Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rapunzel1
5. nov 2012

@nika1985 ja mám overený pravú čokoládu, najlepšie ceny na farby a spreje široko ďaleko, a najnižšie poštovné, len nemajú tyký široký sortiment, ďakujem

janula.h
5. nov 2012

@rapunzel1 aj ja len teraz už dosť dlho pozorujem,že nejak nedokladajú tovar ☹

ajka82
5. nov 2012

@dadka212 takze nakoniec svadobnu nerobis? si to rozmysleli? 😀 uz maju objednanu inde, ja som ale zvedava co? len mna to tak zaujalo ked maju teraz svadbu 😅

ajka82
5. nov 2012

@rapunzel1 co to zhanas? maju niekde v BA?(tortomania alebo cukrarske potreby? pojdem kupit cokotransfer, tak mozem kupit sprej a poslat ti 😉

dadka212
5. nov 2012

@ajka82 ano som drahá tak nerobím 😀 hlavne, že pred týždňom som im robila pipíka na rozlúčku a to som dostala ešte 5eur tringelt a teraz sú lakomí 😝 no ich chyba ja sa len teším, že nemusím robiť niečo bez vkusu 😀

ajka82
5. nov 2012

@dadka212 tak si mysleli, ze ked uz si urobila jednu a mala si aj tringelt za nu, tak polavis 😉 😀 ale aj tak, ty by si isto krajsiu urobila ako oni si nasli ze by si prosili

jakelina
5. nov 2012

@pristela jsem ráda, že čajík chutná. 😉

dadka212
5. nov 2012

@ajka82 asi si to mysleli...ale fakt som zvedavá čo budú mať 😅 možno aj nič 😅

jakelina
5. nov 2012

@katy1979 chutná hnusně, já jsem ve čtvrtek dvě kyselé vyhodila a ještě tam dvě mám, ani nemám odvahu je zkoušet. 😝

ajka82
5. nov 2012

@dadka212 ked budes mat moznost vodoet co mali, tak si prosim oznamit 😅 😝 ci sa niekto podujal na taku tortu
idem ja skusit vyspekulovat nejaky casovy plan a zajtra este budem volat s tou pani ohladne decembra, nech si nieco upresnim a uvidm ako to dopadne...

katy1979
5. nov 2012

@jakelina takze ak som dokazala dat lyzicku do ust a zjest tak to asi skysnute nebude. ale aj tak je divne. toto nemozem dat do kremu. rano smer skaramelizovane salko

jakelina
5. nov 2012

Já jsem se dnes po cvičení stavila do Penny, že si koupím vajíčka, mají za 69,90 a posledních asi deset plat mi před nosem vzal jeden vietnamec, tak já za ním ženu, že nutně jedno potřebuju. Fakt nemám doma ani jedno vajíčko a musela bych ještě do jiného obchodu. Tak na mě čuměl jak puk a jedno plato mi dal 😀 😀 😀
Bylo už po sedmé hodině a mně se už nikam nechtělo. Manžel se tomu smál, jak jsem mu to líčila. 😀 😀 😀

jakelina
5. nov 2012

@katy1979 no právě, taky jsem v Penny koupila, ale mají je nějaké drahé, skoro 40korun. Musím hlídat, až bude někde v akci.

katy1979
5. nov 2012

@jakelina drahe nedrahe. idem skusit otvorit este druhe. a to som dnes divne na neho v obchode kukala ze nech sa opovazi byt skysnute.

levandulka3
5. nov 2012

@rapunzel1 skus natortu.sk

popolo
5. nov 2012

Mám prosbičku,mám péct dort inkubátor s miminkem,poděkování doktorům na porodní oddělení.Máte někdo nějaký nápad nebo nějakou inspiraci,jak bych to mohla udělat ?

