Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
17. nov 2012

@lamps ja idem dnes mrknut malinkaté 2mesačnééé, sa tešíííííím 😵 😵 😵 😵 snáď ma to pak nedrapne 😕 😕

@vlada111 ach , keby viem že by bolo dievčatko tak aj izbu mám s tebou 😀 😀 😀

lamps
17. nov 2012

@pristela Žfanetka neprovokuj 😀 😀 😀 aj ja idem na budúci týždeň za mojím 4-mesačným milencom 😀 😀 😀 a byť tebou tak to risknem a ešte jedno bábo kúpim. Za pokus to stojí a aj keby bol chalan voňať bude tiež a ľúbiť ho budeš tak isto ako babu 😅 😅 😅

dadka212
17. nov 2012

no baby ja už mám našťastie svoje materské pudy naplnené, ja už o bábätku ani počuť nechcem 😀 našťastie ani náš tatino 😅

1zaza
17. nov 2012

Krásne tortičky ste vytvorili 🙂. Ja mám tento týždeň voľno, som si myslela, že si oddýchnem, ale mám akurát tak riadneho tortového absťáka :(. Ja pečiem 2 roky, cca 160 toriet som upiekla, voči vám slabý odvar 🙂

ollako
17. nov 2012

Ahojte baby prosim poradte mi, naplnila som cokoladovy korpus pribinakovym kremom, no zda sa mi nejaky riedy a vyteka mi , mylsite, ze to v chladnicke stuhne? nedava sa do toho zelatina? nejake je to divne 🙄 , aj korpus sa mi zda nejaky vlhky piekla som ho 1hod, 40 min, pi 150 vcera som sa pytala, pichla som spajdlu a nelepilo sa po bokoch sa to oddelovalo, ale v nutri to bolo take vlhkejsie, naplnila som to ,ale neviem, cele to je nekae naprd 😒

pristela
17. nov 2012

@ollako a z kolkych vajicok si ho robila, pripadne ja vyberam az ked vidim ze sa trolinku oddeluje od formy , a pribinak si ako robila, co si don davala bo ten je tuhy ako skala 😕 vysypala si don prasok creme ole ? 😕

anicka87
17. nov 2012

Kocky viete mi poradit nejaku super rychlu plnku do potahovanej torty? chcem k nej dat ovocie, dakujem 🙂

ollako
17. nov 2012

@pristela nasla som si recepst tu v teej druhej teme, zo 6 vajicok, asi jee to vela 25 cm forma, uz viem co som dovrzala, tpodla tvojej otazky usudzujem, ze ten krem som tam mala len nasypat, a ja krepa som z neho spravila puding a tak pridala,zle som pochopila asi postup... no neechcela som sa furt vypytovat ako idiot, ale asi som sa mala 🙄 , no nic z torty bude prd, este mi ostalo z toho pripinaka, tak ho ponuknem s ovocim ako deezert a Branik bude bez torticky 😒

jakelina
17. nov 2012

@ollako no jenom nasypat jsi měla 😒

lamps
17. nov 2012

@anicka87 ťažko je radiť, keď každému chutí niečo iné, ale skús pozrieť tu https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipa..., je tam dosť receptov, určite niečo nájdeš 😉

flowerfairy
17. nov 2012

Ahojte, chcem sa opytat, co z domacnosti by som mohla pouzit ako zilkovac. Nie je take nieco? Kupovat asi nebudem, lebo ja robim torticky tak raz dvakrat do doka, som uplny amater 😀

pristela
17. nov 2012

@ollako a nedá sa ti to dat este dole z torticky , by si len dosypala creme ole alebo dala stuzovac za studena 😕 aaaalebo ked sa neda , upec si na rovnom plechu tenke cesto/korpus, narez na pasy aku mas vyoku tortu a tym kremom co ti zostal tie pasy nalep okolo torty, budes to mat ako mantinel a nic ti nevytecie aj ked mas plnku riedku/bo táto ti uz neztuhne ☹ / plnka bude isto chutna aj ked riedka, nevadi a zachranila by si si torticku 😵

yamahafazer
17. nov 2012

moje dnesne

yamahafazer
17. nov 2012

a fotky som zabudla 🙂

bzucinka2
17. nov 2012

@anibas fuuuj, tak ten text ti nezavidim... 🙂

karap
17. nov 2012

@lifinka 😉 najprv som chcela novy obrazok polozit na tu ,,spust,, no nakoniec som radsej celu katastrofu dala dolu,povrch zarovnala a novy obrazok [uz ho mam hotovy] polozim na toru az zajtra pred obedom.
Nabuduce len na maslovu plnku.......

saminka
17. nov 2012

holky pomoc srazil se mi trochu ten coko pudingovy krem 😠 sleham sleham ale nic moc porad vypada ze se bude srazet, nevite jak ho zachranit? pridat neco ?dekuji

karap
17. nov 2012

@simasa ta slana je krasna 😵 hned by som si dala 😝

karap
17. nov 2012

@ajka82 pacia sa mi Tvoje pismenka.Odkial mas sablonu?Diki za typ [alebo nepredas? 😀 ]

ajka82
17. nov 2012
rapunzel1
17. nov 2012

@karap nebolo by lepšie urobiť to ako normálne.... proste dovnútra daj čo chceš, aj pribinák, to sa robí normálne, ale potom ak nemáš korpus, tak pomel na orechovom mlynčeku piškotu, pridaj maslo a zmäknuté prejdi tyčovým mixérom na jemnú kašu, tou kašou vyplň medzere, kde je plnka medzi korpusom, aby sa nedostávala von, a aj celú tortu, potom normálne celú pekne potiahni a navrch polož ten obrázok a máš krásnu tortičku, nemusí ísť do vnútra maslová plnka....

vlada111
17. nov 2012

@simasa topánková kráááása

vlada111
17. nov 2012

@vecernicci no treba skúsiť 😀

vlada111
17. nov 2012

@lamps júúúj to nehovor, uf. Tak ja som teraz spokojná a nesťažujem si 🤐

vlada111
17. nov 2012

@dadka212 to možno preto, že máš to dievčatko, čo baby nie.

vlada111
17. nov 2012

@vecernicci @pristela @lamps kočky, keď budem chodiť na služobky, môžete mi Táňu prísť postrážiť 😝 Prvú mám 29.11. - tak ktorá bude prvá? 😀

nika1985
17. nov 2012

konecne to mam dufam,ze prve a posledne toto je z noci ked to rano manzel zbadal smial sa mi tak som prerabala kolesa.

nika1985
17. nov 2012

a tu je prerobene este to nevidel dufam,ze sa mi uz nebude az tak smiat co ja viem ake ma auto kolesa

lamps
17. nov 2012

@vlada111 ha, ja by som aj prišla, len neviem ako robí mm, ak bude v práci, musela by som zobrať svoje 4 kúsky 😀 😀 😀. Ale ak ideš do našich končín, kľudne ju môžeš u nás odložiť 😅 😅 😅

ollako
17. nov 2012

@pristela napadlo ma to , tak som to dale dole z tej torty, so toho pribinaka co mi ostall som dala zelatinu, neviem co to spravi, dala som ako mantinely banany prkrojene po dlzke na polovicu a donutra ten krem, dala som to naspat do formy,stuhnut do chladnicky, tak uvidim, vyslahala som si maslo ked to bude tuhe natriem to nahrubo maslom a zase dam do chladnicky, ak to bude drzat tak to potiahnem,