špatně se to dělalo u té svíčky. Na lístečku mám vzadu vidět drátek, ještě jsem to upravovala a včera jsem to vůbec neviděla. Asi už jsem i slepá. 😀 😀 😀

adka_praha
5. okt 2012

@jakelina kraaaasna je... ja som si cely hekticky august hovorila, ze v septembri, az mala nastupi do skolky, zacnem konecne robit pokusy s kytickami a doteraz som sa k tomu nedostala ☹ .. a kto vie, ci sa este dostanem...

pristela
5. okt 2012

@levandulka3 aale tie co pouzivam , biele z kaufl. , ved tie stare dva baliky som mrkala a mali rovnaky datum spotreby tak nechapem, normal pri zarabani sa mi rosypávala aj som ze skusim potiahnut, dala som to na tortu ale hned sa dotrhaly kraje hruuuza. a to som tych 10balikov nezmiesavala vsetky naraz ale vzdy nanovo novu varku trebars z troch balikov 😖

aduskatt
5. okt 2012

@adka_praha no tak na korpus uz nepamatam, to som robila daaaaaaaaaaaaaaaavno, ale najskor asi biely piskot a Pribinakovy krem je recept v dvojke.-)

adka_praha
5. okt 2012

@aduskatt ok, idem kuknut... dlho som nebola, tak budem mat problem sa tu medzi vami aspon ako tak zorientovat... 😒

florentina
5. okt 2012

@lamps krásný dortík a také moc gratuluji, i když nevím k čemu 😀 ...ale věřím, že přáním pevného zdraví a splněných přání nic pokazit nemůžu 😉

@blcha taky tu mám vysypané celé granko, to zvládla dcerka při minulém pečení...teda mám ho už zametené, ale půjde do koše...

jakelina
5. okt 2012

@florentina měla včera narozeniny 😉

rapunzel1
5. okt 2012

@pristela no len dúfam, že to neboli tie, čo som ti niesla ja, by ma to mrzelo, ale ja som si ich brala tiež a 15 naraz a nebolo im nič 😨 😨 😨

pipka
5. okt 2012

@zuzkazarka ake babenko? 😕

florentina
5. okt 2012

@jakelina
@daducha nádhera....

@jakelina @lamps @aduskatt holky tak ať se dnes už jen daří, žádné trable s počasím, elektřinou, dortíkem, sklem a ani poštou 😵
@pristela a tobě přeji, ať ten dort už hladce "dobojuješ" a hlavně zdárně dovezeš, brzo se uzdrav!

@jakelina k nerozeznání od pravé...paráda....možná to dělej i příště při svíčce, evidentně to té růži svědčí 😀

pipka
5. okt 2012

@zuzkazarka aha teraz pozeram, ze k akej fotke to bolo...no mala som jednu silikonku na babatko navyse, ale uz som ju predala, takze uz mam len jednu pre seba 😉 jedine ak potrebujes len babatko uz z hmoty urobene (figurku, tak mozem spravit) 🙂

lokalistin
5. okt 2012

@daducha krasne
@adka_praha torty su pekne len neviem ci to je fotakom ale mne sa zdaju take nezazivne tie farby, mohli by byt trochu vyraznejsie
@jakelina pekna je

aduskatt
5. okt 2012

@florentina no, prave sa mi podaril jeden skvely krem, tak sa tesim🙂)

blcha
5. okt 2012

@florentina dnes mi pre istotu mala zobrala flasku s vinnym octom a robila ju vsade to pozatekalo za linku a to som prave slahala krem do torty tak som mala co robit pol hodinku zbierat sklo a umyvat nastastie ze sa neporezala ona je zive striebro potom so jej dala misku s rafaelo kremom a vylyzovala mala som hodinku pokoj ale ten krem mala aj v plienke 😀 😀 😀 😀

adka_praha
5. okt 2012

@lokalistin neviem, asi fotakom... ja to raz proste neviem normlane odfotit... 😒

blcha
5. okt 2012

@mamina1978 dik som cakala ze hodis neaku inspiraciu aj mam v plane spravit hore lienku tortu uz mam hotovu obycajny kruh uz sa chladi len teraz rozmyslam ake dam farby lienka bude pekna cerveno cierna neviem ci mam tortu potiehnut bleducko fialovou alebo ruzovou a rozmyslam ze tie kraje by som spravila taku travu zelene no neviem zasa aby to nebolo moc carakate ale sak to je jedno bude to len pre nas 😉

pipka
5. okt 2012

@daducha naaadherneee, som si eiffelovku ulozila 😉

florentina
5. okt 2012

Holky za čtrnáct dní budu asi dělat dortík pro 6letého klučinu a zadání zatím vypadá na raketu, prý ještě upřesní. Jdu
hledat nějaké inspirace, ale pokud něco máte, budu moc ráda. Vůbec nevím co k takovému tématu. Nebráním se jak modelované raketě na dort, obrázku 2D, tak ani 3D dortu....děkuji

broucek2
5. okt 2012

moje nad ránem dokončená 5,9 kg

jakelina
5. okt 2012

@florentina raketu dělala večernice.

florentina
5. okt 2012

@jakelina děkuji, tak ji du juknout na facebook, zda ji tam má

skoricaxx
5. okt 2012

ja som nerobila marcipanovu tortu dnes som sa pokusala zafarbiť bielu čokoladu na vlačik a výsledok
prvá farba OK, drufá farba čokoláda mi akoby zosklovatila - ale ešte sa to dalo použiť, tretia farba - cera sa mi do nej vôbec nevpila ostala mi len taka tuha hmota ?????????????????????? v čom je fígel
použila som rovnaku čokoladu a praškove farby

dadka212
5. okt 2012

ahojte moja nešťastná svadobná, fotené vonku aj vnútri, nakoniec nie je taká zlá....inak tá kamienková stuha zlatá je otrasnáááá!!! to je najväčší gýč na svete na fotke vyzerá v pohode, som volala neveste, že tú stuhu jej tam nedám je otrasná 😝
a ktorého macka mám dať na tú krstinovú? neviem sa rozhodnúť 😖

pristela
5. okt 2012

Tak odfotené, už len zaniesť 😕 a baby zabudla som 😀 este ked som potierala tu stuhu jednu tak vzdy ked uz som konicla mi tam zostala stetinka zo stetca 😀 akoze na hlavu cela torta- toto sa mi fakt este nikdy nedialo 😖

florentina
5. okt 2012

@vecernicci ahoj, prý jsi dělala raketu, mohla by jsi mi prosím hodit foto na inspiraci. Já koukala na facebook, ale on mi z každého tvého alba zobrazuje jen pár fotek a zbytek prostě nevidím, nevím co si to počítačový šotek zase usmyslel....děkuji

pristela
5. okt 2012

@dadka212 to mas presne tu istu stuhu ako som ja mala minule 😀 😀 😀 nuž zlata je hold zlata 😝 😀
a macinka toho farebneeehooooo 😵 😵

pozeram ze sa mi fotky nataahli cez celu stranku, ja ze urobim radost @jakeline a dam v normal velkosti no a aha 😠 😠

jakelina
5. okt 2012

@pristela mně to nevadí, já tu nádheru potřebuju vidět ve velkém. 😉