dm1
5. nov 2012

@katy1979 no len ja mam s tym skysnutim pocit ze keby odoberies to hlavne na vrchu take kysle tak potom uz by si to mozno ani nepoznala ak to nie je moc. takze zalezi z ktorej strany si ho otvorila ked si to aj zjedla 😝

dm1
5. nov 2012

@popolo ja by som take nikdy nepiekla 😝. skus radsej nieco ine doktorske daj mozno srdiecko, okolo taku tu cinnost srdca ako zo zaznamu, mozno hore babatko z formicky a dakujem ale isto nie inkubator s miminkom. teda aspon ja si neivem predstavit ako by potom do toho akoze zarezali 🤐

jakelina
5. nov 2012

@popolo fakt s miminkem?? Myslíš, že to pak bude chtít někdo krájet a jíst?? 😲 😲 😲 Raději bych udělala něco jiného. 😉

popolo
5. nov 2012

no je to přání zákaznice,mě samotnou by to taky nenapadlo,ani nevím,jak bych to měla dělat ☹ ...,snad ji přesvědčím o něčem jiném 😖

aduskatt
5. nov 2012

@popolo ved jej rovno povedz, ze krajat miminko je hnusne🙂

pipka
5. nov 2012

@pristela ty nevernica 😠 😀 😀 😀

pipka
5. nov 2012

jaaaj sa tu ako bavim na tych "zakaznickych prupovidkach" 😀 😀 😀

fakt! niektori ludia uz nevedia co od dobroty 😝 🙄 😀 ...ja mala dnes zakazku...ze minuly rok sme mali 3D dvojkilovu tortu..ale bola nam brutaaalne velka..nemohla by si nam spravit polovicnu??? 😕 😀 😀 😀 😀 😀 😀

akoze len smiat sa na tom mozem...sak co ine 😝

tak po obsiahlej odpovedi na A 4 pochopili a uz je dobra aj 3,5 kilova a ani 3D nemusi byt 😀 😉
fakt radsej budem sledovat Mickeymousea s Tomaskom celyyyyyy den ako robit kilovu tortu 😅 😅 😅 🙄

rapunzel1
5. nov 2012

@ajka82 ja horovím, že tu sú ste tu samé dobré žienky, tortománia nemá a cukrárske potreby http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/726/Perle..., ak mi nevíjde zajtra Bojná a PE, tak by som ťa otravovala, mi poslali fotku fortičky ku krstinám a má byť preeeesne rovnaká ako na obrázku, takže dúfam, že sa mi to tak presne podarí...

pristela
5. nov 2012

@pipka nemás co robit ??????? 😠 musíš všetko čítať ???????? 😠 bež mužovi ponožky vyžehliť a néééé sedieť fuuurt za pc !!!! 😝 Zlatko 😅 , dnes som spomenula Lusil chatu a ze ide aj onaaaaa, chaa to bude ...... ale zase nudný vikend 😀 😀 😀 vezmem tam hlavicky a budete makať ako fredky , pokial si ja namiesam mojitkooooo 😀 😀 😀 😀 😀 😵 😵

pristela
5. nov 2012

@pipka cicus ale ja by som pre tu srandu tu 3D 1kg tortu urobila 😀 😀 😀 😀 a odvazila pak pred nimi ze fakt tolko má 😀 😀 😀 😀

pipka
5. nov 2012

@pristela sediii vec 😎 😎 😎 juuuj sa tesiiim 😎

a muza mam na nocnej...ooo akaaa nuda 😝 😀 😀 😀 ruka horeeee a zijeeeeeem 😎 😀 😀 😀

pipka
5. nov 2012

@pristela ty sak ja keby len cisto z hmoty vymodelujem 3D vlacik...tak bude mat snad kilo 😅 😀 😀

dm1
5. nov 2012

@pipka
@pristela kocky a kedy je ta chata?

dm1
5. nov 2012

@miciatko peciem perniky a som si spomenula na tvoje problemy s cestom.... ja som toto zmrstovanie mala raz vtedy pred stretkom nie a nie z toho nieco upiect ako som vykrojila hned sa to deformovalo smerom do vnutra akoby sa to zmensilo... nechapala som. teraz prva varka tiez nebola bohvieco a rozmyslala som co som robila vtedy a teraz inak. Spomenula som si ze som este dala dalsiu pol lyzicu medu proste tak poctivo aj som vytrela lyzicu sterkou a este ze sak kusok.... teraz som dala presne 2 lyzice a este vela kakaa a je krasne nic sa nemrsti je take ake ma byt. tak neviem ci je to aj tvoj problem to hotova alchymia to medovnikove cesto 😝 . ale zase mam teraz aj ine pernikove korenie...