Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
23. feb 2013

@jaja555 no, po tej prvej casti ani neviem, ci budem chciet🙂))))))

vecernicci
23. feb 2013

@aduskatt to znám taky, v tomhle stavu už jsem taky pěkně dlouho 😀 😀 😀 😝 a na nákupu už taky ve všem vidím, jak to používám na dorty 😉
@fidac já si dělám doma mléčný marcipán, jen tak mmch přibližně 8 kilo týdně, ale holky kupují smartflex 😉

jakelina
23. feb 2013

@vecernicci mně teď ten marcipán co dělám podle tebe šíleně ztvrdnul, dala jsem jedno mléko a stejné množství cukru. Dělá ti to někdy???

nika222
23. feb 2013

Moje tohtovíkendové, jedna katastofa za druhou... Ale pačili sa všetky velmi 🙂 Nenároční zakazníci 😎

macamac
23. feb 2013

@mariann2 torty nemajú chybu
úžasné
a tá s vlnou a ihlicami- no nechápem
klobúk dolu 🙂

evala777
23. feb 2013

čaute baby...tak pridávam svoje tohotýždňové...tentokrát to okrem torty bolo aj zopár koláčikov... 😀

vecernicci
23. feb 2013

@jakelina já to dělám od oka, ani to už nevážím, ale nahřej v mw zapracuj trošku vody, on povolí 😉

sonina08
23. feb 2013

všetky tu máte aj leskle krásny, a hlavne podklad pod marcipanou alebo hmotou vyhladené, kde chodite na inspirecie🙂

ajka82
23. feb 2013

ale ze som sa teraz prezralaaaa 😵 ten nas klobuk, ze mramorak v kakaovej verzii, malinovy dzem, 2x vanilkova plnka s mascarpone a 2x pribinakova-kokosova 😵 sa neviem dojest 😝 ten kokosovy som skusala 1x robit, bo som mala kokosovy ole a nevedela co s nim a pri reorganizacii skrinky sa aj kokosu trosku naslo vcera 🙂

jakelina
23. feb 2013

@vecernicci normálně mě bolely ruce, jak jsem to propracovávala. Síla a do mikorovlnky jsem dala.

rapunzel1
23. feb 2013

@alexandrakocikova čo sa týka kvietkov, doteraz som robila z MMF, ale kôli jednej veci som kupvala gumpastu a tú ti odporúčam na kvety, je úžastná, ľahko sa s ňou pracuje a kvietky sú fest pevné, nie sú nerozbitné, ale náraz, alebo dokonca menší pád na dlažbu zbládnu bez úhony, mám to odskúšané :D

mizulienka
23. feb 2013

@ajka82 ako prosim ta roibs tu vanilkovu plnku s mascarpone a kokosovy krem? si mi normalne narobila chute 😉

bambula1307
23. feb 2013

@jakelina ja tiez robim mliecnu hmotu..pouzivam plnotucne susene mlieko a davam napr 20dkg mlieka 40 dkg cukru..tak nas ucili v skole...ten pomer...teda 😉 .
Ked davas plnotucne mlieko, nije to take strasne tvrde...a zbytky si zmrazim..pouzijem ked treba... 🙂

lussy23
23. feb 2013

@jenie123
@halienka
@jakelina
@salonka1981
@dajna11
@janula.h
@eliska22
@salonka1981
@viera6
@adrika202
krásne tortičky baby

@denisak77 krásne tortičky
@lamps nádherná je tá ružička
@mizulienka tí psíkovia sú nádherní

lussy23
23. feb 2013

@evala777 mídherné sú tie kvetinky
@nika222 krásne

jakelina
23. feb 2013

@bambula1307 tak já mám jiný recept a dala jsem stejně mléka a cukru. 😝

lussy23
23. feb 2013

@mia114
@pralinka25
@huxy
@mariann2
@evvina
krásne dielka baby

zuzana92101
23. feb 2013

@bambula1307 sami sme to predavali, normalne, sukromny inzerat. Volali sme s jednym panom zo SOI a mozeme byt kludni 😉. No len ide o to, ze nemozem byt kludna, ked nas stale otravuju a nedaju nam spat. Ale sme pouceni... Vyzerali slusne, vlastne aj sa tak chovali, takze sme ich brali ako kazdeho ineho, ale potvrdilo sa, ze zdanie klame a hlavne, ze od takych ludi radsej ruky prec. Esteze nie su z naseho mesta.

vecernicci
23. feb 2013

@ajka82 a my máme zase roládku světlou, pařížský krém a čerstvé jahůdky, mňaaaam 😉

vecernicci
23. feb 2013

@jakelina je fakt, že dávám víc cukru než mléka asi tak jako @bambula 1307 a dávám rochu víc i glukózy, tak ho změkčí, čím víc mléka, tím je tužší a vhodnější na modelovačky, protože drží hned 😉

lussy23
23. feb 2013
jakelina
23. feb 2013

@vecernicci tak jsem to asi pokazila, já jsem teda dala taky o něco víc cukru, ale takový kámen jsem vytvořila poprvé. 😀 😀 😀

viera6
23. feb 2013

baby ...prosím vas aka muka je na korpusy najlepšia ,používam pohronský Ruskov no nejak sa mi už nezda...

mimcak
23. feb 2013

@jakelina tie lekná na tortičke su krásne

mimcak
23. feb 2013

@lifinka jeej moju tortičku si ukladáš,juuj tak to poteší? 😵 😵 😨 a Ďakujem

jakelina
23. feb 2013

@mimcak děkuji

bambula1307
23. feb 2013

@zuzana92101 ano jasne..take zaruky davaju len autobazari..takze ozaj im nic nedlzite..ale tak verim..ze je to stres...mi tu tiez mame takych..furt mi zvonia na branu..ci im neupeciem..vrrr.
drzte sa 😉

zuzana92101
23. feb 2013

@viera6 ja mam recept s hladkou mukou a znacku teda neriesim, ci kupim Tesco, Babicku, Lidl...vzdy sa podari. 😉

zuul
23. feb 2013

ahojte dievcata,

krasne dielka si porobili.

prosim ak robievate dobosku tortu tak kolko platov asi? aby bola taka 2kg? bude tam kitty na nejake ozdobky. dakujem

a prosim ak ste uz robili gitaru aku dlhu ste ju robili? len dlzku potrebujem aby bola nejaka akurat. tiez chcu 3kg. a tam pojdu jahody. dakujem.